29 czerwca 2017

System CAT Command wykorzystywany podczas spychania — układ zdalnego sterowania CAT do spycharek, jest teraz dostępny do spycharki D8T.  System sterowania spychaniem Command poprawia poziom bezpieczeństwa i wydajności, umożliwiając operatorowi sterowanie spycharką z niewielkiej odległości przy użyciu kompaktowej, przenośnej konsoli lub z wygodnego stanowiska operatora.  Dzięki dodatkowym funkcjom obrazu i dźwięku zdalne stanowisko operatora może być wykorzystywane z większej odległości. Pełna integracja z systemami Cat maszyny to pewność niezawodnego i precyzyjnego sterowania, gwarantująca wyjątkowo wysoką wydajność.

 

System sterowania spychaniem został przetestowany w ciągu tysięcy godzin działania na spycharkach CAT z serii D10T i D11T w górnictwie na całym świecie.  Ta sama technologia jest teraz dostępna do modelu D8T, który jest bardzo popularny w budownictwie i kopalniach kruszywa.

 

Konsola wieszana na ramieniu jest zalecana do zadań krótkotrwałych, takich jak oczyszczanie w pobliżu wysokich ścian i obrzeży dróg, stabilizowanie osuwisk oraz praca na dowolnym terenie o zwiększonym ryzyku. Zdalne sterowanie w zasięgu wzroku można wykonywać z odległości aż 400 metrów.

 

Dzięki stanowisku zdalnego sterowania operator może pracować w wygodnej pozycji siedzącej, używając znanych mu elementów sterujących spycharki — z dala od pracującej maszyny. Stanowisko zapewnia wydajną pracę w różnych warunkach.

 

Stanowisko jest wzorowane na aktualnym wyposażeniu kabiny maszyny, wraz ze wszystkimi ergonomicznymi elementami sterującymi, alarmami i obsługą funkcji, analogicznie jak w spycharce. Układ może być wyposażony w obsługę umożliwiającą sterowanie w zasięgu wzroku lub obsługę zdalną z zastosowaniem dodatkowych funkcji przekazu wideo i audio z miejsca pracy i ze spycharki. Konstrukcja stanowiska została zaprojektowana w sposób zapewniający łatwy transport w ciężarówce lub na przyczepie, co zapewnia jeszcze większą elastyczność zastosowania.

 

Układ zdalnego sterowania umożliwia pracę spycharek w dowolnej sytuacji, która może stwarzać potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa lub zdrowia. Oprócz prac przy wysokich ścianach i przy krawędziach, często występującym wyzwaniem są także zadania na stromych zboczach, w stawach i przy odwadnianiu oraz intensywne zrywanie. Funkcja zdalnej obsługi zapewnia także nieprzerwaną pracę zaraz po użyciu środków wybuchowych, bez konieczności oczekiwania na oczyszczenie powietrza.

 

CAT

CAT Command wydajne i bezpieczne zdalne sterowanie spycharką CAT D8T

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU