23 maja 2016

A taki był ładny, amerykański... Kultowy cytat jak ulał pasuje do sytuacji, z którą prędzej czy później musi zmierzyć się większość przedsiębiorców działających w branży budowlanej. Maszyny zwyczajnie się zużywają i niszczą. Trudy pracy w ciężkich warunkach zdradza przede wszystkim wygląd elementów zewnętrznych oraz kabiny operatora. Co zrobić, gdy maszyna zaczyna już przypominać złom, choć mechanicznie jest jeszcze w pełni sprawna? Można ją poddać kompleksowej renowacji.

 

Na czym polega renowacja maszyny budowlanej?

 

Kompleksowa renowacja maszyny budowlanej w gruncie rzeczy przypomina to, co robi się ze zniszczonym samochodem oddanym do firmy zajmującej się naprawami blacharsko-lakierniczymi – oczywiście z zachowaniem proporcji. Chodzi o to, aby maszynę przywrócić do stanu niemalże fabrycznego – zarówno pod względem mechaniki, jak i wyglądu.

 

Na czym dokładnie polega ta usługa?

 

  • Kluczowa jest procedura malowania. Praktycznie zawsze rozbieramy karoserię maszyny na części pierwsze. Każdy element jest oczyszczany, jeśli klient sobie tego życzy lub jest taka potrzeba także piaskowany. Następnie przystępujemy do malowania podkładem. Na tę warstwę nakładamy wysokiej klasy lakier akrylowy z utwardzaniem i gotowe. Po ponownym montażu maszyna prezentuje się jak nowa – mówi nam Paweł Radecki z firmy Bellator Maszyny Budowlane, która zajmuje się tego typu renowacjami.

 

Co ciekawe klient może sobie zażyczyć przywrócenia w 100% oryginalnego wyglądu maszyny, jak również umieszczenia na niej elementów identyfikacji wizualnej swojej firmy.

 

Nie tylko renowacja zewnętrzna

 

Renowacja maszyny budowlanej może objąć także całą kabinę operatora, która jak wiadomo dość szybko się niszczy. Tutaj również mamy spore pole do popisu:

 

  • Generalnie najczęściej obszywamy siedzenia, wymieniamy podsufitkę (o ile jest), wykonujemy także nowe daszki z logo klienta. Możemy jednak praktycznie wymienić całe wnętrze i w ten sposób doprowadzić kabinę do fabrycznego stanu – dodaje Paweł Radecki.

 

Podstawę dla jakichkolwiek prac renowacyjnych stanowi dokładne umycie maszyny. Po tym zabiegu czasami ujawniają się kolejne uszkodzenia, ogniska korozji, braki w osprzęcie czy wyposażeniu. Wówczas klient sam podejmuje decyzję, jak daleko idąca ma być zaplanowana renowacja. W pełnym wariancie możliwe jest także dokonanie wszelkich napraw i doprowadzenie maszyny do stanu fabrycznego pod kątem zarówno mechanicznym, jak i wizualnym.

 

e-maszbud.pl

 

 

Renowacja maszyny budowlanej krok po kroku. Poradnik E-maszbud.pl 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU