25 sierpnia 2016

Branża drogowa należy do najszybciej się rozwijających, na co największy wpływ ma pojawianie się coraz precyzyjniejszych systemów pomiarowych. Przygotowanie nawierzchni i samo układanie asfaltu nie może się już odbywać bez udziału nowoczesnych narzędzi. Decydują one nie tylko o tempie pracy, ale też o trwałości nawierzchni. Jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań dedykowanych do pracy z walcami drogowymi jest system pomiaru zagęszczania MCA-500 marki MOBA.

 

MCA-500 MOBA – co wchodzi w skład systemu?

 

System pomiaru zagęszczania MCA-500 MOBA to kompleksowe narzędzie do precyzyjnych prac związanych z utwardzaniem nawierzchni. System mierzy cztery podstawowe wartości podczas zagęszczania gruntu lub masy bitumicznej.

 

MCA-500 jest systemem montowanym w walcach drogowych. W jego skład wchodzi kilka kluczowych elementów:

 

  • Antena GPS

  • Panel MCA-2000

  • Przejściówka systemu transmisji danych CAN

  • Czujnik temperatury

 

Za pośrednictwem kolorowego, dotykowego wyświetlacza można wprowadzić dane i zaprogramować maszynę na określony cykl roboczy. Transmisja danych odbywa się poprzez połączenie CAN. Na wyświetlaczu pojawiają się podstawowe informacje, jak temperatura podłoża, częstotliwość i amplituda drgań oraz ICV – wartość zagęszczenia.

 

Operator ma możliwość porównania wartości zagęszczenia ICV PASS by PASS. Jeśli obie wartości są równe, wówczas mamy gwarancję, że proces zagęszczania będzie stabilny.

 

Pełna automatyzacja

 

System eliminuje ryzyko popełnienia prostych błędów. Gdy na ekranie wyświetlacza pojawia się zielony symbol, wówczas wiadomo, że zagęszczanie podłoża przebiega prawidłowo. Po zakończeniu zagęszczania, o czym także informuje wyświetlacz, wystarczy wcisnąć przycisk RESET i rozpocząć kolejny cykl na nowym odcinku. Pełna automatyka.

 

Po zakończeniu zagęszczania operator otrzymuje podsumowanie w postaci wykresu graficznego. Może go także odczytać w trakcie pracy, aby wprowadzić ewentualne zmiany w systemie. Gdy następuje dłuższa przerwa w pracy, wykres resetuje się automatycznie, by nie wprowadzać w błąd.

 

Podsumowanie zagęszczania zawiera zawsze dwa parametry:

 

  • Zagęszczenie ICV i czas w sekundach

  • Zagęszczenie ICV i pokonany dystans w metrach

 

System pomiaru zagęszczania MCA-500 MOBA, którego dystrybutorem w Polsce jest firma Bellator Maszyny Budowlane, gwarantuje znaczne zwiększenie precyzji pracy i skrócenie jej czasu – nie trzeba wprowadzać ciągłych poprawek czy ręcznie kontrolować stopnia zagęszczenia. Nad wszystkim czuwa automatyka. To już wkrótce będzie drogowy standard w naszym kraju.

 

e-maszbud.pl

 

 

System pomiaru zagęszczania MCA-500 MOBA – jakie przynosi korzyści?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU