21 sierpnia 2015


Innowacje w zakresie techniki zagęszczania mają tradycję w firmie Wacker Neuson: w roku 1930 opracowano pionierski wynalazek w postaci nowego ubijaka – to doprowadziło do wielu innowacji. Teraz Wacker Neuson robi kolejny krok w kierunku przyszłości i wraz z nowym ubijakiem akumulatorowym oferuje klientom możliwość pracy bez emisji spalin i bez kabli.


Mniejszy model AS 30 to specjalny ubijak do zagęszczania klinów rurkowych. Ubijak akumulatorowy AS 50 stosowany jest do wszystkich klasycznych prac wykonywanych ubijakami. Akumulator obydwóch urządzeń można wyjmować beż użycia narzędzi, dzięki czemu za pomocą kilku ruchów operator może wymienić rozładowany akumulator na naładowany akumulator. Ta koncepcja sprawia, że podczas procesu zagęszczania użytkownik jest niezależny od źródła prądu i kabli. Z powodu braku emisji obydwa modele bez problemu spełniają surowe wymagania, na przykład na placach budowy w obszarze miejskim.

 

„Ubijak akumulatorowy to prawdziwa nowość na rynku. Jest wynikiem ścisłej współpracy z naszymi klientami, ponieważ zastosowaliśmy kilka wymagań, które postawili nam przedsiębiorcy oraz użytkownicy", mówi Alexander Greschner, dyrektor handlowy Wacker Neuson Produktion GmbH & Co. KG. „Na przykład przy zastosowaniu w wykopach i wewnątrz budynków ubijak akumulatorowy nieemitujący spalin może w pełni wykazać się swoimi zaletami. A to dlatego, że praca bez emisji spalin nie tylko chroni zdrowie użytkowników, lecz również poszerza zakres zastosowania ubijaka – i tym samym elastyczność przedsiębiorstwa".


Oszczędność 55% kosztów energii


Dodatkową zaletą są niskie koszty eksploatacyjne, ponieważ na ubijaku akumulatorowym nie trzeba wykonywać typowych prac konserwacyjnych prowadzonych w przypadku tradycyjnych ubijaków, np. na gaźniku. To samo dotyczy kosztów energii: dzięki obsłudze przy użyciu prądu można zaoszczędzić około 55%. Te cechy, brak emisji spalin i szczególnie ekonomiczna eksploatacja są także powodem, dla którego ubijaki akumulatorowe zostały wyróżnione pieczęcią ECO marki Wacker Neuson – ECO oznacza ekologię i ekonomię (z ang. ECOlogy i ECOnomy). Kolejną zaletą ubijaka akumulatorowego jest łatwe uruchamianie za pomocą przycisku. Akumulatory i ładowarki zostały opracowane w taki sposób, aby można było stosować je niezależnie od modelu.

 

W przypadku akumulatorów firma Wacker Neuson stawia na akumulatory litowo- żelazowo-fosforanowe. W porównaniu z typowymi akumulatorami litowo-kobaltowymi, stosowanymi w komórkach i laptopach, akumulatory te charakteryzują się kilkoma cechami, które okazują się korzystne na placu budowy. Należy do nich szczególnie długa żywotność: także po 1 500 cyklach ładowania dostępne jest przynajmniej 80% pojemności akumulatora. Kolejną zaletą jest wysoka stabilność termiczna w temperaturze roboczej pomiędzy -10 i +50 stopni Celsjusza oraz specyficzna koncepcja bezpieczeństwa, która niezawodnie wyklucza samozapłon lub rozpalenie w przypadku uszkodzeń z zewnątrz.

 

Wacker Neuson

Ubijaki akumulatorowe Wacker Neuson z silnikiem elektrycznym do pracy bez emisji spalin. AS 30 i AS 50

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU