31 maja 2017

Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się już 9 maja, kiedy to rozpoczną się XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA.

 

Ubiegłoroczna edycja

 

AUTOSTRADA-POLSKA 2016 była imprezą udaną. Wrażenie robią już same liczby. Przypomnijmy, że targi odwiedziło w sumie około 14 tysięcy zwiedzających, którzy zapoznali się z ofertą 471 wystawców z 21 krajów świata, w tym z Kanady, Korei, USA i Rosji. Firmy ulokowały się na powierzchni 30 000 metrów kwadratowych, a teren targów naprawdę mógł robić wrażenie.

 

Takie wyniki są powodem do dumy, ale z drugiej strony oznaczają bardzo wysokie zawieszenie poprzeczki. W tym roku organizatorzy imprezy mają ambicję zrobienia kolejnego kroku do przodu, a poprawiająca się kondycja branży powinna im w tym pomóc. Wiemy już, że wystawcy nie zawiedli i wielu z nich przygotowało na targi prawdziwe bomby. Tradycyjnie nie zabraknie też wielu imprez towarzyszących.

 

Co przed nami?

 

Kieleckie targi od lat mają kilka głównych nurtów. Jednym są prezentacje nowych maszyn budowlanych w formie czysto wystawowej. Drugim – pokazy możliwości sprzętu i umiejętności operatorów, które cieszą się największym zainteresowaniem zwiedzających. Trzeci nurt jest już czysto branżowy i obejmuje wykłady, prelekcje, spotkania oraz debaty.

 

Przedstawiciele branży ramię w ramię z wybitnymi specjalistami mogą dyskutować o problemach, wyzwaniach i przyszłości szeroko pojętego sektora drogowego w naszym kraju, który dzięki funduszom unijnym od lat bardzo dynamicznie się rozwija.

 

Oczywiście najważniejszym elementem części merytorycznej będzie kontynuacja konferencji dotyczącej Białej Księgi Drogownictwa, zapoczątkowanej w ubiegłym roku. Tym razem prelegenci będą skupiać się na innowacjach.

 

Tradycją targów powoli staje się też Salon Europarking, który w tym roku zostanie zorganizowany już po raz czwarty. Firmy z branży parkingowej będą prezentować swoją ofertę, a także dyskutować nad nowoczesnymi rozwiązaniami parkingowymi, szczególnie w kontekście coraz bardziej zatłoczonych polskich miast. O wysoki poziom merytoryczny debaty zadba Zespół Doradców Gospodarczych TOR.

 

Ważnym wydarzeniem będzie także Salon Kruszyw organizowany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Tym razem specjaliści będą debatować na temat metod zagospodarowania odpadów dla drogownictwa.

 

Nie może także zabraknąć jednej z bardziej efektownych części imprezy, czyli Konkursu Operatorów Maszyn Budowlanych BIG BAU MASTERS. Kto w tym roku okaże się najlepszym z najlepszych?

 

Oczekiwane prezentacje

 

XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA będą areną prezentacji co najmniej kilku bardzo oczekiwanych maszyn. Zacznijmy od światowej premiery równiarki drogowej HBM BG180 TA-6. Niemiecki producent bardzo wyróżnił Polskę i tym samym podkreślił renomę kieleckiej imprezy.

 

Do Kielc przyjedzie świetnie przygotowana ekipa Komatsu Poland. Podczas targów będzie miała miejsce polska premiera spycharki D51EXi/PXi-24, która jest seryjnie wyposażona w inteligentny system sterowania 3D GNSS. Ponadto na stoisku Komatsu zobaczymy największą hybrydową koparkę w ofercie producenta, czyli HB365LC-3

 

Kolejnym interesującym wydarzeniem będzie prezentacja w pełni elektrycznej ładowarki kołowej Wacker Neuson WL20e – maszyny umożliwiającej do 6 godzin ciągłej pracy na jednym ładowaniu, idealnie odpowiadającej potrzebom współczesnego rynku maszyn. Ładowarka jest bardzo ekologiczna, może pracować w zamkniętych pomieszczeniach, a dzięki niskiej emisji hałasu także w centrach miast. Stoisko Wacker Neuson na pewno będzie się cieszyć bardzo dużym zainteresowaniem.

 

XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, największe branżowe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej, rozpocznie się 9 maja i potrwa do 11 maja. Tradycyjnie gospodarzem imprezy są Targi Kielce.

 

e-maszbud.pl

 

 

XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA – święto branży 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU