24 października 2016

Inżynierowie Ammann opracowali uchwyt, który redukuje drgania rąk i ramion do niespotykanego wcześniej poziomu.

 

Linia zagęszczarek z płytami hydraulicznymi wyprodukowana przez Ammann posiada teraz specjalny uchwyt z poziomem wibracji rąk i ramion (HAV) wynoszącym poniżej 2,5m/s2, co sprawia, że Ammann jest jednym z pierwszych producentów, którzy poczynili istotny krok naprzód w tej dziedzinie. Uchwyt został poddany szczegółowym testom w swojej dziedzinie i stanowi obecnie standardowe wyposażenie wszystkich płyt wibracyjnych APH firmy Ammann.

 

"Redukcja wibracji jest zaletą istotną dla naszych klientów" - mówi Felix Greive, dyrektor handlowy Ammann do spraw lekkiego sprzętu kompaktowego. 

 

Obniżone poziomy HAV pozwalają operatorowi na używanie płyt przez wiele godzin, nie będąc narażonym na szkodliwe działanie wibracji. W rzeczywistości, nawet kraje stosujące najsurowsze ograniczenia nie wymagają od operatorów noszenia rękawic podczas 8-godzinnych zmian, gdy poziom HAV spada poniżej 2,5m/s2.

 

Poprawa w wibracji wynika z rozwoju opatentowanego zawieszenia ochronnego "Z" uchwytu, nazwanego tak od kształtu zabezpieczenia - kształtu litery Z.

 

Uchwyt wyposażony jest w orbitalny układ sterowniczy stosowany w płytach Ammann od wielu lat, umożliwiający precyzyjną obsługę i prowadzenie maszyn. "Sprawia on, że maszyna jest niezwykle elastyczna i łatwa w obsłudze dla operatorów będących na wszystkich poziomach zaawansowania" - potwierdza Greive.

 

Innymi kluczowymi cechami serii APH są technologia ACE dla inteligentnego zagęszczania oraz system prądnicy wzbudzającej z potrójnym wałem, który powoduje, że płyta porusza się spójnie i umożliwia sprawne poruszanie się - nawet na ciężkich, spoistych glebach.

 

Potrójny wał pomaga również bez wysiłku pokonywać strome stopnie. Maszyny APH mogą nawet wspinać się podczas napełniania namokłych obszarów - jest to funkcja, która wyróżnia maszyny Ammann wśród konkurencji.

 

Co to jest HAVS (choroba wibracyjna)?

 

Bycie narażonym na nadmierne wibrowanie kończyn górnych może prowadzić do choroby wibracyjnej (HAVS - Hand-Arm Vibration Syndrome), wcześniej znanej jako choroba "białego palca" (po angielsku choroba ta nosi nazwę "vibration white finger").

 

Choroba wibracyjna (zespół wibracyjny) występuje, gdy nadmierne drgania powodują ucisk naczyń włosowatych znajdujących się w palcach. Objawy tej choroby to między innymi mrowienie, drętwienie, ból i bladość (utrata koloru) palców, a także osłabienie uścisku pojawiające się ze względu na uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych.

 

W ciężkich przypadkach uszkodzenie to jest nieodwracalne. U osób z łagodną formą choroby często wykazywana jest poprawa, jeżeli przestają byc one narażone na drgania.

 

Zwykle rozwój choroby wibracyjnej trwa lata. Środki ostrożności takie jak noszenie rękawic i ograniczenie bycia narażonym na wibracje, mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby.

 

Szanse na wystąpienie choroby są jeszcze mniejsze, gdy używa się wibracyjnych płyt hydraulicznych Ammann z nowym uchwytem, który spełnia nawet najostrzejsze światowe standardy bezpieczeństwa. Poziom HAV w płytach z tym uchwytem jest tak niski, że operatorzy mogą pracować na maszynie przez całą zmianę bez obaw o zdrowie. 

 

Ammann tłum. e-maszbud.pl

Zagęszczarki Ammann z przełomowym rozwiązaniem w usuwaniu niechcianych wibracji rąk operatorów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU