24 marca 2015

Jeden z najlepszych dźwigów gąsienicowych w swojej klasie doczekał się znaczących modyfikacji. Liebherr pokazuje, że stojąc w miejscu można się tylko cofać, dlatego ma dla swoich klientów bardzo ciekawy zestaw nowości. Dźwig LR 1750/2 wzbogacono o kilka przydatnych funkcji, które jeszcze poprawiają jego wydajność i uniwersalność.

 

Zmiany w popularnym dźwigu Liebherr

 

750-tonowy dźwig LR 1750/2 o podwoziu gąsienicowym w zmodyfikowanej wersji jest już dostępny w Europie. Producent skupił się na wzmocnieniu głównego wysięgnika i dostosowaniu systemu masztowego, co pozwoliło zwiększyć nośność żurawia, w niektórych obszarach nawet o 30%. Dla przedsiębiorców oznacza to spore zyski, ponieważ wielkościowo mamy do czynienia z niemal identycznym urządzenie, które jednak potrafi dużo więcej.

Dostosowanie systemu masztowego polegało na przedłużeniu wysięgnika o 7 metrów do poziomu aż 38,5 metra. Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku modernizacji LR 1600, wzmocniony system masztowy zyskał w nazwie literę H, która symbolizuje przeznaczenie do najcięższych zadań.

 

Dźwig LR 1750/2 z akcentem na bezpieczeństwo i uniwersalność

 

Zmodyfikowana została także przyczepa balastowa, która obecnie ma hydrauliczny napęd poprawiający jakość obsługi. Liebherr przyjrzał się też kwestiom związanym z bezpieczeństwem operatora i personelu naziemnego, co zaowocowało zainstalowaniem dodatkowych platform i punktów dostępu oraz dołożeniem szerszych, solidniejszych balustrad.

Bardzo ważne dla przedsiębiorców już posiadających dźwig LR 1750 jest to, że większość komponentów tej maszyny pasuje do zmodyfikowanego modeli LR 1750/2. Zapewnia to ciągłość pracy i wymienność osprzętu nawet w sytuacji, gdy w zasobach firmy pojawią się oba modele dźwigów.

 

e-maszbud.pl

Zmodyfikowany dźwig LR 1750/2 Liebherr – już dostępny w Europie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU