12 października 2014

Czy wielki przemysł budowy maszyn może zostać oparty na opiniach klientów? W przyszłości stanie się tak na pewno. Jednak firma Haulotte nie czekała i przy tworzeniu serii podnośników przegubowych HA16 RTJ wzięła mocno pod uwagę to, co sugerowali użytkownicy tego sprzętu. Dzięki temu powstały podnośniki maksymalnie nastawione na bezpieczeństwo i wygodę użytkowania, a także na wydajność. Poznajmy je bliżej.

 

HA16 RTJ – najszybsze podnośniki przegubowe na rynku

 

Seria HA16 obejmuje 16-metrowe podnośniki przegubowe. Firma Haulotte podkreśla, że są to maszyny o jednej z najlepszych na rynku powierzchni pracy. Nie sposób się z tym nie zgodzić wiedząc, że wszystkie podnośniki spod szyldu HA16 mają zasięg wynoszący aż 8,3 metra! Daje to właścicielowi ogromne możliwości transportowe i potężną uniwersalność.

 

Na tym nie koniec dobrych informacji – są to najszybsze podnośniki przegubowe na rynku. Producent gwarantuje czas podnoszenia na poziomie 40 sekund, a może być jeszcze szybciej (wszystko zależy od ładunku). Żaden inny model obecnie się do tego wyniku nie zbliża. Maksymalna wysokość przegubu w całej serii HA16 sięga 7,65 m, a maksymalny udźwig ustalono na poziomie 230 kilogramów. To również znakomite wartości, które gwarantują maszynie poradzenie sobie w większości zastosowań.

 

Jeśli chodzi o stronę mechaniczną, to Haulotte stawia na sprawdzone rozwiązania. Układ napędza silnik Kubota o mocy 35 koni mechanicznych. Motor jest bardzo nowoczesny i według producenta gwarantuje o 15% niższe zużycie paliwa.  Inne kluczowe podzespoły maszyny wyszły z taśm produkcyjnych np. marki Bosch czy Sauer. Widać, że producent o ugruntowanej pozycji pod względem jakości nie ma zamiaru jej tracić.

 

Podnośniki przegubowe Haulotte – dojadą (prawie) wszędzie

 

Bardzo silną stroną serii HA16 jest podwozie, na którym producent umieszcza swoje podnośniki. Mamy w nich do dyspozycji skręt na 2 koła - HA16RTJ i HA16RTJ lub 4 koła - HA16RTJ PRO. Model PRO oferuje dodatkowo pełny obrót wieżyczki. Rewelacyjnie wpływa to na mobilność maszyny i komfort pracy operatora. Mamy oczywiście do czynienia z napędem na wszystkie koła, który daje możliwość pokonywania wzniesień. Do tego podwozie zostało podwyższone oferując obecnie największy na rynku prześwit – 38 centymetrów.

 

Jednak tym, co zdecydowanie najbardziej zainteresuje klientów, jest znakomity system umożliwiający jednoczesne używanie różnych układów hydraulicznych podnośników. Maszyny mogą pracować w układach: jazda + sterowanie + obrót lub obrót + podnoszenie + obsługa wysięgnika + teleskop. Jest to niezwykle istotne, bo podnosi uniwersalność urządzenia i zapobiega irytującym przestojom w pracy. Operator wykorzystując tak szerokie możliwości podnośnika ma szansę wykazania się maksymalną precyzją, na co maszyna po prostu mu pozwala.

 

Wysoką niezawodność podnośników ma nam gwarantować zastosowanie sterowania hydraulicznego za pomocą zaworów proporcjonalnych. Haulotte podkreśla także, że cała seria HA16 została solidnie wzmocniona i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Konstrukcja jest także łatwa w konserwacji. Nad bezpieczeństwem operatora czuwają sztywne osłony boczne z solidnym zamknięciem. Komfort pracy podnosi także nowy wyświetlacz LCD z możliwością podpięcia układu diagnostycznego. Kosz został zaprojektowany w technologii modułowej i ma własną pokrywę górnego panelu sterowania.

 

Haulotte HA16 RTJ O i RTJ PRO – wzbogacone o bardzo ważne elementy

 

Seria HA16 nie byłaby serią, gdyby producent nie zaproponował nam wzbogaconych maszyn. Są nimi właśnie tytułowe podnośniki przegubowe RTJ O i RTJ PRO. Ten pierwszy nie różni się od standardowego, opisanego wyżej RTJ. Ma natomiast dość istotny dodatek w postaci osi oscylującej – ułatwia ona manewrowanie w terenie i znacznie podnosi skuteczność jazdy podnośnika. RTJ PRO również ma oś oscylującą, ale to nie wszystko. Właśnie ten podnośnik został wyposażony w rewelacyjny i rewolucyjny system poprawy bezpieczeństwa pracy operatora firmy Haulotte.

 

O Haulotte ACTIV'Shield pisaliśmy w jednym z poprzednich numerów e-maszbud.pl i zachęcamy do jego lektury. Teraz przypomnimy tylko, że jest to system niesamowicie podnoszący bezpieczeństwo pracy operatora w koszu. Specjalne czujniki robią to, czym do tej pory zajmowała się obsługa naziemna – ostrzegają przed zderzeniem z kontenerem lub groźbą zgniecenia.

 

Seria podnośników przegubowych Haulotte HA16 RTJ prezentuje się naprawdę znakomicie. To bez wątpienia ścisła czołówka w tej kategorii. Maszyny wyznaczają nowe trendy i stawiają konkurencję w trudnej sytuacji goniących. Nas to jednak nie martwi – na rywalizacji zawsze zyskuje przecież klient.

 

                                                                                                                                          e-maszbud.pl

 

Podnośniki przegubowe Haulotte HA16 RTJ – jeszcze wydajniej.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU