20 sierpnia 2015

Koniec i bomba, kto nie widział, ten... niech przyjedzie za rok. XXI Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska okazały się ponownie sporym sukcesem. Nie tylko organizatorów, ale przede wszystkim wystawców, którzy znów pokazali, że wbrew trudnej sytuacji gospodarczej w Europie, często wbrew niespójnym i nieprzychylnym przepisom prawa, branża drogowa i budowlana stale się rozwija. Te dwie kluczowe dla polskiej gospodarki gałęzie miały swoje święto.

 

Targi się udały? Zapytajcie ponad 400 wystawców z 22 krajów świata 

 

Targom Autostrada-Polska towarzyszyły mniejsze, ale wcale nie mniej ważne imprezy targowe, czyli Maszbud, Rotra, Traffic-Expo-TIL oraz – to był tegoroczny debiut – Europarking. Trzy majowe dni (13-15 maja) przyciągnęły do Kielc kilkuset wystawców z Polski i Europy. Już ceremonia otwarcia pokazała, że impreza przez lata nabrała międzynarodowego charakteru. Świetne zaplecze Targów Kielce, wygodny dojazd, języki całego świata – nikt chyba nie ma wątpliwości, że w tym miejscu po prostu muszą być najważniejsi branżowi gracze. Z ich ofertą w tym roku zapoznało się ponad 15.000 zwiedzających. 

 

Targi to jednak przede wszystkim święto biznesu. Tu się rozmawia o przeszłości, teraźniejszości, ale głównie o przyszłości. Nowe kontrakty nie sypią się oczywiście, jak z rękawa, ale właśnie podczas takiej imprezy można przygotować świetny grunt pod interesy. Wystawcy tradycyjnie przywieźli do Kielc to, co mają najlepszego, prezentując przy okazji kilka nowości. Szczególnie efektownie wyglądały stanowiska firm KH-KIPPER, Kubota, Atlas Copco i Volvo. Było co oglądać, było o czym rozmawiać, było nad czym pomyśleć. 

 

Rozmowy, ale nie tylko o biznesie

 

Jednym z ważniejszych punktów tegorocznej edycji targów był Kongres Innowacji Infrastrukturalnych. Oczywiście rozmawiano głównie o nowych technologiach i produktach dla potrzeb branży drogowej i mostowej. Przedstawiciele firm z tych sektorów otwarcie przyznawali, że mogą już oferować jakość na europejskim poziomie, ale muszą mieć wsparcie w realizacji projektów na terenie naszego kraju. Zwłaszcza w kontekście ostatniej tak dużej transzy dotacji z Unii Europejskiej. 

 

Dużym zainteresowaniem zwiedzających, ale także wystawców, cieszył się zorganizowany przez Mercedes-Benz pokaz Fuel Duel, czyli wielki pojedynek na zużycie paliwa. Producent zaprezentował swoją znaną od kilku sezonów twarz dostawcy wyjątkowo oszczędnych pojazdów transportowych. 

 

Kolejną ciekawą debatę zorganizował Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, który zaprosił do rozmowy na temat pełnego wykorzystania surowców naturalnych. Podobnych spotkań było oczywiście dużo więcej, co tylko dowiodło, że targi zmieniają swój typowo biznesowy charakter i oferują coś więcej, także dla fanów innowacji i wiedzy. 

 

BIG BAU MASTER dla precyzyjnych operatorów oraz debiut targowy 

 

Jeśli ktoś ze zwiedzających Targi Autostrada-Polska i MASZBUD sądził, że praca operatora koparko-ładowarki jest pozbawiona jakiejkolwiek finezji, to miał okazję szybko wyjść z błędu. Wszystko dzięki bardzo efektownemu konkursowi dla operatorów Mig Bau Master, organizowanemu przez Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR. Zawodnicy musieli wykazać się ogromną precyzją, m.in. podczas układania opon na palu. Kilkadziesiąt osób miało okazję dokładnie przetestować swoje umiejętności, a widzowie wiernie im w tym kibicowali.

 

XXI edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska zaliczyła jeden bardzo ciekawy debiut. Po raz pierwszy równolegle zorganizowany został Międzynarodowy Salon Techniki Parkingowej Europarking. Mieliśmy okazję podziwiać czasami spektakularne rozwiązania wspomagające w radzeniu sobie z coraz gęstszym ruchem drogowym, szczególnie w centrach miast. Urządzenia do sterowania ruchem, elementy monitoringu i telewizji przemysłowej zainteresowały tłumy zwiedzających.

 

Kolejna edycja targów za nami, Kielce tradycyjnie okazały się gościnne dla całej branży. Tłumy wystawców, ich partnerów biznesowych i zwiedzających tylko dowodzą, że polskie firmy mają do zaoferowania innowacyjne technologie w jakości dorównującej rozwiązaniom europejskiej konkurencji. To będzie owocować przez lata. Tymczasem – do zobaczenia za rok! 

 

e-maszbud.pl

Święto branży budowlanej i drogowej za nami. Podsumowanie targów Autostrada-Polska 2015

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU