12 maja 2019

Firma Wacker Neuson po raz pierwszy wprowadza linię ciężkich ładowarek kołowych. Nowa 10 tonowa ładowarka WL95 jest największym, a jednocześnie wyjątkowo kompaktowym modelem marki Wacker Neuson. Wyposażona jest w najnowszą przekładnię ecospeedPRO zapewniającą dużą wygodę jazdy oraz dwa warianty silnika spełniające wymogi dotyczące emisji spalin.

 

Duże firmy budowlane i przedsiębiorstwa recyklingowe wymagają sprawnego przeładunku materiałów. Wymóg ten spełnia największa oferowana przez firmę Wacker Neuson ładowarka kołowa WL95 o łącznej masie 10 ton. Asortyment oferowanych produktów został na życzenie wielu klientów poszerzony. Model WL95 będzie dostępny od stycznia 2019 r. Tak jak pozostałe ładowarki kołowe marki Wacker Neuson, również ten model posiada szerokie wyposażenie. Zależnie od zastosowania i preferencji można indywidualnie skonfigurować elementy takie jak silnik, napęd, stanowisko operatora lub hydraulikę. 

 

Nowa przekładnia ecospeedPRO

 

W wersji 40 km/h model WL95 wyposażony jest w innowacyjną przekładnię ecospeedPRO. Jest to bezstopniowa, hydrostatyczna przekładnia szybkiego biegu, która osiąga wyższe siły napędowe i prędkości obrotowe, zapewniając jednocześnie typową dla produktów firmy Wacker Neuson kompaktowość, energooszczędność i komfort operatora. 

 

Oprócz dobrze znanych pozytywnych właściwości znanych z napędów hydrostatycznych, takich jak łatwe cofanie, dobre dozowanie i możliwość precyzyjnego sterowania, hamowanie hydrauliczne i wspomaganie siły hamowania, przekładnia ecospeedPRO pozwala również na przejechanie całego zakresu prędkości od 0 do 40 km/h bez konieczności zmiany biegów. Zapewnia to użytkownikowi bardzo wysoki poziom komfortu jazdy, ponieważ nie dochodzi do przerw w sile pchania. W typowych warunkach pracy np. podczas przeładunku w cyklu Y, istnieje duże zapotrzebowanie na stałe siły pchające i ciągnące przy prędkościach jazdy 10-20 km/h. 

 

Dwa warianty silnika spełniające aktualne wymogi dotyczące emisji spalin

Ładowarka WL95 posiada dwa warianty silnika: silnik Deutz 3.6 l o mocy 100 KW / 136 PS oraz układ oczyszczania spalin DOC/SCR, zgodnie z obecną normą emisji Poziom IV. Opcjonalnie dostępny jest również filtr cząstek stałych Diesel, certyfikowany dla poziomu V, który zacznie obowiązywać od 2020 roku. Oferta obejmuje także silnik 4,1 l marki Deutz o mocy 115 KW / 156 PS. Jest on wyposażony w układ oczyszczania spalin z systemem DOC/DPF/SCR i już teraz spełnia wymagania przyszłego poziomu V. W ten sposób również w dziedzinie napędów dla tej nowej serii maszyn widoczny jest przyszły kierunek rozwoju.

 

Kompaktowe wymiary, wygoda i ergonomia

 

Ramię załadowcze osiąga wysokość sworznia obrotu łyżki 3,80 m, dzięki czemu można nim łatwo załadować każdą dużą ciężarówkę. Ponadto operator ma zawsze bardzo dobry, bezpośredni widok na osprzęt dodatkowy. Dzięki całkowitemu ciężarowi o wartości 10 ton ładowarka osiąga ciężar wywracający powyżej 5,7 ton zapewniając efektywny przeładunek materiałów. 

 

Pomimo nowej klasy wielkości wprowadzone do oferty ładowarki marki Wacker Neuson posiadają kompaktowe wymiary. Razem z łyżką model WL95 ma łączną długość 6,50 m oraz szerokość 2,39 m; wyposażony jest ponadto w przegub centralny oraz oś wahliwą z tyłu, co gwarantuje optymalną zwrotność i przyczepność. Promień skrętu ma tylko 4,90 m przy wewnętrznym promieniu skrętu 2,45 m. Model WL 95 może obsługiwać prace transportowe przy obciążeniu przyczepy do 18 ton. Aby bezpiecznie przemieszczać ładunek na przyczepie, zastosowany jest dwuobwodowy hamulec pneumatyczny i hydrauliczny hamulec przyczepy.

 

Przestronna kabina o dobrej widoczności dookoła została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi osiągnięciami w zakresie ergonomii i przejrzystości. 

Wszystkie elementy sterujące w kokpicie ładowarki WL95 znajdują się w polu widzenia operatora i są łatwo dostępne. Dzięki dużemu wyświetlaczowi cyfrowemu 7“ operator ma zawsze podgląd maszyny i jej najważniejszych funkcji. W razie potrzeby ilość przepływu oleju hydraulicznego można ustawić ręcznie za pomocą pokrętła sterującego „Jog Dial”. Jest to znaczna zaleta, kiedy maszyna napędza hydrauliczny osprzęt dodatkowy, który nie wymaga pełnej mocy hydraulicznej maszyny. Daje to kierowcy możliwość delikatnej i chroniącej zasoby naturalne pracy z maszyną i urządzeniami dodatkowymi. Pulpit sterowniczy połączony jest z amortyzowanym powietrzem siedzeniem, umożliwiając wygodną obsługę pojazdu. Standardowy system automatycznej klimatyzacji zapewnia dobry przepływ powietrza w kabinie i pracę bez zmęczenia.

 

Przy projektowaniu wzięto również pod uwagę łatwość konserwacji. Maskę silnika można łatwo otwierać do góry, a kabina może być odchylana do połowy. Dzięki zdejmowanym błotnikom i innym łatwo demontowalnym klapom przeprowadzenie serwisu jest proste i szybkie, gdyż wszystkie ważne podzespoły są na wyciągnięcie ręki.

 

Wacker Neuson

Firma Wacker Neuson wprowadza ciężkie ładowarki kołowe - WL95

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU