10 października 2014

 

Spokojnie poznaniacy – nie musicie się martwić, że drogowcy coś rozkopali i nikomu o tym nie powiedzieli. Tytułowy plac budowy powstanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie od 21 do 24 maja potrwają targi INTERMASZ 2014.

Maszyny budowlane – zobaczmy je w akcji!

Tegoroczna edycja targów – jednych  z największych spotkań branżowych w Europie, będzie wyjątkowa. Zwiedzający nie tylko obejrzą najnowsze propozycje producentów maszyn budowlanych, ale także wejdą na specjalnie przygotowany plac budowy.

Dystrybutorzy sprzętu najwyraźniej doszli do wniosku, że żaden folder reklamowy nie zastąpi możliwości naocznego przekonania się o możliwościach maszyny. I bardzo nam się to podejście podoba!

Na zainscenizowanym placu pracować będą najnowsze produkty czołowych dostawców sprzętu budowlanego. Prawdziwym hitem ma być spycharka gąsienicowa TD-8R marki DRESSTA.
Producent obiecuje efektowny pokaz możliwości swojej maszyny, która jest przeznaczona do pracy w najtrudniejszych warunkach.

Zobaczymy również maszyny firmy Wacker Neuson –  zdalnie sterowany walec RT-82 oraz koparkę 38Z3.
Nie możemy się doczekać!

Profesjonalne utrzymanie terenu – sam wybierz, co jest Ci potrzebne

Organizatorzy targów INTERMASZ 2014 nie zapomnieli też o firmach, które na co dzień korzystają z ze sprzętu przeznaczonego do nieco innych zadań.. Impreza będzie mieć specjalną sekcję poświęconą maszynom do letniego i zimowego utrzymania dróg oraz zieleni. To prawdziwa gratka dla zarządców nieruchomości, zakładów komunalnych, drogowców i firm ogrodniczych.

W Poznaniu swoje najnowsze propozycje zaprezentują najwięksi dostawcy tego typu sprzętu, m.in.: AVANT, ARIES POWER EQUIPMENT (HONDA i MIKASA), FENDT, KRONE, KUBOTA, MANITOU, MASSEY FERGUSON, MC CORMICK, MULTIONE, MUSTANG, ROTOMEC, SAMASZ, VALTRA, ZAPPATOR.
Bez przesady można powiedzieć, że do Wielkopolski zjedzie pierwsza liga producentów maszyn do lekkich, profesjonalnych zastosowań.

Konkurs Pogromcy Maszyn

Masz odwagę aby ujarzmić najbardziej zaawansowane maszyny budowlane? Jeśli tak, weź udział w konkursie „Pogromcy maszyn” targów INTERMASZ!
Każdego dnia, na stoiskach wystawców, swoje umiejętności będą mogli sprawdzić operatorzy maszyn budowlanych, którzy zmierzą się z zadaniami wymagającymi niezwykłej precyzji i opanowania drzemiącej mocy i technologii w nowoczesnych maszynach.
Najlepsi uczestnicy, którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów w określonej liczbie konkurencji organizowanych przez Partnerów konkursu, wezmą udział w Finale Dnia, który odbędzie się na przestrzeni pokazowej Plac Budowy na Żywo i powalczą o tytuł Pogromcy Maszyn targów INTERMASZ oraz atrakcyjne i cenne nagrody (w sobotę, 24 maja, odbędą się dwa Finały Dnia).
Regulamin konkursu dostępny będzie na stronie internetowej intermasz.pl oraz w punkcie rejestracyjnym w trakcie trwania targów.

Ciekawie zapowiada się też sobota 24 maja, oprócz Dnia Operatora i atrakcji nakierowanych właśnie na operatorów, sobotę przyjemnie spędzą również ich rodziny – dla żon, dziewczyn i … będzie przygotowana Strefa Nowoczesnych Kobiet, a dla dzieci Klub Juniora.

Tegoroczna edycja INTERMASZ 2014 zapowiada się pasjonująco. Oferta rzeczywiście robi wrażenie – rzadko w jednym miejscu możemy oglądać tak szeroki przekrój maszyn budowlanych i komunalnych. Wpisujemy w kalendarze – 21-24 maja, teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do zobaczenia!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                 e-maszbud.pl


 

INTERMASZ 2014. Złoto dla NAJLEPSZYCH!

Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Włodzimierza Kęska, Kierownika Zakładu Maszyn Roboczych, Instytutu Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej przyznało aż 7 produktom to zaszczytne wyróżnienie.

Złoci Medaliści będą prezentowani w Poznaniu na targach INTERMASZ w dniach 21 – 24 maja oraz  na specjalny stoisku -  Strefie Mistrza w  pawilonie 3, gdzie będzie można oddać głos na któregoś z laureatów w ramach dodatkowego konkursu Złoty Medal – Wybór Konsumenta.

Lista produktów nagrodzonych  Złotym Medalem MTP targów INTERMASZ  2014

Koparko ładowarka Terex TLB 990

Terex, Anglia
Zgłaszający: EWPA- Maszyny Budowlane sp. z o.o., Komorniki
Ponad pięćdziesiąt lat doświadczeń w projektowaniu i produkcji solidnych i niezawodnych koparko-ładowarek osiąga szczyt w nowym modelu Terex TLB 990, o największej uniwersalności na budowie. Najlepszy w każdej sytuacji i w najtrudniejszym terenie, model TLB990 jest sprawdzony pod względem zwrotności i niezrównanej wydajności, dzięki układowi czterech kół skrętnych. Wyposażony w zakrzywiony wysięgnik, zapewniający wyjątkowy zasięg i głębokość kopania oraz oszałamiającą siłę rozrywania i nośność ładowarki czołowej, model TLB990 jest przeznaczony dla profesjonalistów, którzy wymagają najwyższej wydajności oraz oszczędnej eksploatacji przez cały rok, przy doskonałym zwrocie z inwestycji.

Ładowarka kołowa DRESSTA 530R
LIUGONG DRESSTA MACHINERY sp. z o.o., Stalowa Wola
DRESSTA, Stalowa Wola
Nowoczesny, ekologiczny silnik spełniający wymagania poziomu emisji spalin Tier 4 Interim, komfortowa i bezpieczna kabina operatora, hydrostatyczny układ skrętu, jednodźwigniowe sterowanie układem roboczym, skrzynia biegów sterowana elektrycznie.

Ładowarka kołowa DOOSAN DL420-3
DOOSAN INFRACORE CONSTRUCTION EQUIPMENT, Waterloo- Belgium
Zgłaszający :GRAUSCH i GRAUSCH Maszyny Budowlane sp. z o.o.
Złotkowo k/Poznania
Najnowsza ładowarka DOOSAN DL420-3 wyznacza nowy standard pracy, podnosi go do maksimum, przy jednoczesnej redukcji kosztów (paliwo + eksploatacja). Nowa kabina to najwyższy komfort w klasie ładowarek kołowych.
Maszyna wyposażona jest w bardzo ekonomiczny silnik Scania DC13 Turbo XPI, system SCR, 6 cylindrów o  pojemności 12.700 ccm3 i mocy 354 KM oraz z potrójnym systemem filtracji TURBO III, spełniający wszystkie regulacje normy spalin STAGE IIIB. To rozwiązanie eliminuje konieczność zastosowania drogiego w eksploatacji filtra cząsteczek stałych (wymuszającym zużycie dodatkowego paliwa na eliminację zanieczyszczeń).
5 biegowa skrzynia Powershift  ZF ze zmiennikiem momentu obrotowego została specjalnie zaprojektowana do ładowarek DOOSAN, zapewniając perfekcyjną trakcję oraz obniżając zużycie paliwa dzięki małym i szybkim przełożeniom.

Grupa produktów – obudowy do wykopów typu BOKS
KOPRAS sp. z o.o., Wronki
Firma KOPRAS Sp. z o. o. to producent obudów
do zabezpieczania ścian wykopów, począwszy od lekkich konstrukcji typu boks aluminiowych i stalowych, do ciężkich konstrukcji płytowych z prowadnicami ślizgowymi
do wykopów liniowych, kończąc na obudowach punktowych. W ofercie mamy szalunki na sprzedaż, wynajem, nowe i używane. Możemy zabezpieczyć  wykopy od długości 1,5m do długości 6,15m i głębokości od 1,5m do głębokości 9,0m.

Spycharka gąsienicowa Liebherr PR 736 Litronic
Liebherr -Werk Telfs GmbH, Niemcy
Zgłaszający: Liebherr - Polska sp. z o.o., Ruda Śląska
Spycharki 6 generacji są wyposażone w sterowany elektronicznie napęd jezdny ze zintegrowaną funkcją „eco” oraz innowacyjne rozwiązanie w postaci pro-aktywnej regulacji mocy. Napęd hydrostatyczny, utrzymuje prędkość silnika na niemal stałym poziomie, a idealnie dopasowane komponenty zapewniają wysoką sprawność i niskie zużycie paliwa. Skuteczną obsługę i bezpieczeństwo pracy zapewnia jeszcze lepsza widoczność. Nowa konstrukcja układu gąsienicowego wydłuża okres eksploatacji zarówno gąsienicy, jak i kół zębatych.

Mini koparka Wacker Neuson 803 D DUAL POWER
Wacker Neuson , Ożarów Mazowiecki
1 koparka , 2 napędy: 803 dual power. Dual power marki Wacker Neuson jest innowacyjnym rozwiązaniem zapewniającym  dodatkowy napęd bez emisji spalin. Oprócz standardowego silnika wysokoprężnego koparka 803 posiada również moduł elektrohydrauliczny HPU8, który można w razie potrzeby podłączyć do koparki HPU8 jest technicznie dopasowany do wymagań koparki 803. W ten sposób koparkę można obsługiwać elektrycznie i bez emisji spalin jeśli to konieczne.

Grupa ładowarek kołowych Volvo serii H modele: L150H, L180H, L220H
VOLVO CONSTRUCTION EQUIPMENT
Zgłaszający: VOLVO Maszyny Budowlane Polska sp. z o.o., Młochów
Grupa ładowarek klasy 24-30 t Volvo L150H, L180H i L220H wyposażona w wiele innowacyjnych rozwiązań takich jak nowe silniki spełniające normy EU STAGE 4 o mocy od 300 do 371 KM, opatentowany układ kinematyki osprzętu roboczego TP -Volvo, opatentowany układ OPTISHIFT wspomagający pracę układu napędowego. Ładowarki wyposażone w komfortowe kabiny oraz układ monitorowania ze wszystkimi informacjami dotyczącymi pracy maszyny w języku polskim z systemem telematycznym Volvo CareTrack, a całości dopełnia szeroka gama wysokiej Jakości osprzętów roboczych.

                                                                                                                                                                                                                                                                                           MTP/INTERMASZ

 

Ogromny plac budowy w centrum Poznania!
INTERMASZ 2014. Złoto dla NAJLEPSZYCH!
Targi maszyn budowlanych INTERMASZ 2014.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU