23 lipca 2016

Targi Kielce znów były areną jednego z najważniejszych wydarzeń w branży drogowej i budowlanej, nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Za nami XXII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska. W tym roku zabrakło towarzyszących imprezie Targów Maszbud, co odbiło się na frekwencji, ale to i tak były udane 3 dni. Przeczytajcie podsumowanie E-maszbud.pl.

 

Wystawcy nie zawiedli

 

Autostrada-Polska to silna marka, nic więc dziwnego, że targi przyciągają do Kielc sporo wystawców. W tym roku swoją ofertę zaprezentowało ponad 470 firm z 21 krajów całego świata – liczby robią wrażenie, choć trzeba obiektywnie przyznać, że chociażby ubiegłoroczna edycja zdawała się mieć nieco większy rozmach.

 

Ze statystyk organizatora wynika, że w ciągu 3 dni (od 31 maja do 2 czerwca), teren targów odwiedziło około 14 tysięcy osób. Głównie byli to ludzie związania z branżą drogową i budowlaną. Zwykłych zwiedzających było mniej, na co bez wątpienia wpływ miał program imprezy – w tym roku stricte podporządkowany zagadnieniom branżowym. Trzeba uczciwie przyznać, że brak targów Maszbud odbił się na atrakcyjności wydarzenia.

 

Mocne punkty imprezy

 

Widzów tradycyjnie przyciągnął wielki pokaz umiejętności operatorów maszyn budowlanych BIG BAU MASTER. Impreza nie zawiodła poziomem widowiskowości i były momenty, gdy trudno było znaleźć dobre miejsce do podziwiania zmagań operatorów.

 

Zaszczytny tytuł zwycięzcy konkursu przypadła Tomaszowi Richertowi, który wykazał się niesamowitą wręcz precyzją, choć jak sam przyznał miał handicap, bo na co dzień pracuje na podobnym sprzęcie.

 

Ciekawym akcentem targów były także pokazy dynamiczne sprzętu budowlanego i drogowego, prezentowanego przez firmy MANITOU POLSKA, BERGERAT MONNOYEUR, KH-KIPPER i ASCO EQUIPMENT. Widzowie mieli nawet możliwość spróbowania swoich sił za kierownicą potężnych ciężarówek.

 

Najważniejsze rozmowy o kondycji branży

 

XXII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska były przede wszystkim okazją do rozmów branżowych i poznania najnowszych rozwiązań technologicznych. Organizatorzy i ich partnerzy przygotowali bogaty program warsztatów i konferencji – m.in. wysłuchaliśmy prelekcji na temat technologii budowy konstrukcji mostowych, zarządzania infrastrukturą drogową i kolejową czy problemów parkingowych zatłoczonych miast.

 

Tradycyjnym punktem targów było także przedstawienie Białej Księgi Branży Drogowej. O randze wydarzenia świadczyła obecność Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyka i Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Relacje z targów przygotowały czołowe polskie media, które w tym roku zaproszono na Press Day.

 

Targi Autostrada-Polska za nami. Trudno obwołać je wielkim sukcesem, bo nie można zignorować wyraźnego spadku liczby zwiedzających. Naszym zdaniem dotychczasowa formuła imprezy powoli się wyczerpuje. Wpływ na to ma kilka czynników. Na pewno jest to powszechny już dostęp do szybkiego Internetu, komputerów i urządzeń mobilnych, co pozwala potencjalnym gościom targów zapoznać się z ofertami kontrahentów online, bez ruszania się z domu czy z firmy.

 

Kilka- czy kilkanaście lat temu, aby obejrzeć nowe maszyny, trzeba było kupić gazety lub zamówić katalogi, co i tak nie zastępowało obecności na targach. Internet to zmienił. Dziś wystarczy wejść na strony branżowe i kanały wideo, aby móc dokładnie ocenić praktycznie dowolną maszynę, także w trakcie pracy.

 

Targi potrzebują nowego bodźca, powiewu świeżości, czegoś, co ponownie przyciągnie tłumy odwiedzających, jak miało to miejsce przez lata.

 

Pomijając jednak mniejszą niż dotychczas frekwencję, cieszy fakt, że Targi Kielce wciąż są bardzo ważnym ośrodkiem targowym, o czym świadczy obecność wielu krajowych i zagranicznych firm.

 

e-maszbud.pl

 

XXII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska za nami. Jak było? 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU