13 maja 2019

Bobcat w tym roku świętuje jubileusz 60-lecia istnienia marki. To świetna okazja, by zaprezentować klientom kilka mocnych nowości. Jedną z nich jest wchodząca do sprzedaży ładowarka ze sterowaniem burtowym S100E. Czym wyróżnia się ta maszyna? Zapraszamy do krótkiej analizy. 

 

Kompaktowa jak zwykle, wydajna jak nigdy 

 

Ładowarki Bobcat zawsze słynęły z doskonałego stosunku wielkości do wydajności, a model S100E ma być tego kwintesencją. Maszyna oferuje bardzo kompaktową konstrukcję (wysokość 1878 mm, długość bez mocowania 2262 mm, szerokość ponad oponami 1182 mm), co pozwoli bezproblemowo manewrować ładowarką na ograniczonej przestrzeni, w tym w otoczeniu budynków. Pod skromnym poszyciem kryje się jednak zaawansowana technologia. 


Maszynę napędza jednostka Kubota o mocy 18,2 kW uzyskiwanej przy 2300 obrotach na minutę. Silnik wysokoprężny zapewnia ładowarce dobre osiągi, nawet przy maksymalnym obciążeniu, które dla tego modelu wynosi 457 kilogramów (obciążenie wywracające to 915 kilogramów). Dodajmy, że ładowarka wraz z łyżką roboczą nie przekracza masy 1860 kilogramów, dzięki czemu można ją bez problemu transportować na standardowej przyczepie. 

Znakiem rozpoznawczym nowej ładowarki jest bardzo komfortowa kabina, w której znajdziemy m.in. zaawansowane przyrządy sterownicze, podgrzewany fotel czy monitor wyświetlający obraz z tylnej kamery. Imponująca lista opcji obejmuje chociażby wykładzinę Deluxe czy fotel obity specjalną tkaniną. Do ładowarki można zamówić około 30 pozycji osprzętu roboczego. 


Bobcat Loader

 

Z okazji jubileuszu 60-lecia Bobcat postanowił również mocno odświeżyć swoje technologie stosowane w ładowarkach, zbiorczo nazywane BobcatLoader. Kompaktowe maszyny korzystają teraz z ciekawych rozwiązań podnoszących efektywność pracy.

 

Wśród nich na wyróżnienie zasługuje system Auto Ride Control, który poprawia komfort operatora podczas jazdy z ładunkiem na łyżce, szczególnie w trudnym terenie. Operator może zablokować dowolnie wybraną prędkość i skupić się wyłącznie na omijaniu wybojów.

 

e-maszbud.pl 

Bobcat S100E - nowa ładowarka na 60-lecie firmy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU