28 lutego 2017

Branża drogowa, przynajmniej w naszym kraju, nie ma łatwego życia. Zimą kierowcy narzekają na nieodśnieżone drogi, latem na kurz i śmieci. Co gorsza te utyskiwania weszły nam już w krew, nawet jeśli nie zawsze znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Warto jednak przynajmniej spróbować docenić pracę, jaką wykonują drogowcy. W Polsce mamy blisko 400.000 kilometrów różnych dróg, których utrzymanie jest tytanicznym zadaniem. Na szczęście branża drogowa i komunalna mają dostęp do coraz lepszych narzędzi ułatwiających codzienną pracę. Do tej kategorii bez wątpienia można zaliczyć profesjonalny osprzęt marki Tuchel. W tym artykule przedstawimy 3 bardzo pomocne rozwiązania.

 

Pług Tuchel SK-F

 

Model SK-F został stworzony specjalnie z myślą o mniejszych maszynach odśnieżających, jak chociażby popularne w naszym kraju traktorki do utrzymania chodników i ścieżek rowerowych, ale także ładowarki kołowe, wózki widłowe czy pojazdy komunalne.

 

Pług jest dostępny w 4 szerokościach: 150, 180, 200 i 225 centymetrów. Wysokość osprzętu w każdej wersji wynosi 70 centymetrów. SK-F w standardzie oferuje bardzo dobre wyposażenie. Można liczyć na spryskiwacze antyoblodzeniowe, solidną gumę (opcjonalnie wymienianą na element stalowy) oraz kółka podporowe. Pług jest optymalnie wyprofilowany względem podłoża, co gwarantuje bardzo skuteczne usuwanie śniegu oraz stabilność osprzętu podczas jazdy.

 

Opcjonalnie pług może zostać wyposażony w kilka ciekawych udoskonaleń – chociażby pakiet drogowy (z bocznymi lampami LED wyznaczającymi trasę płużenia) oraz wzmocnione kółka podporowe. Osprzęt może także zostać pomalowany na dowolny kolor.

 

Zamiatarka Tuchel PLUS 590

 

Tuchel PLUS 590 to bardzo wydajny model zamiatarki, która jest dostępna w 6 szerokościach: 135, 150, 180, 200, 230 i 260 centymetrów. W każdym przypadku średnica szczotki wynosi 590 milimetrów. Modele różnią się także pojemnością zbiorników na odpady, odpowiednio: 166, 184, 220, 244, 280 i 315 litrów. Tak duży wybór wersji sprawia, że zamiatarka jest bardzo uniwersalna i można z łatwością dobrać osprzęt do konkretnego pojazdu.

 

PLUS 590 wyróżnia się bardzo dobrą jakością wykonania. Producent nie oszczędzał na materiałach, co powinno przełożyć się na długotrwałe użytkowanie osprzętu. Warto zwrócić uwagę na system CrownLock, który w założeniu ma zapewnić bardzo dokładne prowadzenie zamiatarki, a tym samym znacznie dokładniejsze usuwanie brudu.

 

Osprzęt jest także łatwy w montażu – producent zadbał o szeroki zakres regulacji, który umożliwia takie ustawienie zamiatarki, by zbierała jak najwięcej zanieczyszczeń przed samochodem. Ponadto PLUS 590 posiada funkcję Simple Sweeping – pozwala ona na pracę zamiatarki bez konieczności demontowania zbiornika na odpady, a tym samym znacznie ułatwia zadanie operatorowi, który nie musi mieć kontaktu z brudem.

 

Zamiatarka jest dostępna w bardzo szerokim wyborze opcji. Można ją zamówić m.in. z dodatkową szczotką boczną (świetne rozwiązanie w przypadku zamiatania ulic z wysokimi krawężnikami), z systemem spryskiwania nawierzchni wodą oraz trzecim kołem prowadzącym dla zapewnienia jeszcze większej stabilności i dokładności pracy.

 

Zamiatarka Tuchel PROFI 660

 

Ten model jest rozwinięciem doskonale znanej i cenionej serii Tuchel PROFI. Został przeznaczony do pracy z ładowarkami kołowymi, wózkami widłowymi czy traktorami i pojazdami wielozadaniowymi. Najbardziej charakterystyczną innowacją jest wprowadzenie szczotki wykonanej w technologii plastra miodu, co ma zapewnić jeszcze większą dokładność w zamiataniu.

 

Osprzęt jest dostępny w 4 szerokościach: 200, 230, 260 i 280 centymetrów, a średnica szczotki wynosi 660 milimetrów. Zamiatarka seryjnie jest wyposażona w zintegrowany napęd zwiększający jej wydajność. Producent zastosował także wspomniany już system CrownLock oraz mnóstwo ciekawych rozwiązań dostępnych jako opcje, by wymienić boczną szczotkę, system poziomowania zamiatarki czy spryskiwacze. Warto również podkreślić znaczną pojemność zbiornika na brud, która wynosi od 315 do 431 litrów, w zależności od wersji zamiatarki.

 

Marka Tuchel, której dystrybutorem w naszym kraju jest HKL Baumaschinen Polska, to uznany producent osprzętu drogowego o wieloletnim doświadczeniu rynkowym. Jak widać firma nie eksperymentuje z jakością swoich produktów, co w przypadku tak mocno eksploatowanych narzędzi z pewnością skończyłoby się utratą zaufania ze strony klientów.

 

e-maszbud.pl

Osprzęt Tuchel – profesjonalne narzędzia do utrzymania dróg

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU