12 października 2014

 

Branża transportowa bardzo często zazębia się z branżą budowlaną. Wspólnych interesów szukamy przede wszystkim w zakresie przewozu materiałów lub maszyn. Wymagania obu branż idealnie łączą zabudowy marki Fliegl, jedne z najbardziej uznanych na rynku. Firma prezentuje również nowe przyczepy transportowe dla budownictwa.

Fliegl – kompletna oferta dla branży

Transport budowlany ma określone potrzeby. Wymaga się przede wszystkim solidności, wytrzymałości i bardzo dużej uniwersalności narzędzi służących do przewozu. Dlatego właśnie Fliegl od dawna stawia na jak najszerszą produkcję swoich zabudów i przyczep. W ofercie producenta znajdziemy przyczepy od jedno, dwu i trzyosiowe służące do przewozu materiałów sypkich, kruszyw i małych maszyn budowlanych. Z drugiej strony oferty są specjalistyczne, dwu i trzyosiowe przyczepy o ładowności od 5 do 30 ton, na których mogą być przewożone bardzo ciężkie maszyny. Wszystkie produkty Fliegl są także dostępne w naszym kraju. Głównym importerem naczep tej marki w Polsce jest firma Lux-Truck z Siechnic, która współpracuje z Fliegl’em od 202 roku. Korzystają na tym polscy przedsiębiorcy.
Przyczepy dla budownictwa muszą być odporne na trudne warunki terenowe. Często pracują bowiem na budowach czy w kopalniach. Warto przyjrzeć się kompletnej ofercie Fliegl z bliska. Zwrócimy szczególną uwagę na przyczepy tandemowe.

Fliegl TSK

Jest to jedna z najpopularniejszych serii w ofercie Fliegl. Wywrotki trójstronne  o DMC na poziomie od 6 do 18 ton zapewniają dużą uniwersalność w prawie każdych warunkach. Wywrotka może przewozić kruszywa i maszyny. Jest bardzo solidna – została wykonana w oparciu o stalową i ocynkowaną ramę ze wzmocnionym zawieszeniem. Dzięki temu uzyskano dość dużą wytrzymałość osi. Fliegl zastosował regulowaną wysokość klinów i dyszla oraz stalową podłogę o grubości 4mm. Wysokość sprzęgu można natomiast regulować w zakresie 30 centymetrów w górę i w dół – pozwala to na idealne dostosowanie do pojazdu. Maksymalny kąt nachylenia przy wyładunku tylnym wynosi 47 stopni, a przy bocznym aż 50 stopni.

Niektórych może martwić dość niska wysokość ładunkowa. Mimo to przyczepa oferuje spory prześwit, wymagany w przypadku niepewnych warunków terenowych. Ważne jest również to, że podwozie i zawieszenie zostały zbudowane w oparciu o proste i tanie w serwisowaniu podzespoły. Producent zastosował nogi podporowe, które zwiększają bezpieczeństwo podczas załadunku maszyn. 
Przyczepa będzie idealnym uzupełnieniem zestawu do przewozu sypkich materiałów. Można ją wyposażyć w półmetrowe nadstawki na burty, co pozwala osiągnąć metrową wysokość burt. Dodatkowo tylne zamknięcie może być dzielone i pełnić rolę drzwi, które obsługujemy niezależnie od wyjmowanych i składanych ścianek bocznych.

Fliegl TPS Bau

Przyczepy serii TPS służą typowo do przewozu maszyn budowlanych. Platformy mają różne masy – od 8,9 do 20 ton. Tego typu przyczepy są bardzo poszukiwane z kilku powodów: dobrej ceny, standardowych wymiarów i solidnej konstrukcji.


Klienci mają do wyboru różne rodzaje platform TPS Bau – mogą zamówić jedną z dwóch długości przyczepy oraz wzbogacić ją o koło zapasowe i schowek na najazdy. Konfiguracja jest praktycznie dowolna, z uwzględnieniem różnych długości najazdów oraz różnych długości i szerokości powierzchni ładowania. Można wybrać burty stalowe lub aluminiowe. Fliegl na życzenie klienta  może zainstalować najazdy na stałe. W serii TPS Bau oferowana jest także specjalna wersja Tridem, która osiąga masę całkowitą 30 ton.

Przyczepy transportowe dla branży budowlanej są niezbędnym wyposażeniem na współczesnych placach budowy. Szczególnie w dobie wynajmu maszyn, które muszą zostać przetransportowane na plac. Fliegl zauważa również kolejną potrzebę – uniwersalność. Platforma umożliwiająca zarówno przewóz materiałów, jak i maszyn, stanowi przedmiot pożądania większości firm. Na szczęście przedmiot swobodnie dostępny.

 

                                                                                                                                          e-maszbud.pl

Przyczepy FLIEGL dla branży budowlanej - z nastawieniem na wszechstronność. Fliegl TSK i TPS Bau.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU