30 czerwca 2017

Panuje pogląd, że wszystkie duże firmy „uciekają” z produkcją do Chin, bo tam taniej, szybciej i w ogóle bardziej opłacalnie. Z tego schematu wyłamał się jeden z największych producentów maszyn budowlanych na świecie – LiuGong Dressta Machinery. Podczas zakończonych niedawno XXIII Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego padła bardzo ważna i korzystna dla naszego kraju deklaracja. Firma przenosi część swojej produkcji do Polski, a konkretnie do Stalowej Woli!

 

Po spycharkach czas na koparki i ładowarki

 

Zakład w Stalowej Woli produkuje już dla koncernu LiuGong Dressta Machinery spycharki gąsienicowe, które jednak nie są sprzętem – nazwijmy to – pierwszego wyboru. Producent docenia natomiast jakość i wydajność polskich pracowników, dlatego zdecydował, że w zakładzie będą produkowane także koparki i ładowarki przeznaczone na europejski rynek. Pierwszy etap produkcji ruszył w kwietniu i te działania będą intensyfikowane.

 

Tylko w tym roku stalowowolski zakład ma wyprodukować około 400 maszyn: spycharek, ładowarek i koparek. To pierwszy krok w stronę znaczącego zwiększenia udziałów chińskiego producenta na europejskim rynku, bo obecna sytuacja absolutnie koncernu nie zadowala.

 

Dla zakładu w Stalowej Woli jest to nie tylko olbrzymie wyróżnienie, ale także realna szansa na rozwój w kolejnych latach. Na pewno wzrośnie poziom zatrudnienia i kompetencji pracowników. Rekrutacja nowych fachowców już ruszyła. To jednak nie koniec dobrych wiadomości.

 

Centrum Badawczo-Rozwojowe LiuGong Dressta także w Polsce!

 

Koncern LiuGong Dressta Machinery ogłosił w Kielcach jeszcze jedną świetną informację. W Stalowej Woli zostanie uruchomione jedyne w Europie Centrum Badawczo-Rozwojowe, które będzie wspierać chińskich inżynierów w pracach nad udoskonalaniem maszyn i projektowaniem nowego sprzętu.

 

W Centrum pracę znajdą polscy konstruktorzy, a Chińczycy zapowiedzieli nawiązanie współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i Politechniką Rzeszowską. Najlepsi studenci będą mogli liczyć na płatne staże oraz stypendia. To wielka szansa dla podkarpackiego rynku pracy.

 

Części LiuGong Dressta - ze Stalowej Woli na całą Europę!

 

Jakby komuś było mało dobrych informacji, to mamy kolejną. Koncern LiuGong Dressta Machinery oficjalnie potwierdził przeniesienie swojego holenderskiego Centrum Dystrybucji do Stalowej Woli. Oznacza to, że Polska będzie jedynym w Europie centralnym magazynem części zamiennych do maszyn budowlanych i wózków widłowych LiuGong Dressta.

 

Przenosiny ruszyły pełną parą w kwietniu. Montowane są specjalne regały, które mają pomieścić dodatkowo około 20 tysięcy części zamiennych. Ich wysyłka, już ze Stalowej Woli, ruszy w pierwszym tygodniu sierpnia. Warto wspomnieć, że pozostałe centra dystrybucyjne firmy działają w Brazylii, Singapurze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Stanach Zjednoczonych, a centralny magazyn znajduje się oczywiście w Chinach.

 

Po wdrożeniu wszystkich zapowiedzianych inwestycji, polski zakład stanie się najważniejszym w Europie ośrodkiem koncernu. Wzrośnie także jego pozycja w centralnych strukturach firmy, co powinno mieć pozytywny wpływ na kondycję ekonomiczną oddziału.

 

Stalowowolski zakład, który działa od 1937 roku, został przejęty przez chiński koncern w 2012 roku i to okazało się być dla niego ratunkiem. Produkty z Polski trafiają na chiński rynek, a maszyny ze Stalowej Woli na wszystkie kontynenty. Zapowiedziany wzrost produkcji pozwala sądzić, że zakład i jego pracowników czeka świetlana przyszłość.

 

e-maszbud.pl
 

LiuGong Dressta Machinery przenosi część produkcji do Stalowej Woli! 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU