28 stycznia 2016

Jeśli o jakimś producencie maszyn budowlanych możemy mówić, że ma doświadczenie w branży, to bez wątpienia na myśl musi nam przyjść marka JCB. Firma właśnie obchodzi 70-lecie swojego istnienia. I to jak obchodzi! Wszyscy jej pracownicy dostali z tej okazji ekstra dzień wolny. Nas jednak bardziej interesuje drugi element obchodów, czyli powstanie limitowanej wersji przełomowej dla producenta koparko-ładowarki 3CX.

 

Urodziny na bogato

 

Firma JCB została założona 23 października 1945 roku przez Josepha Cyrila Bamforda. Początki nie były spektakularne – miejscem produkcji był mały garaż w Uttoxeter w Anglii, gdzie z wojskowego złomu powstawały przyczepy. Dziś przedsiębiorstwo ma 22 fabryki, w tym 11 w Wielkiej Brytanii. Pozostałe zakłady funkcjonują w Indiach, Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Chinach. W sumie JCB zatrudnia 12.000 pracowników. Wszyscy oni, z okazji urodzin firmy, otrzymali dodatkowy dzień wolny.

 

To jednak nie jest jedyny urodzinowy akcent w JCB. Producent z okazji 70. rocznicy uruchomienia produkcji przygotował również limitowaną edycję swojej legendarnej koparko-ładowarki 3CX. Powstanie ich dokładnie 70, a wszystkie będą pomalowane w identycznych barwach, jak te prezentowane przez pierwsze 3CX 40 lat temu.

 

Ogromny postęp pod znakiem JCB

 

Oczywiście JCB mocno podkreśla, że sukces firmy jest dziełem pracowników – syn jej założyciela powiedział nawet, że ci powinni być dumni z faktu, iż pracują w takim przedsiębiorstwie, które pamięta o swojej tradycji i stale się rozwija.

 

Wystarczy wspomnieć, że z firmy produkującej kilka modeli przyczep JCB wyrosło na giganta, który obecnie w swoim portfolio ponad 300 różnych maszyn sprzedawanych na całym świecie. Przy tym wszystkim firma chce pozostać biznesem rodzinnym, dlatego nadal zarządza nią człowiek o nazwisku Bamford, czyli syn założyciela.

 

Pierwsze maszyny budowlane JCB zostały wyprodukowane w 1953 roku. Od tego czasu z taśm w fabrykach firmy zjechało ponad 600.000 koparek, które trafiły do 120 krajów. JCB przez 15 lat z rzędu było największym producentem koparek, oferując swoim klientom ponad 40 różnych modeli, od kompaktowych 1CX po ogromne 5CX.

 

Specjalna edycja JCB 3CX

 

Limitowana, nazywana platynową, edycja hitowej koparko-ładowarki będzie produkowana w centralnej fabryce JCB w Rocester. Zgodnie z zapowiedziami firmy produkcja już powinna ruszyć. Maszyny będą wyglądać identycznie jak te, które zjechały z taśmy 40 lat temu. Ich łyżki ładunkowe będą pomalowane na czerwono, kabiny w całości białe, a obręcze kół czerwone. Oczywiście charakterystyczne złoto-czarne oznaczenia zostaną na swoim miejscu, aby współcześni klienci nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z produktem JCB.

 

Niesamowitą ciekawostką jest fakt, że producent nie zapomniał o umieszczeniu w kabinie ekspresu do kawy – charakterystycznego elementu wyposażenia maszyn z lat 70.

 

Limitowaną edycję JCB 3CX będzie napędzać nowoczesny silnik producenta o mocy 109KM spełniający normę Tier 4 – to jedyny, ale wymuszony przepisami, odstęp od tradycji.

 

Piękna historia marki JCB dowodzi nam także, jak niesamowicie rozwinęła się branża producentów maszyn budowlanych i jak duży w tym udział mają firmy z Europy. E-maszbud.pl życzy oczywiście kolejnych, pełnych sukcesów, 70 lat!

 

e-maszbud.pl

To już 70 lat JCB! Firma daje wolne pracownikom i wypuszcza limitowaną wersję koparko-ładowarki JCB 3CX

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU