13 maja 2019

Wydajne myjki mają bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle i branży komunalnej. Wykorzystuje się je m.in. do utrzymania dróg (zwłaszcza po zimie), ale też do czyszczenia maszyn, urządzeń i obiektów w kopalniach czy na placach budowy.  Takie rozwiązanie jest znacznie skuteczniejsze i bardziej komfortowe w użytku niż standardowe zamiatanie. Wśród wykonawców szczególnie dużą popularnością cieszą się myjki przemysłowe Dynaset. 

 

Do wielu zastosowań

 

Ogromną zaletą myjek przemysłowych Dynaset jest ich kompatybilność z większością maszyn roboczych, które posiadają układ hydrauliczny. Myjkę można zamontować m.in. na ciągniku, ładowarce, ciężarówce czy innym pojeździe komunalnym. W ofercie producenta znajduje się kilka modeli przeznaczonych specjalnie do utrzymania dróg, które jednak mogą być wykorzystywane w wielu innych branżach. 

 

Myjkę zawsze dobieramy pod kątem wydajności układu hydraulicznego zastosowanego w maszynie. Dla przykładu: popularny model KPL M 200 oferuje maksymalne ciśnienie 200 barów oraz przepływ na poziomie 30 litrów na minutę. Myjka została wyposażona w zbiornik wody o pojemności 540 litrów i osiąga masę 212 kilogramów. Zastosowano w niej wejście hydrauliczne o przepływie 40 litrów na minutę i maksymalnej wydajności 210 barów. Każdy z tych parametrów musi zostać wzięty pod uwagę przy ustalaniu kompatybilności z konkretną maszyną. 

 

Dodajmy, że Dynaset oferuje myjki ciśnieniowe ze zbiornikami na wodę o pojemności od 280 do 1120 litrów. Oferta obejmuje modele generujące ciśnienie od 90 do 250 barów, zużywające od 30 do 150 litrów wody na minutę. Tym samym nie ma problemu z dobraniem urządzenia idealnie odpowiadającego potrzebom przedsiębiorstwa czy specyfice prac. 

 

Jak to działa?

 

Każda myjka przemysłowa Dynaset jest wyposażona w pompę, która napędza układ hydrauliczny maszyny. Pompa generuje bardzo wysokie ciśnienie wody, które w zupełności wystarcza nie tylko do usuwania typowych zanieczyszczeń ulicznych (glina, piach, sól, błoto), ale też osadów górniczych czy nawet znaków poziomych. Myjki mogą więc być z powodzeniem wykorzystywane przy pracach przygotowawczych poprzedzających malowanie jezdni.
 
Specjalne dysze kierują strumień wody na powierzchnię pod odpowiednim kątem, co powoduje odspajanie zanieczyszczeń i spychanie ich w preferowanym kierunku. Bardzo istotną cechą myjek Dynaset jest oszczędność – na umycie 1 m2 powierzchni potrzeba zaledwie 1 litra wody przy ciśnieniu od 90 do 200 barów. 

Każda myjka Dynaset jest również wyposażona w pistolet ze zwijadłem i wężem o długości 20 metrów, który może zostać użyty do doczyszczenia trudno dostępnych miejsc, np. tuż przy krawężnikach czy ścianach budynków. 

 

Myjki Dynaset cieszą się dużym zaufaniem przedsiębiorstw komunalnych oraz ekip drogowców, ponieważ gwarantują bardzo wysoką niezawodność. Świetna jakość wykonania idzie w parze z brakiem obrotowych elementów, które standardowo są narażone na uszkodzenie pod wpływem intensywnej eksploatacji. Tutaj można o tym zapomnieć. 


Dodajmy, że myjki przemysłowe Dynaset mogą być stosowane także na mniejszych maszynach o niezbyt wydajnym układzie hydraulicznym i niskiej masie własnej. Najlżejsza myjka w ofercie producenta waży zaledwie 50 kilogramów. 

 

W sprzedaży dostępne są również myjki bez zbiornika na wodę, które z reguły montuje się na ciągnikach rolniczych wyposażonych w opryskiwacz – dzięki temu zyskujemy dostęp do tysięcy litrów wody, co umożliwia nieprzerwane prowadzenie prac przez wiele godzin. 

 

Myjka dystansuje zamiatarkę w każdym calu

 

Przewaga myjki ciśnieniowej nad standardową zamiatarką ujawnia się na wielu poziomach. Przede wszystkim mycie powierzchni na mokro nie powoduje wzbijania się w powietrze tumanów kurzu, co jest szczególnie ważne w centrach miast i w miejscach objętych ochroną przed nadmiernym zapyleniem. 

 

Ponadto mycie wodą pod wysokim ciśnieniem jest zwyczajnie znacznie skuteczniejsze i szybsze. Myjki są też bardziej uniwersalne, ponieważ można je wykorzystać do czyszczenia nie tylko płaskich powierzchni. 

 

Myjki przemysłowe Dynaset są dostępne w ofercie oficjalnego przedstawiciela marki na polskim rynku, firmy Serafin.

 

e-maszbud.pl

Myjki przemysłowe Dynaset
- najlepszy sposób na utrzymanie czystości

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU