11 kwietnia 2017

Wacker Neuson to jeden z najbardziej renomowanych producentów sprzętu budowlanego, znany przede wszystkim ze znakomitych ładowarek kołowych. Warto jednak wiedzieć, że firma ma znacznie szerszy zakres specjalizacji. Mieszczą się w nim także zagęszczarki do gruntu. Oferta zagęszczarek Wacker Neuson jest naprawdę imponująca. E-maszbud.pl pokusił się o krótki przegląd propozycji producenta ze szczególnym uwzględnieniem zagęszczarki dwukierunkowej DPU 5545.

 

Co wyróżnia zagęszczarki Wacker Neuson?

 

Obecnie oferta zagęszczarek do gruntu Wacker Neuson obejmuje aż 23 modele, które są podzielone na cztery główne grupy produktowe. Wszystkie urządzenia tej marki łączy jedno: bardzo nowoczesna konstrukcja i wytrzymałość. Producent dba o to, aby jego sprzęty miały opinię niezawodnych i uniwersalnych, jednak na samej opinii nie da się budować przewagi na rynku.

 

Wacker Neuson idzie więc w kierunku dwóch kluczowych trendów: ekologii oraz innowacji. W zagęszczarkach tej marki znajdziemy mnóstwo przydatnych, nowoczesnych funkcji, jak chociażby ograniczenie wibracji, zdalne sterowanie czy znakomity system Compatec gwarantujący precyzyjne zagęszczenie gruntu. Z myślą o środowisku naturalnym producent oznacza specjalnym symbolem ECO te zagęszczarki, które są najbardziej ekologiczne i jednocześnie ekonomiczne.

 

Zagęszczarka DPU 5545 – uniwersalny wybór

 

Ta zagęszczarka płytowa jest jedną z najpopularniejszych w ofercie Wacker Neuson. Nic dziwnego – sprzęt, choć nadal kompaktowy, gwarantuje naprawdę dobre parametry robocze. Zagęszczarka dwukierunkowa osiąga moc 55 kN i masę od 391 do 439 kilogramów.

 

Nabywca może wybrać rodzaj napędu: silnik benzynowy lub wysokoprężny – nie jest to rozwiązanie zbyt często spotykane i za to duży plus. Szerokość zagęszczania wynosi od 40 do aż 86 centymetrów. Maszyna wyróżnia się bardzo niskim poziomem drgań, dzięki czemu można pracować nią bez ograniczeń czasowych. Świetnym rozwiązaniem jest zmiana kierunku jazdy lub prędkości bez konieczności zmiany uchwytu.

 

Maszyna jest oczywiście wyposażona w system monitorowania stopnia zagęszczenia Compatec, a także w zabezpieczenie, które po puszczeniu uchwytu zatrzyma zagęszczarkę w miejscu. Dolna płyta została wykonana z bardzo odpornego żeliwa sferoldalnego.

 

Przegląd oferty Wacker Neuson

 

Wacker Neuson ma kompletną ofertę zagęszczarek do gruntu. Tworzą ją urządzenia jednokierunkowe, lekkie i dwukierunkowe, średnio ciężkie i dwukierunkowe, ciężkie i dwukierunkowe oraz zdalnie sterowane. Przedsiębiorcy nie powinni więc mieć problemu ze znalezieniem maszyny, która idealnie spełni ich potrzeby i będzie pasować do realizacji konkretnego projektu.

 

Zagęszczarki jednokierunkowe to podstawowy sprzęt wykorzystywany przede wszystkim do lekkich prac wymagających precyzji, np. w brukarstwie. Urządzeniami łatwo się manewruje, a szeroki wybór zagęszczarek płytowych o różnych wielkościach sprawia, że cała seria jest bardzo uniwersalna. Do tego grona zaliczamy modele VP, WP i DPS o mocy od 10 kN (VP1030) do 30 kN (DPS3060).

 

Lekkie zagęszczarki dwukierunkowe są sprzętem gwarantującym bardzo wysoki komfort pracy. Nadal pozostają to urządzenia o kompaktowej budowie, które jednak oferują znacznie lepsze parametry wydajnościowe. W ofercie Wacker Neuson są zagęszczarki o masie od 145 do 274 kilogramów i o mocy od 25 (DPU2540) do 37 kN (DPU 3750 i DPU 3760). Do tej grupy zaliczana jest także zagęszczarka WPU 1550 o mocy 15 kN i masie 96-110 kilogramów, napędzana silnikiem benzynowym. To najmniejsza i najlżejsza zagęszczarka dwukierunkowa w ofercie Wacker Neuson.

 

Średniej ciężkości zagęszczarki dwukierunkowe są przeznaczone przede wszystkim do ciągłej pracy w drogownictwie, budownictwie i robotach ziemnych. To maszyny o wielkich możliwościach, choć wciąż pozostające dość kompaktowe. Seria DPU to w sumie cztery maszyny, w tym opisany wcześniej model DPU 5545.

 

Zostały nam ciężkie dwukierunkowe i zdalnie sterowane zagęszczarki, które stanowią prawdziwą elitę w ofercie Wacker Neuson. Modele DPU są dostępne zarówno w wersjach z dyszlem, jak i zdalnym sterowaniem. To drugie rozwiązanie jest szczególnie przydatne podczas zagęszczania dużych wykopów – operator nie jest narażony na niebezpieczeństwo, bo stoi w tym czasie na powierzchni.

 

Zagęszczarki z tego segmentu posiadają silniki chłodzone cieczą dla zmniejszenia ryzyka przegrzania, elektroniczny panel sterowania i bardzo ciekawe rozwiązanie, jakim są lampki LED sygnalizujące stopień zagęszczenia. Zagęszczarki serii DPU, szczególnie w wersji ze zdalnym sterowaniem, wyznaczają nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa oraz wygody pracy.

 

Zagęszczarki Wacker Neuson to kompletna oferta sprzętów spełniających różne potrzeby, które łączy niezawodność, precyzja, ekonomiczna praca oraz minimalny wpływ na środowisko naturalne. To wystarczające argumenty, aby zainteresować się propozycjami tej marki. Oficjalnym dystrybutorem zagęszczarek Wacker Neuson w Polsce jest firma iSprzęt.pl.

 

e-maszbud.pl

 

Zagęszczarki do gruntu Wacker Neuson – dobry wybór dla wymagających

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU