12 października 2014

Mieć ciastko i zjeść ciastko. Marzenie każdego właściciela firmy budowlanej. Nad jego spełnieniem od zawsze pracują dostawcy sprzętu. Naprawdę blisko ideału jest urządzenie hakowe TITAN, które ucieleśnia znaczenie słowa „uniwersalność”. Korzystający z podnośników nareszcie nie muszą głowić się nad dylematem w relacji waga-rozmiar. Przyjrzyjmy się bliżej temu rozwiązaniu.

 

HYVALIFT TITAN – bez względu na rozmiar ładunku

 

Warunki pracy na polskich budowach są bardzo różne i nie ma się co oszukiwać – wykonawcom najbardziej zależy na obniżaniu kosztów pośrednich. Idealnym rozwiązaniem jest zatem zatrudnianie do pracy maszyn, które mogą działać w jak najszerszym zakresie pracy. Hakowiec marki Hyva jest świetną odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

 

Urządzenie może przenosić kontenery o długości od 3750 mm do maksymalnie 7600 mm. Imponuje też skala tonaży – w podstawowej wersji udźwig wynosi 20 ton, a do specjalistycznych zastosowań można wybrać hakowca 40-tonowego.

 

Tym, co wyróżnia urządzenia hakowe HYVALIFT jest wysokość zaczepu haka. Można ją regulować w skali od 1420 do 1570mm – ta ostatnia wysokość jest najczęściej stosowana w naszym kraju (zgodnie z normą DIN30722). W tym miejscu musimy wspomnieć o wyjątkowo ciekawym sposobie opcjonalnie występującej regulacji wysokości. Operator z poziomu kabiny może użyć hydrauliki, dzięki czemu pozycjonowanie urządzenia jest niezwykle precyzyjne i komfortowe. To także stanowi o uniwersalnym charakterze hakowca HYVALIFT. W zasadzie nie ma znaczenia, z jakim kontenerem przyjdzie nam pracować.

 

Wytrzymałość i prostota obsługi – wizytówka urządzeń hakowych HYVALIFT

 

Hakowce są sprzętem wymagającym bardzo precyzyjnej obsługi i zwykle dość mocno eksploatowanym. Bardzo często przenoszą ładunki o różnych rozmiarach, ciężarze i na różne wysokości. To sprzyja awariom. Jak poradzono sobie z tym wyzwaniem firma Hyva?

 

Urządzenie hakowe TITAN zostało wyposażone w podwójne rolki boczne, które znacznie zmniejszają tarcie między kontenerem a urządzeniem. Świetnym rozwiązaniem są także odkuwane jarzma siłowników – ten element zdecydowanie wpływa na zwiększenie trwałości maszyny. Kolejną innowacją jest zastosowanie podwójnego zawiasu wywrotu, który pozwala dużo skutecznej rozkładać siły działające na ramę pośrednią i ramę podwozia.

 

Wszystkie te rozwiązania mają jeszcze jedno, niebagatelne zadanie – znacznie obniżają koszty konserwacji i obsługi. Automatyzacja większości procesów przy jednoczesnym podniesieniu jakości materiału, pozwala zredukować liczbę godzin przestojowych. Operator skupia się na pracy, a zamawiający urządzenie hakowe TITAN może liczyć na szybkie i precyzyjne wykonanie zadania.

 

W przypadku opisywanego urządzenia bardzo poprawiła się geometria układu podnośnikowego, dzięki czemu znacznie udało się obniżyć środek ciężkości. Ma to spore znaczenie dla uniwersalności TITANA. Producent zastosował nowinki w siłownikach głównych, co pozwoliło na przyspieszenie pracy urządzenia i poprawienie jego stabilności w połączeniu z ramą podwozia. Dodatkowo do obsługi kontenera wymagana jest dużo mniejsza siła.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Bardzo duże ukłony należą się producentowi urządzenia za podejście do kwestii bezpieczeństwa. Hakowiec TITAN został wyposażony w bardzo nowoczesną, hydrauliczną blokadę kontenera, która wykorzystuje opatentowany system szybkiej zmiany sposobu blokady z wewnętrznej na zewnętrzną – system „COMBILOCK”. Rozwiązanie to otrzymało certyfikat jakości ADR, który potwierdza skuteczność blokady. Główne rolki prowadzące oraz ślizgi prowadzące również mają zabezpieczenia uniemożliwiające przemieszczanie się kontenera na boki podczas przesuwu. To bardzo ważna funkcja, bo bezpieczeństwo podczas tego właśnie procesu ma ogromne znaczenie.

 

Urządzenie hakowe TITAN posiada także grawitacyjną zapadkę bezpieczeństwa, która skutecznie blokuje wysunięcie ucha kontenera podczas transportu. Zapadka ma jeszcze jedną funkcję – umożliwia bardzo łatwy przeładunek kontenerów z pojazdu na przyczepę lub odwrotnie. Dodatkowo o stanie urządzenia informuje świetlny panel kontrolny, który można umieścić bezpośrednio w desce rozdzielczej.

 

Głównym elementem gwarantującym bezpieczeństwo pracy jest zawór rolkowy montowany przy blokadzie kontenera. COMIBLOCK został umieszczony w taki sposób, aby nie było konieczności jego smarowania. Bardzo dobre rozwiązanie.

 

Bierzemy ekologię na hak

 

W XXI wieku nie ma mowy o produkcji jakiejkolwiek maszyny budowlanej bez uwzględniania wymagań dotyczących ochrony środowiska. Hakowiec TITAN nie tylko tym wymaganiom sprostał – w wielu aspektach także je przewyższa.

 

Przede wszystkim urządzenie jest bardzo ciche. Jest to zasługa dobrania odpowiednich rolek kontenerów, co pozwoliło obniżyć poziom hałasu podczas przesuwania ładunku do absolutnego minimum. Dodatkowo kupujący ma możliwość zamówienia opcjonalnego oleju biodegradowalnego, który jest stosowany w układzie hydraulicznym.

 

Ekologia nie jest jednak związana wyłącznie z bezpośrednim wpływem na środowisko. Liczą się również kwestie związane chociażby z uciążliwością eksploatacji maszyny. Zastosowanie bardzo wysokiej jakości komponentów niemal gwarantuje, że hakowiec będzie pracować bezawaryjnie, co oczywiście przełoży się na niższe koszty serwisu i wydłuży okres pracy urządzenia.

 

Urządzenie hakowe TITAN rozwiązuje naprawdę wiele problemów właścicieli firm budowlanych. Nareszcie pojawił się produkt gwarantujący wysokie parametry udźwigu przy zachowaniu ogromnej uniwersalności. Po analizie możliwości urządzenia zdecydowanie towarzyszy nam uczucie najedzenia ciastkiem, które wciąż jest na naszym talerzu.

 

                                                                                                                                          e-maszbud.pl

 

Urządzenie hakowe HYVALIFT TITAN – dostosowuje się do warunków.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU