29 czerwca 2017

Chicago Pneumatic wprowadziło nowy koncept dotyczący sprzętu wibracyjnego. Cicha, bezpieczna i wydajna seria Vektor 12K to elektroniczne wibratory zapewniające wysoką siłę odśrodkową (4600 N), czyniąc je odpowiednimi do stosowania w szerokim zakresie zastosowań betonowych o dużej i małej urabialności. W celu ułatwienia pracy, wszystkie modele serii Vektor są wyposażone w silnik w głowicy wibracyjnej o wysokiej częstotliwości i wbudowaną przetwornicę częstotliwości (60 do 220 Hz lub 50 do 220 Hz), co umożliwia ich podłączenie bezpośrednio do standardowego gniazdka 115 V lub 230 V.
    
Jeśli chodzi o osiągi, szeroki promień działania serii Vektor: 12 razy większy od średnicy jednostki - w połączeniu z częstotliwością wibracji 12000 wibracji/minutę powoduje, że wymaga ona mniejszej liczby użycia. To z kolei przyczynia się do większej wydajności  i szybszego zakończenia pracy.
Kluczowym elementem serii Vektor jest konstrukcja głowicy wibracyjnej. Cichy, elektryczny silnik indukcyjny, wbudowany w głowicy wibratora, napędza 1-elementowy miedziany wirnik spiralny i śrubowy element mimośrodowy. Dla dodatkowej ochrony wszystkie te ważne komponenty są umieszczone w hartowanej stalowej rurce. Najważniejsze jest to, że konstrukcja głowicy wibracyjnej zapewnia również mniejsze opory podczas uruchamiania i pracy przy pełnym obciążeniu. W rezultacie zużycie energii jest zredukowane, co umożliwia uruchomienie wibratora przy użyciu mniejszego agregatu. 
    
Poza tym, użycie wysokiej jakości, wymagających niewielkiej konserwacji, smarowanych olejem łożysk wałeczkowych zapewnia wydłużenie żywotności głowicy wibracyjnej w porównaniu do urządzeń opartych na tradycyjnych łożyskach. Aby zwiększyć wydajność, wszystkie modele Vektor 12k wyposażone są w funkcję zapobiegania blokowania prętów zbrojeniowych, która monitoruje bieżące naciśnięcie wibratora i dostosowuje amplitudę głowicy wibracyjnej, aby uniknąć zakleszczania się wewnątrz prętów zbrojeniowych.
 
Zarówno operator, jak i maszyna są chronione przez szereg wewnętrznych zabezpieczeń umieszczonych w skrzynce przetwornicy. Na przykład jeśli nastąpi awaria zasilania, wibrator natychmiast wyłączy się. W związku z tym, jeśli wibrator pozostanie bez nadzoru i nastąpi wówczas awaria zasilania, wibrator nie uruchomi się ponownie, dopóki operator nie powróci i nie zostanie uruchomiony ręcznie za pomocą przycisku uruchamiania. Zapewnia to dodatkową funkcję bezpieczeństwa podczas pracy na rusztowaniach, gdzie automatycznie uruchamiających się wibrator może potencjalnie spaść i powodować obrażenia ciała.
    
Nowe elektroniczne wibratory do betonu dostępne są w dwóch wersjach: standardowej wyposażonej w 5 m wąż przeznaczony do wibracji betonu wykorzystywanego do budowy ścian, mostów i belek oraz w wersji E de-wibrującej specjalnie zaprojektowanej do zastosowań podłogowych. Ten ostatni model zapewnia poziom drgań wibracyjnych (HAV) na poziomie zaledwie 0,6 m / s2, co pozwala na dłuższe okresy pracy oraz dalsze zwiększanie produktywności.

 

 

Chicago Pneumatic

Cichy, bezpieczny i wydajny elektroniczny sprzęt wibracyjny od Chicago Pneumatic

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU