22 czerwca 2016

22 lata to szmat czasu, prawda? Wiele imprez z takim stażem na dobre skostniało lub zwyczajnie zniknęło z rynku, ale Autostrada-Polska udowadnia, że tak być wcale nie musi. W naszej branży czas biegnie błyskawicznie, powstają nowe maszyny, rozwiązania, koncepcje, projekty. Warto o tym rozmawiać i warto spotykać się w swoim gronie. Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska są do tego chyba najlepszym miejscem w Polsce. Przypominamy – startują już za chwilę!

 

XXII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska – co w tym roku?

 

Impreza startuje w tym roku nieco później, bo 31 maja, ale tradycyjnie na terenie Targów Kielce. Pierwszy dzień to oczywiście głównie powitania i pierwsze rozmowy oraz seminaria – Autostrada-Polska słynie właśnie z tego, że jest imprezą nie tylko wystawową, ale przede wszystkim edukacyjną. Już 31 maja odbędzie się debata na temat pomysłu uwolnienia stawek za parkowanie, którą organizuje Zespół Doradców Gospodarczych TOR.

 

Tego samego dnia Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa przedstawi Białą Księgę Branży Drogowej, a Instytut Badawczy Dróg i Mostów wraz z Polską Izbą Konstrukcji Stalowych zastanowią się, czy lepsze są stalowe czy betonowe drogowe obiekty mostowe.

 

1 czerwca to dzień wielkiej konferencji pod tajemniczym hasłem: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym droga trąci”, której organizatorem jest BLL. Wspólnie zastanowimy się też nad tym, jak efektywnie zarządzać infrastrukturą drogową i kolejową (konferencja GDDKiA oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji oddział Kielce). Bardzo ciekawie zapowiada się też debata na temat kruszyw do rozjaśniania nawierzchni drogowych organizowana przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Będzie również okazja do porozmawiania o problemach parkingowych obszarów zurbanizowanych, które dotykają każdego z nas. Tę konferencję przygotowuje Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji oddział w Kielcach wraz z Politechniką Krakowską.

 

1 czerwca będzie bardzo intensywnym dniem, bo wtedy też odbędzie się konferencja na temat opłacalności budowania dróg betonowych, za którą odpowiada Stowarzyszenie Producentów Cementu. Warto również wziąć udział w ciekawie zapowiadającym się seminarium na temat systemu ITS z punktu widzenia użytkowników – spotkanie przygotowuje Stowarzyszenie KLIR oraz ITS Polska. Tego dnia rozstrzygnięty zostanie także konkurs dla młodych inżynierów pod hasłem: „Przyszłość dróg zależy od Ciebie” zorganizowanego przez BLL.

 

Mniej zobowiązujące atrakcje

 

Oczywiście poza konferencjami, wykładami i seminariami czekać na nas będą pokazy maszyn i wystawy. Bardzo ciekawie zapowiada się kolejna edycja konkursu dla operatorów maszyn budowlanych BIG BAU Master (niesamowite wrażenia – polecamy!). Trudno to wszystko wymienić w jednym krótkim artykule, ale miejcie pewność – będzie się działo.

 

W takim razie widzimy się w Kielcach! Przypominamy: od 31 maja do 2 czerwca. Redakcja E-maszbud.pl też tam oczywiście będzie. Do zobaczenia!

 

e-maszbud.pl

XXII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska – co nas czeka? 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU