29 września 2016

Zagęszczarki rewersyjne są powszechnie stosowane przy budowie dróg, ulic i torowisk, jednak są to także bardzo uniwersalne maszyny, które mogą być wykorzystywane w ogrodnictwie, murarstwie, brukarstwie czy przy budowie kanałów. Największą zaletą są stosunkowo niewielkie wymiary, ale jednocześnie bardzo duża wydajność. Prezentujemy sprzęt wyznaczający standardy w tej klasie – zagęszczarki rewersyjne Bomag BPR.

 

Zagęszczarki rewersyjne Bomag BPR – przegląd klas

 

Zagęszczarki serii BPR są dostępne w szerokim wyborze klas wydajności. Najmniejsze, o  wydajności od 25 kN, osiągają wagę do 130 kg (największe są 35 kN o masie 250 kg). Są przeznaczone do wykonywania lekkich robót ziemnych, brukarskich i naprawczych. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane na małej powierzchni, gdzie wymagana jest precyzja. Zagęszczarki są dostępne w wersjach z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Dzięki jednodźwigniowemu układowi sterowania zagęszczarki są łatwe w prowadzeniu i nie przenoszą dużych wibracji na uchwyt.

 

Większe maszyny, o klasie wydajności do 60 kN i masie do 500 kilogramów, są przeznaczone do  nieco większych prac drogowych i ziemnych. Tutaj także seryjnym elementem wyposażenia jest jednodźwigniowy układ sterowania, dodatkowo wzbogacony o regulowaną wysokość dyszla. Standardowo producent stosuje osłonę ochronną gwarantującą bezawaryjną pracę maszyny. Dzięki wbudowanym klapom rewersyjnym mamy łatwy dostęp do podzespołów wymagających konserwacji.

 

Najwyższa klasa zagęszczarek rewersyjnych Bomag BPR o wydajności do 100 kN i masie powyżej 500 kilogramów sprawdza się przy najbardziej wymagających projektach drogowych. Zagęszczarki napędzają jednostki wysokoprężne o bardzo dużej mocy, które charakteryzują się niskim zużyciem paliwa. W przypadku maszyn tej klasy uwagę zwraca układ Tip Control, w skład którego wchodzi hydrauliczna kontrola dźwigni przemieszczania z funkcją wspomagania. To przekłada się na bardzo duży komfort pracy. Zagęszczarki są seryjnie wyposażone w układ zabezpieczenia przed cofaniem, co z kolei wpływa na bezpieczeństwo operatora.

 

Zagęszczarka rewersyjna Bomag BPH 80/65 S – bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Poza serią BPR Bomag oferuje także zagęszczarki rewersyjne BPH. Jednym z najciekawszych modeli w tej klasie jest BPH 80/65 S. Ta zagęszczarka świetnie sprawdza się w pracach związanych z wykonywaniem wykopów, kanałów i rurociągów. Może być także stosowana przy wzmacnianiu nasypów. Wpływ na to ma jej zwarta budowa, ale przede wszystkim układ zdalnego sterowania.

 

To narzędzie zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa pracy. Operator steruje maszyną z oddali, nie ma więc ryzyka wypadku. Bardzo przydatnym uzupełnieniem układu jest Economizer, który wyświetla postęp zagęszczania w czasie rzeczywistym.

 

W skład systemu wchodzi wyświetlacz znajdujący się bezpośrednio w polu widzenia operatora. Pojawiają się na nim diody – im jest ich więcej, tym bardziej zaawansowany etap zagęszczania. Dzięki Economizer operator ma pewność, czy praca została wykonana prawidłowo i czy nie ma konieczności dodatkowego przejazdu. Dzięki temu ogranicza się ryzyko niewłaściwego zagęszczenia terenu. Ten system można zamontować w każdej zagęszczarce rewersyjnej Bomag w klasie wydajności 45 kN lub wyższej.

 

Zagęszczarki rewersyjne Bomag BPR i BPH, które są dostępne w sieci dystrybucyjnej marki HKL, umacniają pozycję producenta w branży tego typu maszyn. To doskonałe przykłady na to, jak można zautomatyzować, przyspieszyć i tym samym ułatwić prace drogowe, podnosząc jednocześnie ich jakość.

 

e-maszbud.pl

Zagęszczarki rewersyjne Bomag BPR i BPH – praktyczne rozwiązania w standardzie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU