21 sierpnia 2015

Modernizacja ładowarki kołowej L350F firmy Volvo Construction Equipment pozwoliła jeszcze bardziej udoskonalić tę wszechstronną maszynę, zwiększając komfort operatora oraz oferując ulepszone funkcje związane z bezpieczeństwem i obsługą techniczną.

 

Ładowarka kołowa L350F firmy Volvo Construction Equipment wkroczyła już w 7 rok produkcji. Ta bardzo wydajna maszyna pracuje w około 50 krajach na całym świecie, będąc zaufanym partnerem przy realizacji wielu trudnych zadań. W 2014 roku firma Volvo CE wprowadziła w modelu L350F liczne innowacyjne modyfikacje, które poprawiają komfort oraz bezpieczeństwo operatora i zapewniają jeszcze lepsze osiągi maszyny.

 

W momencie swojej premiery w 2007 roku model L350F był przejawem całkowicie odmienionej konstrukcji rodziny ładowarek kołowych Volvo. Produkcja zmodernizowanej maszyny rozpoczęła się w lutym 2014 roku, kiedy to w pierwotnej konstrukcji, która wprowadzała przemiennik momentu obrotowego z funkcją blokady i układ zawieszenia wysięgnika wykorzystywany podczas operacji załadunku i przenoszenia materiałów, zastosowano nowe uzupełniające rozwiązania.

 

Komfortowa jazda


Zmodernizowany model L350F został zbudowany z myślą o poprawie komfortu operatora i zwiększeniu wydajności jego pracy. Nowy fotel operatora do trudnych warunków pracy oferuje zawieszenie pneumatyczne, wysokie oparcie oraz zagłówek i może być podgrzewany dla zapewnienia optymalnego komfortu przy niskich temperaturach. Fotel ten zapewnia zwiększoną stabilność dzięki nowemu mechanizmowi przesuwu oraz lepsze podparcie i został wyposażony w dodatkowe funkcje regulacji w porównaniu ze swoim poprzednikiem, w tym regulację wysokości z oznaczeniami barwnymi i oddzielną regulację siedziska.

 

Dodatkowym ułatwieniem jest przeprojektowane wejście do kabiny, które umożliwia operatorowi wchodzenie do maszyny po stopniach zamontowanych na błotnikach tylnych kół. Te szerokie stopnie rozmieszczone w ergonomicznych odstępach pozwalają na bezpieczne i łatwe wsiadanie i wysiadanie z maszyny, a same błotniki odchylają się, umożliwiając dostęp do dolnej części pokryw serwisowych silnika, co zwiększa bezpieczeństwo zarówno podczas eksploatacji, jak i obsługi technicznej maszyny. W górnej pokrywie serwisowej silnika zamontowano nowe drzwiczki do sprawdzania poziomu płynu chłodzącego silnika, co dodatkowo upraszcza kontrolę maszyny.

 

Standardowe wyposażenie modelu L350F stanowi obecnie nowy układ zdalnego otwierania drzwi obsługiwany w łatwy sposób za pomocą przycisku umieszczonego na lewym tylnym słupku kabiny i zapewniający komfortowy dostęp do wnętrza kabiny. Przy wejściu do kabiny jest zamontowane światło LED, które bezpiecznie oświetla ten obszar. Operator włącza to światło, naciskając zielony przycisk obok wyłącznika głównego. Oświetlenie wejścia pozostaje wtedy włączone przez trzy minuty, co daje operatorowi dość czasu na wejście do kabiny lub wyjście z niej. Ponadto w modelu L350F zamontowano nowe światła LED do jazdy, które zapewniają lepsze oświetlenie miejsca, w którym wykonywane są prace.

 

Zrób więcej


Modernizacja modelu L350F miała na celu zwiększenie wydajności i niezawodności maszyny. Zwiększony odstęp między tylnymi błotnikami a oponami pozwala obecnie na korzystanie z łańcuchów podczas pracy. Łańcuchy, które można łatwo założyć bez ryzyka uszkodzenia nadwozia maszyny, przedłużają żywotność opon.

 

Nowy inteligentny układ wyłączania rozgrzanego silnika pomaga operatorowi uniknąć wyłączenia silnika, który jest zbyt gorący, co ogranicza możliwość pojawienia się stosownego komunikatu o błędzie. Układ ten monitoruje wymagany czas pracy silnika na niskich obrotach biegu jałowego przed jego wyłączeniem i informuje operatora, kiedy może bezpiecznie wyłączyć silnik. Dodatkową korzyścią oferowaną przez tę funkcję jest wydłużenie żywotności turbosprężarki maszyny.

 

Lepszy wybór


Poszerzeniu uległ także asortyment opcji dostępnych do modelu L350F, które pozwalają obecnie jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo eksploatacji maszyny i zwiększyć jej wydajność. Do opcji tych należą światła robocze LED o długiej żywotności oraz odblaskowe naklejki, które zaznaczają kontury maszyny, poprawiając jej widoczność podczas pracy w ciemności. Monitor opcjonalnej kamery wstecznej został wyposażony w nowy regulowany wspornik mocujący, który umożliwia ustawienie ekranu w jednej linii wzroku z lusterkami bocznymi, dzięki czemu operator może bezpiecznie monitorować prace ze wszystkich stron.

 

Zmodernizowana maszyna L350F może pracować w szerokim zakresie zastosowań, od przemysłu wydobywczego po leśnictwo, oferując najwyższe osiągi przekładające się na doskonałe rezultaty, a także zapewniając komfort operatorowi i zwiększając bezpieczeństwo na placu robót w każdych warunkach.

 

Volvo Maszyny Budowlane

Zmodernizowany model ładowarki kołowej Volvo L350F stanowi najwyższe osiągnięcie w dziedzinie komfortu i wydajności

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU