29 listopada 2017

Gigant światowej branży producentów maszyn budowlanych, firma LiuGong Machinery, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczęła proces imponujących inwestycji w naszym kraju.

 

W dniach 27-28 września, przedstawiciele LiuGong oficjalnie poinformowali o otwarciu Europejskiej Centrali firmy w Warszawie, a także Europejskiego Centrum Dystrybucji Części Zamiennych oraz nowej linii produkcyjnej w zakładzie LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli. To znakomite informacje dla naszej gospodarki oraz sygnał, że Polska znalazła się w kręgu inwestycyjnego zainteresowania największych światowych korporacji.

 

Europejska Centrala LiuGong w Warszawie

 

Inwestycje LiuGong w naszym kraju mają niebagatelne znaczenie, dlatego ich oficjalne potwierdzenie nastąpiło podczas prestiżowego, dwudniowego eventu. W wydarzeniu udział wzięli najważniejsi przedstawiciele LiuGong, w tym: Huang Haibo - Prezes Guangxi LiuGong Machinery oraz Howard Dale – Przewodniczący Zarządu LiuGong Europe oraz LiuGong Dressta Machinery Sp. z o.o. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Xu Jian - ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, a także sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

 

Pierwszym aktem wizyty na szczycie było otwarcie Europejskiej Centrali LiuGong w Warszawie, która została przeniesiona do naszego kraju z Holandii. Zadaniem Centrali jest wspieranie biznesowego rozwoju korporacji w Europie, czyli dbanie o zwiększenie udziałów LiuGong w naszym regionie. To duże wyzwanie, ponieważ europejski rynek jest bardzo konkurencyjny, a klienci nieufnie podchodzą do nowości.

 

- Mamy ogromną szansę rozwoju w Europie. LiuGong przyjął za priorytet stałe usprawnianie swoich produktów i usług oraz rozwój biznesu w tym regionie, dlatego też otworzyliśmy nową centralę regionalną, która ma być wsparciem przy realizacji tych celów i aspiracji. - powiedział Howard Dale, Przewodniczący Zarządu LiuGong Europe oraz LiuGong Dressta Machinery.

 

Europejska Centrala Regionalna będzie jednym z najważniejszych ośrodków LiuGong poza Chinami. Ma stanowić centrum wsparcia dla klientów z całej Europy, a także realizować kampanie sprzedażowe i marketingowe. Biorąc pod uwagę, że Europa jest obecnie kluczowym rynkiem dla firmy, Polskę spotkał spory zaszczyt.

 

Europejskie Centrum Dystrybucji Części Zamiennych w Stalowej Woli

 

Drugim etapem wydarzenia było uroczyste otwarcie Europejskiego Centrum Dystrybucji Części Zamiennych w Stalowej Woli. Potężny magazyn o powierzchni 3500 m2 został otwarty w zakładzie produkcyjnym LiuGong Dressta Machinery na Podkarpaciu. To właśnie stąd będą dostarczane części zamienne do maszyn chińskiego producenta dla klientów w całej Europie: począwszy od filtrów, a skończywszy na podzespołach układów napędowych i hydrauliki. Chiński gigant zainwestował w rozbudowę kompleksu blisko 8 milionów euro.

 

Otwarcie nowego centrum jest bardzo ważnym etapem w rozwoju marek LiuGong i Dressta na europejskim rynku. Maszyny chińskiego producenta będą jeszcze atrakcyjniejszym wyborem dla tych klientów, którzy do tej pory obawiali się długiego czasu oczekiwania na części zamienne. Ten problem z miejsca przestaje mieć znaczenie. Europejskie Centrum Dystrybucji Części Zamiennych w Stalowej Woli zostało zbudowane zgodnie z najnowszymi normami, gwarantującymi szybką obsługę odbiorców, bez względu na to, gdzie znajdują się ich maszyny.

 

Warto dodać, że centrum w Stalowej Woli jest dziewiątym obiektem LiuGong na świecie odpowiadającym za magazynowanie i dystrybucję części zamiennych do maszyn LiuGong oraz Dressta. Zatrudnienie znalazło w nim 18 specjalistów i 12 pracowników. Centrum gwarantuje dostawę części do dystrybutorów w Polsce tego samego dnia, a do europejskich sieci z dnia na dzień.

 

- Wdrożyliśmy procesy szybkiego załatwiania zamówień awaryjnych, jak również zamówień na skład. Zawarliśmy umowy z firmami transportowymi dla zapewnienia codziennej spedycji przesyłek lotniczych i okresowych przesyłek morskich – powiedział Piotr Fiszer, Dyrektor ds. Dystrybucji Części Zamiennych.

 

Otwarcie Centrali Regionalnej i Europejskiego Centrum Dystrybucji Części Zamiennych to nie wszystko. Firma LiuGong podjęła również decyzję o zwiększeniu zdolności produkcyjnych zakładu w Stalowej Woli, poprzez uruchomienie nowej linii do produkcji spycharek i układarek rur marki Dressta, a także ładowarek kołowych i koparek marki LiuGong. Tym samym wydajność zakładu wzrosła aż do 1000 sztuk maszyn rocznie. W Stalowej Woli będą produkowane koparki serii E i ładowarki kołowe serii H.

 

e-maszbud.pl

LiuGong otwiera Europejską Centralę w Warszawie oraz inwestuje w Stalowej Woli

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU