28 stycznia 2016

Wiele mówi się i pisze o tym, że polska gospodarka nie jest konkurencyjna, głównie z uwagi na niską efektywność pracy. Nie dotyczy to jednak branży budowlanej, która jest motorem napędowym naszego przemysłu. Polskie firmy spokojnie mogą konkurować z resztą Europy pod względem jakości, wydajności i oczywiście cen. Same przy tym oczekują coraz lepszej obsługi ze strony dostawców. E-maszbud.pl sprawdza, jak na ten apel odpowiada rynek części zamiennych do maszyn budowlanych.

 

Klient krajowy oczekuje błyskawicznej obsługi

 

Czasy, gdy rynek części zamiennych – szczególnie używanych – do maszyn budowlanych obracał się wokół produktów najgorszej jakości, zdobywanych „po kątach” i przerabianych na bieżące potrzeby, powoli odchodzą do lamusa. Dziś wydajność jest ściśle związana z czasem, dlatego liczy się przede wszystkim sprawna dostawa:

 

  • Z tego właśnie powodu z rynku znikają pseudo hurtownie, które nie mają żadnego zaplecza magazynowego, są zarejestrowane w bloku i reagują dopiero w momencie, gdy otrzymają zamówienie od klienta. My już dawno postawiliśmy na model stałego uzupełniania zapasów magazynowych, dlatego dostarczamy części na bieżąco. Gdy jakiegoś elementu nie mamy, to dzięki kontaktom możemy go ściągnąć nawet 1-2 dni – mówi E-maszbud.pl Wiktor Łopata, właściciel firmy WIBAKO, jednego z czołowych dostawców części używanych do maszyn budowlanych.

 

Branża budowlana działa zawsze pod dużą presją czasu i nie ma tutaj miejsca na przestoje. Silną pozycję zyskały więc firmy dostarczające części zamienne, które dysponują asortymentem dostępnym praktycznie od ręki. Klienci to cenią, bo nie chcą czekać – maszyna, która nie pracuje, przynosi przecież straty.

 

Części używane – tak, ale z gwarancją jakości

 

Drugim kluczowym elementem, na który zwracają uwagę polskie firmy budowlane dobierające sobie dostawców części, jest gwarancja i jakość sprzedawanych podzespołów. Wciąż mało kogo stać jest na korzystanie z części oryginalnych, ale wiele firm przekonało się także, że jakość tanich zamienników jest czasami żenująca. Dlatego tak mocno rozwinął się u nas rynek używanych, regenerowanych części oryginalnych.

 

Firmy chcą z nich korzystać, ale wyłącznie na podstawie realnej gwarancji.

 

  • Gwarancję można dać zawsze – wielu dostawców funkcjonuje zgodnie z hasłem: „a nuż się uda”. My podchodzimy do tego inaczej. Oferowana przez nas gwarancja jest realna, bo część przed wysyłką zawsze jest testowana, a wcześniej oczywiście profesjonalnie zregenerowana. Klient otrzymuje więc rzetelną informację o jej stanie – mówi właściciel WIBAKO.

 

Dostawcy, którzy eksperymentują z jakością, szybko znikają z rynku:

 

  • Jakość oferowanych przez nas części ma dla nas kluczowe znaczenie, bo tego oczekują od nas klienci. Dlatego już jakiś czas temu zainwestowaliśmy w profesjonalne stanowisko do testowania silników i pomp hydraulicznych. Dzięki niemu wiemy, że przekazywana klientowi część jest w 100% sprawna, a on będzie zadowolony – podkreśla Wiktor Łopata.

 

Cieszy to, że tak ważna gałąź polskiej gospodarki stawia na jakość, a nie tylko niską cenę. To jedyna droga, aby nasz rynek naprawdę stał się konkurencyjny w stosunku do zachodniego.

 

e-maszbud.pl

 

Polski klient wymaga coraz więcej. Jak odpowiada na to branża dostawców części zamiennych do maszyn budowlanych?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU