10 października 2014

 

 

Place budowy na całym świecie szybko się zmieniają.
Zaczyna brakować miejsca na spektakularne inwestycje. Miasta nie są z gumy. Dlatego producenci sprzętu budowlanego stają przed nowym wyzwaniem. Ich maszyny muszą spełniać wysokie wymagania jakości, tempa pracy oraz zachować kompaktowe rozmiary. To idealne pole dla nowej serii żurawi dolnoobrotowych serii K marki Liebherr. Przyglądamy się im z bliska.

 

Seria K – nowa jakość pracy na wysokości

 

Nowe żurawie szybkiego montażu marki Liebherr oparte są na konstrukcji kratowej. Maszyny zapewniają parametry od 26 do 120 tonometrów. Urządzenia wyróżniają elastyczne długości wysięgnika oraz wysokości pod hakiem. Żurawie mogą też przemieszczać się po drodze w pełnej gotowości do pracy – nie ma konieczności ich demontowania.

 

Właściciele firm korzystający z żurawi najczęściej zgłaszają problem z szybkim montażem urządzeń. Liebherr znalazł rewelacyjne rozwiązanie – łatwą kinematykę montażu. Przede wszystkim maszyny potrzebują bardzo mało miejsca do pełnego złożenia, co ma kluczowe znaczenie w miastach i na ciasnych placach budowy. W modelach od 34K do 120K, mamy do dyspozycji specjalny system automatu montującego – daje to bardzo przydatną możliwość szybkiego montażu części wieży oraz bezproblemowego dopasowania wysokości haka w zależności od warunków na budowie.

 

Żurawie serii K osiągają kąt omijania przeszkód na poziomie 45 stopni oraz pozycję roboczą uniesionego wysięgnika, wynoszącą 30 stopni. Rewelacyjne wartości oferuje model 26 K.1, który posiada 160 stopni praktycznego kąta omijania przeszkody i 40 stopni podniesienia wysięgnika. W przypadku modelu 42 K.1 mamy możliwość zamówienia żurawia na podwoziu gąsienicowym.

 

Liebherr 53 K – godny przedstawiciel serii

 

Model 53 K został oficjalnie zaprezentowany na targach Bernie w połowie marca. To obecnie jeden z najlepszych żurawi szybkomontowalnych na rynku. Maszyna osiąga zasięg 40 metrów, a jej maksymalny udźwig wynosi ponad 4 tony. Producent umieszcza model 53 K w szeregu pomiędzy bardzo popularnymi 42 K.1 oraz 65 K.

 

Maksymalna wysokość pod hakiem w opisywanym modelu wynosi 31 metrów – to jeden z najlepszych wyników w klasie 50-tonometrowych maszyn. Jednocześnie konstrukcja żurawia pozwala na dowolne ustawienie wysokości pod hakiem już od 15,8 metra oraz w siedmiu różnych konfiguracjach. Dzięki takim wynikom model 53 K doskonale sprawdzi się na placach budowy, gdzie wymagane są uniwersalne możliwości maszyny. Ten żuraw spokojnie obsłuży budowę nawet ośmiopiętrowego budynku, ale nie będzie miał również żadnych problemów z pracą przy niższych konstrukcjach, gdzie bardzo potrzebna jest duża precyzja i kompaktowe rozmiary.

 

Świetnie prezentuje się opracowany przez Liebherr system montażu – jest dosłownie błyskawiczny. Jak w całej serii K mamy tu do czynienia z konstrukcją kratową. Prawdziwą zaletą na współczesnym placu budowy jest możliwość dopasowania wysokości żurawia do aktualnych potrzeb. W modelu 53 K możliwy jest montaż do 3 wież, co czyni ten żuraw wyjątkowo uniwersalnym.

 

Tradycyjnie zwracamy uwagę na kwestie bezpieczeństwa. W przypadku żurawia spod znaku Liebherr, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest czujnik kontrolujący siłę wiatru – w przypadku zbyt mocnych podmuchów, ostrzeże operatora o ryzyku przekroczenia bezpiecznego poziomu przechylenia przenoszonego towaru. Żuraw jest także wyposażony w automatyczny system przełączania z opcji 4-linowej na 2-linową bez zbędnych przestojów. To znacznie podnosi efektywność pracy.

 

Firma Liebherr konsekwentnie korzysta ze sprawdzonego rozwiązania gwarantującego dużą precyzję podczas przenoszenia ładunku. System MICROMOVE jest bardzo przyjazny operatorowi. Wystarczy wciśnięcie jednego guzika, aby MICROMOVE samodzielnie zmniejszył prędkość pracy żurawia i z olbrzymią precyzją umieścił materiał w miejscu docelowym. Nie ma tu znaczenia waga ładunku – system radzi sobie z najcięższymi materiałami.

 

Bez wątpienia firma Liebherr prezentując możliwości nowego żurawia z serii K, po raz kolejny wyznaczyła trendy w branży. Elektroniczny system kontroli precyzji oraz rewelacyjny sposób montażu i dopasowania żurawia do potrzeb placu budowy, z pewnością będą wyznacznikami dla konkurencji. A to wszystko z korzyścią dla operatorów i firm budowlanych.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                  e-maszbud.pl

 

Żurawie Liebherr serii K. Odpowiedź na coraz większe wymagania.
Liebherr 53 K.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU