23 lutego 2016

Wjedzie wszędzie, nawet tam, gdzie problemy miałoby dobrej klasy auto do off-roadu. O takim sprzęcie marzy niejedna ekipa pracująca w trudnym terenie. I całkiem niedawno tego typu maszyna się pojawiła. Off-roadowy pojazd gąsienicowy Prinoth z żurawiem HDS od firmy HMF Polska prezentuje niemal nieograniczone możliwości terenowe. Mieliśmy okazję zapoznać się z próbką jego umiejętności i naprawdę trudno jest nam sobie wyobrazić, że coś mogłoby go zatrzymać.

 

Dla wszystkich pracujących w ekstremalnych warunkach terenowych

 

HMF Polska jest czołowym producentem i dystrybutorem żurawi samochodowych. Są one wykorzystywane w trudnych warunkach terenowych, co oczywiście stanowi dla nich pewne ograniczenie. Aby rozwiązać ten problem HMF Polska stworzyła specjalistyczną zabudowę na pojeździe marki Prinoth.

 

Pojazd gąsienicowy ma niesamowite zdolności do poruszania się w najtrudniejszym terenie. Dlatego jego głównym odbiorcą będą firmy energetyczne oraz wszelkie ekipy pracujące w miejscach niedostępnych dla zwykłych samochodów. Sprzęt świetnie odnajdzie się w terenach górskich i leśnych, a także na polach.

 

To zasługa nie tylko szerokich i długich gąsienic, ale także bardzo niskiego punktowego nacisku na powierzchnię. Żaden, nawet ekstremalnie trudny teren, nie stanowi dla tego pojazdu dostatecznie dużego wyzwania.

 

Doskonałe właściwości trakcyjne i użyteczność

 

Pojazd praktycznie skręca w miejscu, bardzo łatwo się też prowadzi (zmiana kierunku jazdy następuje błyskawicznie). Skrętność jest imponująca, co predysponuje ten pojazd do bezproblemowej pracy na ograniczonej przestrzeni, chociażby w otoczeniu drzew. Do tego dochodzą kompaktowe rozmiary i praktycznie nieograniczone możliwości terenowe.

 

Pojazd może osiągnąć ładowność od 6 do 25 ton. To z kolei pozwala zamontować na nim żuraw HMF o zasięgu od 3 do aż 85 tonometrów! Jeśli zabudowana obejmuje podnośnik koszowy, wówczas maksymalna wysokość podnoszenia wynosi 36 metrów. Bez wątpienia jest to zatem idealna propozycja do pracy przy budowie i modernizacji linii niskiego, średniego i wysokiego napięcia, bez względu na to, gdzie się one znajdują.

 

HMF Polska rozwija możliwości maszyny Prinoth

 

Jest to zupełnie nowa generacja pojazdu Prinoth, która po wykonaniu zabudowy HMF Polska stanie się uniwersalnym sprzętem do całorocznej pracy. Bez względu na warunki terenowe, zakres prac oraz pogodę. W zabudowie nie zabrakło oczywiście bardzo zaawansowanego systemu bezpieczeństwa EVS, który gwarantuje stabilną pracę żurawia w pełnym zakresie dostępnych wysokości roboczych.

 

Producent oferuje przeróżne rodzaje zabudów oraz akcesoriów (jak np. wyciągarka), które czynią z tego pojazdu niesamowicie uniwersalne narzędzie o off-roadowych umiejętnościach. Niezastąpione w głębokim śniegu, na grząskim terenie, na polu, w lesie – ogólnie podczas wszelkich prac w trudnych warunkach gruntowych.

 

e-maszbud.pl

Pojazd gąsienicowy Prinoth z zabudową od HMF Polska – trudny teren to jego naturalne środowisko

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU