13 października 2014

Branża transportowa ma dziś konkretne wymagania – potrzebne są pojazdy zdolne do pracy w bardzo różnych warunkach, dostosowane do przewozu szerokiej gamy materiałów. I takich maszyn nie brakuje. Problemem pozostaje natomiast spełnienie drogowych norm ładowności, przy zachowaniu maksymalnej wytrzymałości konstrukcji. Temat od dłuższego czasu zgłębiała firma KH-Kipper, a efektem jest nowy pojazd pomocniczy W3F. Kogo może zainteresować ta propozycja? Warto się przekonać.

 

KH-Kipper ceniony na całym świecie

 

KH-Kipper od dawna przyzwyczaja nas do tego, że stawia na maksymalnie uniwersalne zastosowanie swoich zabudów. Wystarczy wspomnieć, że przygotowane przez polską firmę pojazdy pracują w syberyjskich kopalniach i na placach budowy na całym świecie. To nie jest przypadek. Klienci doceniają dwie rzeczy – ekspresowy czas realizacji zamówienia i wysoką jakość polskiego produktu.

 

Nie inaczej jest w przypadku tytułowego pojazdu pomocniczego. Jest to zabudowa wywrotka trójstronna W3F, która idealnie sprawdza się w pracach budowlanych, choć nie tylko. Z reguły tego typu zabudowa montowana jest na 2-osiowych podwoziach, a opisywany model gości na podwoziu marki DAF 4x2.

 

Pojazd pomocniczy W3F – lekka konstrukcja, olbrzymia wytrzymałość

 

Od razu warto zwrócić uwagę na bardzo lekką konstrukcję, która jednak nie ogranicza ładowności. To największy plus pojazdu pomocniczego W3F. Taka wywrotka może bez przeszkód zabrać bardzo dużo materiału, nie łamiąc jednocześnie przepisów dotyczących dopuszczalnego nacisku osi czy DMC.

 

Standardowo zabudowa W3F wyposażona jest w dolne i górne zawiasy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia szybki i bezpieczny wyładunek każdego rodzaju materiału: zarówno materiałów sypkich i materiałów na paletach.

Wywrotka W3F ma objętość około 7,2 m3. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę dość kompaktowe rozmiary – długość gabarytowa wynosi 5200 mm, a szerokość 2500 mm. Burty mają natomiast wysokość 600 mm.

 

KH-Kipper zawsze stawia na wysoką wytrzymałość swoich zabudów i nie inaczej jest w tym przypadku. Wywrotka została wykonana z bardzo dobrej stali 18G2A. Podłoga ma grubość 5 mm, natomiast burty 3 mm. Burta przednia jest prosta i stała, a burty boczne dzielone. Tylna burta otwierana jest pneumatycznie z kabiny kierowcy. Można ją oczywiście także zdemontować.

Standardem w przypadku zabudów KH-Kipper jest bogate wyposażenie. Pojazd pomocniczy W3F ma cały zestaw ostrzegawczy i podnoszący bezpieczeństwo (m.in. tabliczki, uchwyty do mocowania ładunku, osłony świateł i boczne bariery aluminiowe). Sterowanie wywrotem odbywa się z poziomu kabiny, a za podniesienie zabudowy odpowiada siłownik hydrauliczny umieszczony pod podłogą.

 

Dla kogo pojazd pomocniczy W3F?

 

To nie jest wyłącznie wywrotka budowlana. Oczywiście, pojazd został stworzony głównie z myślą o transporcie materiałów sypkich i palet, ale z powodzeniem poradzi sobie również w pracy w służbach komunalnych. Ten typ zabudowy idealnie nadaje do zimowego utrzymania dróg, bo może pełnić rolę nośnika do posypywarek. Latem przyda się do bieżącego utrzymania infrastruktury drogowej. Ciekawym rozwiązaniem ułatwiającym pracę w tej branży są uchwyty w podłodze, do których może być mocowana posypywarka. Kabina jest chroniona specjalną siatką, a sama zabudowa – dzięki zastosowaniu wysokiej klasy lakieru i materiałów antykorozyjnych – skutecznie opiera się uszkodzeniom spowodowanym np. uderzeniem kamienia.

 

Bardzo ważną zaletą wywrotki W3F są w tym przypadku gięte burty, które gwarantują dużą ładowność przy zachowaniu lekkiej masy całego zestawu. Nie bez znaczenia jest także konkurencyjna cena i polski rodowód zabudowy, co przekłada się na tani serwis i bardzo krótki czas dostawy. KH-Kipper gwarantuje także możliwość dopasowania ostatecznych wymiarów zabudowy do konkretnych wymagań klienta. Opcjonalnie można również wyposażyć wywrotkę w żuraw hydrauliczny, chwytak do materiałów sypkich, widły paletowe, pługi i posypywarki.

 

Bez wątpienia KH-Kipper przygotowało bardzo ciekawą ofertę dla firm stawiających na maksymalną użyteczność i uniwersalność swoich pojazdów. Pamiętając o niskiej masie zabudowy W3F możemy z czystym sumieniem napisać, że jest to obecnie jedna z najlepszych propozycji tego typu na rynku. Brawa dla polskiej myśli technicznej!

 

                                                                                                                                         e-ciężarowe.pl

Pojazd pomocniczy W3F od KH-Kipper – uniwersalność w cenie.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU