13 maja 2019

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma John Deere ostro zabrała się za modernizowanie swojej linii ładowarek kołowych. Najbardziej wyrazistym elementem zmian jest uzupełnienie gamy o dwa nowe modele: 244L i 324L. Obie ładowarki mają powalczyć o uznanie klientów przede wszystkim uniwersalnością zastosowania oraz niskimi kosztami eksploatacji. 


Do różnych prac

 

Nowe ładowarki kołowe serii K świetnie odnajdą się w takich zastosowaniach, jak prace ogrodowe, usuwanie śniegu, obsługa placów i magazynów, a także drobne roboty budowlane. Modele 244L i 324L szczególnie powinny przypaść do gustu przedsiębiorcom, którzy szukają sprzętu do pracy na mocno ograniczonej przestrzeni, ale jednocześnie oczekują sporej wydajności. 

 

Godny odnotowania jest system sterowania Articulation Plus, który znajdziemy w obu nowościach od John Deere. System ma zapewniać bardzo dobre właściwości jezdne nawet przy maksymalnym obciążeniu maszyny. Kluczową rolę odgrywają tutaj przegubowa rama oraz tylne koło skrętne. 

Oba modele różnią się między sobą podstawowymi parametrami roboczymi. 244L osiąga wysokość zrzutu na poziomie nieco ponad 2500 mm oraz oferuje maksymalne obciążenie na poziomie 3700 kilogramów. W 324L jest to odpowiednio 3130 mm i 4430 kilogramów. 

 

Mocny napęd 

 

W obu ładowarkach zastosowano dokładnie tę samą jednostkę napędową o mocy 73 KM, która spełnia normę emisji spalin FinalTier 4. Silnik rozpędza maszynę do grubo ponad 30 km/h, co oznacza wzrost o 21% w porównaniu z poprzednimi modelami serii K. Dodajmy, że jednostka została sprzężona z przekładnią hydrostatyczną gwarantującą bardzo płynną, niemal nieodczuwalną zmianę przełożeń oraz kierunku jazdy. 

 

Rozwiązania dla operatora i właściciela 

 

Ładowarki John Deere 244L i 324L oferują zupełnie nową kabinę operatora, w której znajdziemy m.in. opcjonalne siedzisko z wysokim oparciem. Konstrukcja ramienia oraz łyżki ułatwia obserwowanie otoczenia przez przeszklenia, co oczywiście zwiększa bezpieczeństwo operatora i innych pracowników. 

 

Obie ładowarki można zamówić wraz z opcjonalnym systemem telematyki JDLink, który daje dostęp do wszystkich kluczowych danych na temat parametrów pracy maszyny w czasie rzeczywistym. Pozwala to m.in. na zdalne diagnozowanie usterek czy monitorowanie zużycia paliwa. 

 

e-maszbud.pl

Nowe ładowarki kołowe
John Deere 244L i 324L

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU