15 września 2015

Wracamy do tematu, który pojawiał się już na łamach e-maszbud.pl. W lutym opisywaliśmy dla Was zmiany, jakie zaszły w dwóch kluczowych seriach ładowarek kołowych marki Kramer – 5. i 8. Wspomnieliśmy wówczas, że firma planuje stopniowe wprowadzanie na rynek nowych rozwiązań, które mają jej pomóc w walce o pozycję jednego z liderów w tym segmencie maszyn. Dwie nowości właśnie ujrzały światło dzienne. To model teleskopowy ładowarki 5085T i nowy silnik, który uzupełnia gamę.

 

Ładowarka teleskopowa 5085T – bardzo istotna zmiana w wysięgniku

 

Kramer przykłada bardzo dużą wagę do rozwoju serii 5. swoich ładowarek kołowych, bo ma ona wszelkie predyspozycje, aby stać się jedną z najchętniej wybieranych przez klientów, także w Polsce. Powód jest prosty – konkurencyjna cena, a także ogromna uniwersalność tych maszyn. Ładowarki tej serii mogą spokojnie być wykorzystywane zarówno w klasycznym budownictwie, jak i w rolnictwie.

 

Właśnie zwiększeniu uniwersalności służy zmiana, jaką Kramer wprowadził w modelu 5085. Pojawił się w nim wysięgnik teleskopowy, który jest idealnym rozwiązaniem w przypadku wykorzystywania maszyny w roli wózka widłowego czy podczas prac magazynowych.

 

Pozostałe parametry robocze ładowarki pozostają bez zmian. Zachęcamy Was do przeczytania numeru archiwalnego e-maszbud.pl z lutego tego roku, gdzie obszernie opisaliśmy wiele funkcjonalności udostępnionych w maszynach serii 5. i 8.

 

Kramer w zgodzie z naturą

 

Ładowarka teleskopowa 5085T zyskała jeszcze jeden mocny argument w walce o wymagających klientów. Jest nim nowy, 4-cylindrowy silnik marki Kohler o mocy 75 KM, którego wprowadzenie do oferty Kramer zapowiadał już na początku roku. Jednostka jest bardzo ekologiczna i wydajna. Testy wykazały, że rozwija aż o 17% wyższą prędkość obrotową w stosunku do poprzedniego modelu.

 

Silnik został wyposażony w bezobsługowy katalizator DOC, który zdaniem Kohlera jest praktyczniejszym rozwiązaniem niż filtr DPF. Z punktu widzenia użytkownika na pewno jest to opcja tańsza w utrzymaniu i mniej problematyczna. Kolejną zaletą stosowania katalizatora DOC jest zauważalne obniżenie zużycia paliwa.

 

Nowy silnik pojawił się także w gamie modelu 5095 z łyżką o pojemności 0,95 m3. Tę ładowarkę opisywaliśmy dla Was w kwietniowym wydaniu e-maszbud.pl i oczywiście zachęcamy do przypomnienia sobie kluczowych parametrów tej bardzo udanej maszyny.

 

Rozwiązania efektowne, ale także bardzo przemyślane

 

W obu ładowarkach znajdziemy całą masę bardzo efektywnych rozwiązań, znacznie podnoszących nie tylko zdolności robocze maszyn, ale także komfort pracy operatora. Warto wspomnieć o systemie LST, czyli automatycznej łyżki pływającej, a także CSD, który utrzymuje stałą prędkość jazdy bez względu na obciążenie i ukształtowanie terenu. Można bez większego ryzyka uznać, że Kramer stworzył najbardziej zaawansowaną pod względem technicznym serię ładowarek kompaktowych na rynku.

 

Kramer bardzo mocno zainwestował w rozwój swoich kluczowych serii, na każdym kroku podkreślając ich wysoką jakość wykonania i niezawodność. Klienci jednak w dalszym ciągu obawiają się ultranowoczesnych maszyn, szczególnie tych wyposażonych w ekologiczne silniki, jak ten Kohlera. Aby zerwać z tym stereotypem polski przedstawiciel Kramera, firma HKL Baumaschinen Polska, oferuje modele 5085T i 5095 wyposażone w opisaną 75-konną jednostkę, z wydłużoną gwarancją do 3 lat lub 4000 motogodzin. To dostateczny dowód jakości.

 

e-maszbud.pl

 

Zmiany w ofercie Kramera. Model teleskopowy ładowarki 5085T i nowy silnik w gamie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU