27 lutego 2018

Targi INTERMASZ oraz BUDMA 2018 to pierwsza w tym roku okazja, aby na żywo zapoznać się z najnowszymi propozycjami dla branży budowlanej. Swoją obecność zapowiedzieli najważniejsi gracze, w tym firma HKL Baumaschinen Polska. Jej stanowisko powinno się cieszyć dużym powodzeniem, szczególnie wśród przedsiębiorców zainteresowanych wynajmem lub zakupem ładowarek i minikoparek. HKL zaprezentuje kilka bardzo ciekawych propozycji ze stajni firm Kramer oraz Kubota.

 

Kramer 5055e

 

Prezentacja tej ładowarki kołowej powinna być prawdziwym hitem całych targów. Jest to model elektryczny, dlatego z jego możliwościami zwiedzający zapoznają się w ciepłej hali, co gwarantuje wysoką frekwencję.

 

Kramer 5055e to maszyna w 100% elektryczna – nie mamy tutaj do czynienia z technologią hybrydową. Producent stworzył ją od podstaw w myśl idei Zero Emission. Ładowarka nie emituje więc żadnych spalin, dzięki czemu może bez przeszkód pracować w zamkniętych pomieszczeniach, halach, magazynach etc. To rewolucja, która jeszcze do niedawna wydawała się być tylko melodią przyszłości.

 

Ładowarkę napędza silnik elektryczny o mocy 15 kW, który zapewnia do 5 godzin nieprzerwanej pracy. Czas ładowania wynosi natomiast 6-7 godzin, a wystarczy do tego zwykłe gniazdko elektryczne 230V. Drugi silnik, oczywiście także elektryczny, ma moc 22 kW i odpowiada za obsługę hydrauliki.

 

Kramer utrzymuje, że zwrot z inwestycji w tę ładowarkę następuje po przepracowaniu zaledwie 2000 godzin. Nowości budzą jednak zawsze spore obawy, dlatego obecność firmy HKL Baumaschinen Polska na targach INTERMASZ i BUDMA będzie świetną okazją, aby obalić kilka mitów.

Kubota R082

 

Ta ładowarka kołowa od rynkowego debiutu cieszy się bardzo dużą popularnością. Klienci docenili przede wszystkim jej japoński rodowód, proste, ale bezproblemowe rozwiązania oraz dużą wydajność w stosunku do gabarytów. Ładowarka ma masę 4800 kilogramów, a napędza ją silnik Kuboty o mocy 47 KM spełniający normę emisji spalin Stage III A.

 

Ładowarka jest bardzo uniwersalna – może pełnić rolę paleciaka, zapewniając spory udźwig oraz maksymalną wysokość podnoszenia na poziomie ponad 4100 mm. Bardzo dużym udogodnieniem jest 100% blokada dyferencjału przedniego i tylnego. Zapewnia to znakomite właściwości jezdne, nawet w bardzo trudnym terenie.

 

Kubota KX027

 

Pora na propozycję z kategorii minikoparek. Kubota KX027 jest jednym z najpopularniejszych modeli w swojej klasie, czemu oczywiście trudno się dziwić. Ten sprzęt ma ogromne możliwości i udanie zastąpił w sprzedaży kultową już KX61-3.

 

Minikoparka jest dostępna w dwóch wariantach: Standard oraz Hi Spec – ta druga wersja jest przeznaczona dla przedsiębiorców szukających sprzętu o najwyższej wydajności. KX027 korzysta z silnika o mocy 24 KM. Bardzo ważną informacją jest ta, że minikoparka mieści się w limicie 2600 kilogramów, a więc może być transportowana na standardowej przyczepie.

Kubota KX027 posiada dwie dodatkowe linie hydrauliczne oraz tulejowane sworznie. Zewnętrzne elementy instalacji hydraulicznej zostały poprowadzone na ramieniu, dzięki czemu nie ograniczają widoczności i nie są narażone na przypadkowe zerwanie. Dodatkowo w maszynie znajdziemy opcję rozsuwania gąsienic oraz szybkozłącze do łyżki.

 

Kubota U10-3

 

Nowa minikoparka w ofercie japońskiego producenta będzie jedną z głównych atrakcji stanowiska HKL Baumaschinen Polska. To idealny model dla rynku wynajmu. Maszyna wyróżnia się zerowym zachodzeniem poza obrys gąsienic podczas obrotu oraz bardzo kompaktową konstrukcją. Po zsunięciu gąsienic szerokość minikoparki wynosi zaledwie 750 mm, dzięki czemu można nią przejechać przez standardowy otwór drzwiowy.

 

Masa U10-3 lekko przekracza 1100 kilogramów. Maszynę napędza bardzo ekonomiczna i ekologiczna jednostka trzycylindrowa E-TVCS o mocy 10 KM. Jest to sprzęt przeznaczony do lekkich prac prowadzonych na mocno ograniczonej przestrzeni, także w wentylowanych pomieszczeniach.

 

Przypomnijmy, że targi INTERMASZ i BUDMA odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 30 stycznia – 2 lutego. Zapraszamy na stanowisko HKL Baumaschinen Polska.

 

e-maszbud.pl

HKL na Targach INTERMASZ i BUDMA 2018

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU