29 października 2017

28 września 2017 LiuGong, jeden z globalnych liderów produkujący pełną gamę maszyn budowlanych  przeznaczonych do ekstremalnych zastosowań, otworzył Europejskie Centrum Dystrybucji Części. Zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz regionalnych uczestniczyli w uroczystym otwarciu magazynu o powierzchni 3500 m2 w kompleksie produkcyjnym LiuGong Dressta w Stalowej Woli.

Obiekt ten będzie dostarczał tysiące części koniecznych dla wsparcia technicznego klientów - wszystko co niezbędne począwszy od filtrów i olejów do elementów osprzętu roboczego, części układów napędowych i hydrauliki roboczej.  W ten świeżo zmodernizowany obiekt, w którym mieści się Centrum Logistyczne i Centrum Dystrybucji Części zarówno dla maszyn marki Dressta jak i LiuGong, zainwestowano prawie osiem milionów Euro.

 

Naszym celem jest zapewnienie dostępności światowej klasy części zamiennych dla posiadaczy maszyn zarówno LiuGong, jak i Dressta gdziekolwiek są oni zlokalizowani. - powiedział Piotr Fiszer, Dyrektor ds. Dystrybucji Części Zamiennych. 

 

Nowe Centrum jest kluczowym elementem wsparcia technicznego sieci  dilerów LiuGong oraz klientów w całej Europie. Aby spełnić potrzeby rozrastającej się bazy klientów wdrożono innowacyjne metody gospodarki magazynowej:

 

• Magazynowanie do wysokości 7 metrów -  maksymalne wykorzystanie kubatury oraz zwiększenie efektywności przez zastosowanie masywnych regałów w nawach bocznych oraz dwupoziomowych antresol na składowanie małowymiarowch części. 

 

• 30 000 pozycji magazynowych -  indywidualnie dopasowane półki i regały zoptymalizowane do ułatwienia składowania i maksymalizacji dostępności części.

 

• Zaawansowany system gospodarki magazynowej (SAP) - zapewnia efektywne zarządzanie zapasami, ich skuteczne śledzenie i identyfikację oraz maksymalizuje efektywność prac magazynowych.

 

Szybka i efektywna dostawa części dla naszych klientów i dilerów jest normą. Gdy klient jest w potrzebie, na miejscu pracy maszyny, nie ma czasu do stracenia. Musimy sprawnie zrealizować dostawę. - mówi Natascha van Leeuwen, Dyrektor Handlowy ds. Części Zamiennych.

 

Nowe Centrum Dystrybucji Części dołączy do dziewięciu centrów LiuGong na całym świecie zapewniając szybsze dostawy części przez zastosowanie bardziej efektywnych i sprawnych metod oraz zwiększoną zdolność magazynowania oryginalnych części LiuGong i Dressta. Centrum oferuje dodatkową powierzchnię do obsługi części przychodzących jak również sortowania, pakowania i kontroli zamówień. 

 

W nowym Centrum Dystrybucji Części koncentrujemy się na zwiększeniu dostępności i precyzji dostaw części zamiennych do naszych klientów. -  mówi Natascha van Leeuwen.

 

W pełni zaangażowany zespół złożony z 18 specjalistów i 12 pracowników centrum prowadzi sprzedaż, obsługę klienta, wsparcie techniczne, marketing i gospodarkę magazynową. Każdy z nich został przeszkolony z zakresu z nowych metod gospodarki magazynowej tak, aby zapewnić precyzję, wydajność, efektywność i jakość świadczonych usług. Regionalne Centrum Dystrybucji Części przyjęło politykę dostaw tego samego dnia do dilerów w Polsce oraz  dostawy z dnia na dzień do dilerów w Europie.

 

Wdrożyliśmy  procesy szybkiego załatwiania zamówień awaryjnych, jak również zamówień na skład. Zawarliśmy umowy z firmami transportowymi dla zapewnienia codziennej spedycji przesyłek lotniczych i okresowych przesyłek morskich – zapewnia to terminowe dostawy dla dilerów  i klientów. -   zauważa Piotr Fiszer.

 

Dzięki nowemu Centrum Dystrybucji Części zarówno LiuGong, jak i Dressta mogą szybko i efektywnie dostarczać oryginalne części zamienne klientom, zapewniając  wysoką  jakość, która pozwoli utrzymać szczytową wydajność i osiągi maszyn. 

 

LiuGong
 

LiuGong otwiera Europejskie Centrum Dystrybucji Części w Stalowej Woli

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU