13 maja 2019

Hitachi właśnie poinformowało o wprowadzeniu do sprzedaży swojej pierwszej koparki hydraulicznej na europejskim rynku. Model ZX210X-6 ma konkurować z innymi maszynami przede wszystkim znakomitą dokładnością pracy, a także gwarantować odpowiednią wydajność (zwiększoną o nawet 50%) i wysoki komfort operatora. 


Półautomatyczna praca

 

Nowa koparka hydrauliczna jest wyposażona w mnóstwo elektronicznych rozwiązań, które wspierają operatora w codziennej pracy. Jednym z nich jest opcja zachowania kąta pochylenia łyżki, która szczególnie przyda się przy skarpowaniu. Dzięki niej operator nie musi za każdym razem ustawiać łyżki, co przyspiesza prowadzenie prac i oczywiście wpływa na ograniczenie zużycia paliwa. 

 

Na wyróżnienie zasługuje również funkcja ochrony przed przecięciem, co jest standardowym problemem na większości placów budowy. Operator Hitachi ZX210X-6 nie musi się już tym martwić, ponieważ krawędź łyżki jest przez cały czas kontrolowana przez elektronikę, która nie dopuszcza do zmiany jej położenia. 

 

Praktycznie cała maszyna jest wypełniona różnego rodzaju czujnikami. Znajdziemy je m.in. na wysięgniku czy korpusie. Zbierają one informacje o położeniu koparki oraz parametrach roboczych i przekazują do jednostki sterującej, której operator może w pełni zaufać. Oczywiście maszyna współpracuje z bezprzewodowym systemem Trimble3D umożliwiającym dokładnie nakreślenie miejsca wykonywania prac i tym samym zautomatyzowanie większości czynności roboczych. 

 

Wydajność i komfort 

 

Koparka Hitachi ZX210X-6 osiąga masę eksploatacyjną na poziomie od 22 do 23,4 tony (w zależności od wyposażenia). Napędza ją jednostka o mocy niecałych 129 kW. Producent oferuje do niej łyżki o pojemności od 0,5 do 1,2 m3. Są to parametry predysponujące maszynę do pracy w bardzo szerokim zakresie specjalizacji, jednak z uwagi na wydajną hydraulikę najlepiej sprawdzi się ona w branży drogowej przy budowie nasypów i skarp. 

 

Koparka zapewnia operatorowi bardzo komfortowe warunki pracy. W kabinie znajdziemy m.in. 10-calowy monitor dotykowy, na który przekazywany jest obraz z systemu Trimble. To pozwala obserwować aktualne położenie maszyny, minimalizując tym samym ryzyko wypadku czy np. uszkodzenia infrastruktury. 

 

e-maszbud.pl

Koparka gąsienicowa
Hitachi ZX210X-6
- do precyzyjnych zastosowań

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU