12 maja 2019

Kończący się powoli 2018 rok był niezwykle intensywny dla firmy LiuGong. Chiński potentat branży producentów maszyn budowlanych od wielu miesięcy świętuje 60-lecie działalności. Jednym z ostatnich akordów tych obchodów było spotkanie z kontrahentami i akcjonariuszami w Międzynarodowym Parku Przemysłowym LiuGong w chińskim Liuzhou. Władze firmy ogłosiły tam kilka bardzo istotnych informacji. 


400 000 ładowarek kołowych i zapowiedź nowych maszyn 

 

LiuGong to dziś jeden z najbardziej liczących się producentów maszyn, czego najlepszym dowodem jest osiągnięcie pułapu 400.000 wyprodukowanych ładowarek kołowych. Firma poinformowała o tym właśnie podczas spotkania w Liuzhou. Jest to niewątpliwy sukces LiuGong, zwłaszcza w kontekście tego, że maszyny chińskiej marki są dziś wykorzystywane niemal na wszystkich rynkach całego świata. 

 

Firma nie zamierza jednak długo napawać się sukcesem. Dowiedzieliśmy się, że LiuGong ma iście mocarstwowe plany. Celem producenta jest dalsze umacnianie pozycji na rynkach światowych, ale także w Chinach. Z ust przedstawicieli LiuGong padła deklaracja o mocniejszym skupieniu się na badaniach i rozwoju produktów tak, aby dostarczać klientom z rodzimego rynku coraz lepsze maszyny, w pełni konkurencyjne wobec produktów europejskich czy amerykańskich. 

 

Ambicją LiuGong jest także usprawnienie procesu obsługi klienta. Chodzi tutaj przede wszystkim o dalszą rozbudowę zaplecza części zamiennych i centrów dystrybucyjnych. Dzięki temu zakup maszyny LiuGong będzie uzasadniony nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także funkcjonalnym.

 

Rozwój LiuGong będzie przebiegać pod hasłem: „Total Globalization, Total Solution and Total Intelligence”. To mówi wszystko o wyznaczonym kierunku budowania potęgi firmy. Dodajmy również, że podczas spotkania w Liuzhou koncern ogłosił uruchomienie produkcji sześciu nowych maszyn: koparki 990F, spycharki B170DL, kombajnu trzcinowego S935, żurawia TC800C5, równiarki silnikowej 4180D oraz ładowarki 886H. 

 

Imponująca historia LiuGong

 

Firma LiuGong to świetny przykład tego, jak konsekwencją i inwestycjami w innowacyjność można rzucić realne wyzwanie nawet najbardziej renomowanym markom świata. Chiński producent szturmem wdarł się do pierwszej ligi światowych dostawców maszyn budowlanych, choć musiał zmierzyć się z silną nieufnością ze strony klientów. 

 

Ogromnym osiągnięciem LiuGong było więc zerwanie z mitem tanich, awaryjnych produktów zza Wielkiego Muru. Obecnie maszyny tej marki cieszą się dużym uznaniem przedsiębiorców i są wybierane nie tylko z uwagi na atrakcyjną cenę. 

 

LiuGong jest jedną z największych chińskich firm i wizytówką rodzimego przemysłu na światowych rynkach. To zasługa przede wszystkim inwestowania w sieć kontaktów dilerskich, centrów dystrybucyjnych oraz zaplecza badawczego. W Polsce mamy tego naoczne przykłady, ponieważ nasz kraj stał się jednym z najważniejszych „przyczółków” LiuGong w Europie. 

 

W historii LiuGong było wiele przełomowych momentów. Wybraliśmy kilka z nich:

 

· W kwietniu 2002 roku firma zrealizowała imponujący plan, jakim było wyprodukowanie 899 ładowarek w ciągu miesiąca (tzw. „Kampania 899”);

 

· W 2003 roku LiuGong uruchomiło swój pierwszym zamorski oddział dystrybucyjny w Maroko. Ruszyła też budowa 10 zagranicznych filii, 9 regionalnych centrów dystrybucyjnych oraz zaczęła się tworzyć sieć ponad 300 dystrybutorów w ponad 100 krajach;

 

· W 2012 roku LiuGong wchodzi do Polski, co otwiera przed firmą bramy do rynku unijnego;

 

· W 2018 roku LiuGong rozpoczyna produkcję inteligentnych systemów produkcyjnych, maszyn górniczych, maszyn leśnych oraz platform roboczych.

 

To oczywiście tylko wycinek z 60-letniej historii koncernu. Nas szczególnie cieszy to, że sukces LiuGong po części jest związany z Polską, a sama firma oficjalnie deklaruje, że nasz kraj jest dla niej jednym z kluczowych rynków w Europie. To oznacza dalsze inwestycje, na czym skorzysta nie tylko zakład w Stalowej Woli. Wypada nam więc życzyć co najmniej kolejnych 60 lat na rynku. 

 

e-maszbud.pl

LiuGong świętuje 60-lecie istnienia i prezentuje nowe maszyny

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU