12 października 2014

Wystawcy jubileuszowych targów AUTOSTRADA-POLSKA 2014 podkreślali ożywienie na rynku i dobrze sprecyzowany profil zwiedzającego.

 

Cztery targowe wystawy, dedykowane branży budownictwa drogowego, które od 14 do 17 maja odbyły się Targach Kielce – XX Targi Budownictwa Drogowego  AUTOSTRADA-POLSKA, XVI Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD, X Międzynarodowe Targi Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk TRAFFIC-EXPO - TIL i VI Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego - Pojazdy Użytkowe ROTRA – skupiły w tym roku 485 firm z 21 krajów całego świata. Ekspozycję, prezentowaną na powierzchni 11.000 metrów kwadratowych obejrzało ponad 15.000 zwiedzających. Zakres branżowy targów to nie tylko sprzęt do budowy dróg  - jak może wydawać się w pierwszej kolejności. Trzy  wystawy  towarzyszące AUTOSTRADZIE-POLSKIEJ zapewniają zaplecze dla całej branży. Na stoiskach każdego roku można znaleźć absolutnie wszystko to, co niezbędne jest do budowy dróg  i autostrad oraz utrzymania sieci już istniejących dróg, nowoczesny sprzęt, rozwiązania technologiczne i pełną infrastrukturę drogową. To miejsce odwiedzane każdego roku przez kilkanaście tysięcy gości, potencjalnych klientów i partnerów biznesowych firm.

 

Targi kontraktów

 

Wystawcy tegorocznych targów budownictwa drogowego podkreślali przede wszystkim widoczne ożywienie w branży oraz bardzo mocno doprecyzowany profil zwiedzających wystawy – jako nadrzędną wartość udziału w targach wskazywali najczęściej nieustanny ruch na stoisku i dużo konkretnych umów i kontraktów.

 

Michał Kosmala, Sunward Polska  - „Na targach udało nam się nawiązać nowe kontakty, które już zaowocowały realną sprzedażą. Już  pierwszego dnia sprzedaliśmy minikoparkę za 75.000 PLN – praktycznie „od ręki”.  Jesteśmy także w trakcie zaawansowanych rozmów z kolejnym klientem, zainteresowanym kupnem kilkunastonowej koparki z naszej oferty – sądzę, że w sobotę dobijemy targu. AUTOSTRADA-POLSKA to targi przede wszystkim konkretnych rozmów z konkretnym klientem – mało kto przychodzi tu tylko popatrzeć, pooglądać – tu się sprzedaje i kupuje ” .

 

Podobnego zdania był Zbigniew Barłóg, współwłaściciel bydgoskiej firmy METALBARK, dostarczającej konstrukcje stalowe dla obiektów handlowych, sportowych, przemysłowych i użyteczności publicznej: „  Wczoraj podpisaliśmy dwa duże kontrakty – jeden, opiewający na kwotę blisko 4 milionów złotych dotyczy wykonania konstrukcji stalowej w… Bydgoszczy. Musieliśmy przyjechać aż do Kielc, żeby podpisać kontrakt na  realizację w naszym mieście, oddalonym o kilkaset kilometrów… to dowód na to, że kieleckie targi to jedyne  miejsce w Polsce,  gdzie na wystawę budownictwa drogowego  przychodzą precyzyjnie zdefiniowani zwiedzający, którzy wiedzą, czego szukają i gdzie mogą to znaleźć. To dla wystawców niezwykle cenne  - fakt, że przez cały dzień nie mamy czasu nawet usiąść, to najwyższa wartość tych targów. Druga podpisana już umowa dotyczy zakupu maszyny - plazmy dwuportalowej do palenia blach - z Turcji, z firmy AJAN. Oprócz tego przeprowadziliśmy obiecujące rozmowy dotyczące realizacji dużych parkingów wielopoziomowych  z trzema firmami z Włoch, Austrii i Litwy – po negocjacjach też powinny  zaowocować podpisaniem umów. Jestem na AUTOSTRADZIE – POLSKIEJ w Kielcach pierwszy raz – ale na pewno nie ostatni. Te targi to już duży sukces dla naszej firmy”.

 

Rywalizacja, zabawa i fachowe porady

 

Dodatkowy dzień targów MASZBUD – 17 maja –był ukłonem organizatorów w stronę operatorów maszyn budowlanych i ich rodzin. Maszynowy Piknik Rodzinny był dniem wieńczącym cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs dla operatorów maszyn budowlanych, w którym do walki o nagrody łącznej wartości ponad 10.000 złotych stanęło … operatorów. Konkurs Operatorów organizowany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa skalnego oraz Polską Izbę Przemysłowo-Handlową Budownictwa rozpoczęła część teoretyczna. Słuchacze i przyszli uczestnicy zmagań zapoznani zostali z zasadami bezpieczeństwa pracy na budowie, systemem szkoleń operatorów oraz nowoczesnymi metodami praktycznego szkolenia operatorów maszyn.  Przygotowane konkurencje wymagały zarówno precyzji i techniki jak i szybkości – było przekłuwanie balonów specjalnym ostrym narzędziem umieszczonym w łyżce koparki, ustawianie pojemników z wodą tak, by nie uronić ani kropli czy też slalom na przygotowanej – niełatwej! – trasie. Wszyscy chętni mogli także spróbować swoich sił na specjalnym trenażerze – dynamicznym, trójosiowym symulatorze Volvo, w którym rzeczywiste zespoły koparki EC210C wraz z komputerem sterującym, zabudowane na ruchomej, trójosiowej platformie, sterowanej numerycznie, stworzyły nowoczesne, dynamiczne i interaktywne stanowisko dydaktyczne. Stanisław Araszkiewicz, kierownik ośrodka szkolenia operatorów maszyn IMBIGS – „W ciągu jednego dnia z symulatora skorzystało już około 100 osób – ciężko stwierdzić ile dokładnie, bo cały czas czeka kolejka chętnych. To urządzenie mające naprawdę wiele możliwości szkoleniowych – testujący symulator nie ukrywają, że są pod wrażeniem jego działania. Dzisiaj do Targów Kielce przyjechali uczniowie szkół budowlanych z Lublina, studenci Akademii Górniczo – Hutniczej z Krakowa i studenci Politechniki Krakowskiej - a muszę dodać, że te dwie uczelnie konkurują ze sobą, przejawia się także w rywalizacji na naszym symulatorze”.

 

Emocje gwarantowały również pokazy dynamiczne ciężkiego sprzętu, które towarzyszyły wystawcom i zwiedzającym podczas wydarzenia. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji - można, było m.in. wsiąść do koparki, pobawić się na zjeżdżalni i dmuchanym zamku, a także pograć w piłkę, czy zmierzyć się w konkursie i wygrać, m.in. bilety do Parku Rozrywki Sabat Krajno. O prawidłowy rozwój ruchowy i dobrą zabawę dzieci zadbali specjaliści ze Szkółki Piłkarskiej SOCATOTS, wdrażający program zajęć ogólnorozwojowych rozwijający inteligencję ruchową najmłodszych. Na fanów zajęć plastycznych czekała ścianka do kolorowania i możliwość pomalowania twarzy. W konkursie na najciekawsze hasło promujące targi AUTOSTRADA-POLSKA  nagrodą był tablet Samsung Galaxy.

 

Mocne merytoryczne wsparcie

 

AUTOSTRADAPOLSKA po raz kolejny objęta została patronatem Ministerstwa Infrastruktuy i Rozwoju, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wsparcie najistotniejszych instytucji z branży -   Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Głównego Inspektora Pracy, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji, Świętokrzyskiego Klubu Drogowca i Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych jest wyznacznikiem wyoskiej jakości merytorycznej zarówno samych targów, jak i  licznych towarzyszących im konferencji, warsztatów i debat.

 

                                                                                                                                         e-maszbud.pl

 

Odwilż w branży budownictwa drogowego
– blisko 500 firm w Targach Kielce.
Targi budownictwa drogowego Autostrada-Polska i Maszbud 2014

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU