22 czerwca 2016

Wracamy z naszym cyklem, aby tym razem przyjrzeć się nieco bliżej możliwościom roboczym jednej z największych i najwydajniejszych spycharek oferowanych na polskim rynku. Dressta TD-25M EXTRA od lat dzielnie radzi sobie w najtrudniejszych warunkach, jakie tylko można sobie wyobrazić – w kopalni węgla brunatnego w Koninie. Tam też znaleźliśmy operatora, który wie o tej maszynie praktycznie wszystko. Zapraszamy.

 

Dressta TD-25M EXTRA – zwrotna mimo wielkich rozmiarów

 

Naszym ekspertem od tej spycharki jest Mariusz Karwowski. Ma on za sobą ponad 20 lat doświadczenia w pracy ze sprzętem budowlanym, z czego gros czasu spędził za sterami właśnie Dressty TD-25M EXTRA. Chyba nikt nie potrafi równie rzetelnie ocenić tej maszyny, jak właśnie on.

 

Co jest najsilniejszą stroną spycharki?:

 

  • Na pewno muszę podkreślić jedną cechę: spycharka mimo dużych rozmiarów i sporej masy prowadzi się naprawdę lekko, jest niesamowicie zwrotna, co w kopalni ma spore znaczenie. Wszystkie przyrządy sterownicze pracują bez problemu, sterowanie jest płynne, a sama maszyna naprawdę jest przyjazna operatorowi – mówi nam Mariusz Karwowski.

  •  

Jak operator ocenia ergonomię?

 

  • Jest bardzo dobrze. Urządzenia sterownicze w kabinie są naprawdę mądrze rozmieszczone, mam do dyspozycji estetyczną, czytelną tablicę rozdzielczą, nie ma problemu z odczytaniem informacji z urządzeń. Warto wspomnieć o dużej ilości miejsca na ręce i nogi oraz o bardzo dobrej widoczności z pozycji fotela. Co do samej kabiny – pochwalę dobre wyciszenie oraz obecność klimatyzacji i wydajnego ogrzewania – dodaje Karwowski.

 

Wygodna, ale też wydajna

 

Jak wspomnieliśmy Dressta TD-25M EXTRA na co dzień jest wykorzystywana w kopalni węgla brunatnego. To solidny test dla rozwiązań technicznych:

 

  • Pracuję na tej maszynie od wielu godzin i oczywiście zdarzyły się usterki, ale żadna z nich nie spowodowała jeszcze wyłączenia spycharki z użytku. To o czymś świadczy, bo trudno mi sobie wyobrazić bardziej wymagające warunki pracy niż właśnie kopalnia – podkreśla operator.

 

Jak Mariusz Karwowski ocenia wydajność maszyny?:

 

  • Nie mam zastrzeżeń do wydajności silnika czy szerzej układu napędowego. Dla mnie szczególnie ważne jest to, że maszyna nie traci wigoru nawet pod pełnym obciążeniem i zachowuje dużą moc w praktycznie każdej sytuacji, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

 

Nie ma maszyn idealnych i Dressta TD-25M EXTRA nie jest tu żadnym wyjątkiem:

 

  • Minusy? Na pewno dość niska jakość materiałów użytych w kabinie – mogłyby być nieco lepsze, bo szybko się niszczą. Z drugiej jednak strony ta prostota wykonania ma swoje atuty – tutaj nie da się niczego zepsuć, nawet jeśli za sterami usiądzie operator, który wcześniej nie miał z tą maszyną do czynienia – kończy Mariusz Karwowski.

 

Dressta TD-25M EXTRA słusznie zatem zbiera pozytywne opinie, wyrażane nie tylko przez dilerów i przedstawicieli producenta, ale także przez faktycznych użytkowników maszyny. Kopalnia Węgla Brunatnego w Koninie od lat wybiera sprzęt tej marki, co także o czymś świadczy.

 

e-maszbud.pl

 

Okiem operatora – Dressta TD-25M EXTRA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU