23 lipca 2016

Wracamy z naszym cyklem „Okiem operatora”, ale tym razem z branży budowlanej przenosimy się do drogowej. W Polsce wciąż powstaje mnóstwo nowych dróg, jeszcze więcej jest remontowanych, dzięki czemu rodzime firmy mogą inwestować w coraz lepszy sprzęt. To z kolei przekłada się na poprawę jakości asfaltów, po których wszyscy jeździmy. Budowa drogi nie jest dziś możliwa bez nowoczesnej frezarki. W gamie tych maszyn lider jest tylko jeden. To Wirtgen W2000. Sprawdzamy, dlaczego frezarka ma tak dobrą renomę wśród operatorów.

 

Wirtgen W2000 – ulubiona frezarka profesjonalistów

 

Frezarka drogowa Wirtgen W2000 cieszy się doskonałą opinią fachowców, którzy mieli okazję na niej pracować. Sprawdzaliśmy to w różnych źródłach i za każdym razem słyszeliśmy to samo – trudno wytknąć tej maszynie jakiekolwiek wady.

 

Pan Damian... z firmy Bellator Maszyny Budowlane ma 15-letnie doświadczenie w pracy na różnych frezarkach i maszynach drogowych, jest także mechanikiem. To odpowiednia osoba do rzetelnego ocenienia faktycznych możliwości Wirtgena W2000. Jego opinia nie jest żadnym zaskoczeniem:

 

  • Powiem krótko: to najlepszy model frezarki drogowej, absolutna światowa czołówka. Pracowałem na maszynach CAT czy Dynapac i z pełną odpowiedzialnością stawiam Wirtgena na samym szczycie.

 

Operator podkreśla, że Wirtgen W2000 prezentuje bardzo wysoką jakość wykonania:

 

  • Niemiecka jakość, niemiecka precyzja – to widać w choćby w detalach, ale przede wszystkim w mechanice, hydraulice i elektronice. Maszyna jest bardzo wytrzymała, nie przypominam sobie żadnej poważniejszej awarii. Naprawdę nie mogę narzekać na komfort pracy– dodaje specjalista z Bellator Maszyny Budowlane.

 

Odpowiedzialna rola operatora frezarki

 

Praca na frezarce, choć w dużej części zautomatyzowana, wymaga od operatora stalowych nerwów, ciągłego skupienia i wytrzymałości. W sezonie od wiosny do jesieni pracy bywa tak dużo, że trzeba realizować projekty nawet w weekendy:

 

  • Jestem na to najlepszym przykładem. Trudno było mi wygospodarować choćby kilka minut na rozmowę z E-maszbud.pl, bo pracujemy dużo i ciężko. Z drugiej strony dobrze to świadczy o jakości naszej firmy – mówi Damian...

 

Operator zaznacza, że samodzielna praca na tak nowoczesnej frezarce, jak Wirtgen W2000, wymaga wielu miesięcy praktyki. Później jest już jednak łatwiej:

 

  • Wirtgen W2000 bardzo pomaga operatorowi, bo maszyna ma świetny układ niwelacji wspierany przez wydajną hydraulikę. Odpowiedzialność za jakość pracy zawsze jednak spada na człowieka – kończy specjalista z Bellator Maszyny Budowlane.

 

Tak dobra opinia doświadczonego fachowca nie może być dziełem przypadku. Zwłaszcza, że potwierdzają ją także inni operatorzy, którzy mieli przyjemność pracować na W2000.

 

e-maszbud.pl

 

Okiem operatora! Frezarka drogowa Wirtgen W2000

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU