28 stycznia 2016

Firma KH-KIPPER – jeden z czołowych, krajowych producentów zabudów montuje je w swoich zabudowach tylnozsypowych. Z prostego powodu – obliczenia i testy wykazały, że czas podnoszenia i opuszczania skrzyni ładunkowej skrócił się aż o około 20%. Jak wiadomo – czas to pieniądz. To jednak nie jedyny powód, jakim kierowała się polska firma.

 

KH-KIPPER sięga po siłowniki Hyva Alpha

 

Wspomniana seria siłowników nie ma obecnie żadnej konkurencji na rynku pod względem wydajności. Jest to zdecydowanie najszybsze rozwiązanie oferowane komercyjnie. Z punktu widzenia KH-KIPPER ważne było jednak nie tylko skrócenie czasu podnoszenia i opuszczania skrzyni, ale także zwiększenie ładowności wywrotki.

 

Siłowniki od Hyvy są bowiem znacznie lżejsze od standardowych, a przy tym niezwykle szybkie. Testy producenta wykazały, że jego sprzęt podnosi i opuszcza skrzynię ładunkową nawet o kilkadziesiąt sekund szybciej niż ma to miejsce w przypadku siłowników konkurencji. Przekłada się to na wiele godzin oszczędności w ciągu roku lub setki dodatkowych wyładunków.

 

Realne korzyści i bezpieczeństwo

 

Wyniki testów potwierdziła firma KH-KIPPER, która z pełnym przekonaniem montuje siłowniki Hyva Alpha w swoich zabudowach. W przypadku standardowej wywrotki umieszczonej na samochodzie 8x4 i skoku siłownika wynoszącym 5 metrów, klienci KH-KIPPER mogą wykonać aż o blisko 400 rozładunków w ciągu roku więcej lub wyładować dodatkowych 48 ton materiału. To przekłada się na realne zyski zarówno dla branży budowlanej, jak i transportowej.

 

Nowy układ hydrauliczny montowanym w zabudowach KH-KIPPER ma także inne zalety. Ponieważ siłowniki mają mniejszą średnicę, mieści się w nich mniej oleju – to kolejna oszczędność, ale nie tylko. Liczy się także bezpieczeństwo, dlatego system jest wzbogacony o zawór sterujący HT z zaworem bezpieczeństwa, co eliminuje ryzyko gwałtownego opadnięcia skrzyni po ewentualnym pęknięciu węża hydraulicznego. 

 

Zawór bezpieczeństwa ma także specjalną konstrukcję chroniącą przed nagłym skokiem ciśnienia, do czego może dojść w momencie np. wstrząsania skrzynią przez kierowcę na niestabilnym gruncie. Nie ma również możliwości zmiany ustawionych raz parametrów ciśnienia hydraulicznego przez niepowołane osoby, bo chroni przed tym specjalna wkładka w zaworze.

 

Hyva Alpha – nie ma obecnie lepszych siłowników

 

Minęło już trochę czasu od momentu debiutu systemu Alpha, ale nadal jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie w dziedzinie siłowników dostępne obecnie na rynku. Przypomnijmy, że system składa się z dwóch rodzajów urządzeń: w serii Heavy Duty jest przeznaczony do pracy w najcięższych warunkach budowlanych, a w Standard dla transportu drogowego. Najbardziej wymagający klienci mogą zamówić siłowniki pokryte warstwą chromu.

 

Warto także wspomnieć, że siłowniki Hyva Alpha są bardzo lekkie – cały zestaw jest lżejszy od standardowego rozwiązania aż o 62 kilogramy. Ma to duże znaczenie w przypadku transportu i norm dotyczących dopuszczalnych mas pojazdów. Pisząc w skrócie – w skali roku możemy załadować znacznie więcej materiału i dzięki temu wykonać mniej kursów.

 

Decyzja o montowaniu siłowników Hyva Alpha w zabudowach tylnozsypowych KH-KIPPER to świetna informacja dla klientów firmy. Otrzymają bowiem zabudowę wysokiej jakości wyposażoną w rozwiązanie, które naprawdę wspiera ich biznesy. Cieszy też, że polski producent korzysta z najlepszych dostępnych na rynku urządzeń i rozwija się zgodnie z hasłem: jakość ponad wszystko.

 

e-maszbud.pl

Siłowniki Hyva Alpha w zabudowach tylnozsypowych od KH-KIPPER – dla skrócenia czasu rozładunku

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU