27 lutego 2018

Maszyny budowlane nie są sprzętem „do podobania się”, co jednak nie oznacza, że nie należy dbać o ich wygląd. W końcu umyta maszyna stanowi wizytówkę jej właściciela, a więc może wpływać na budowanie profesjonalnego wizerunku firmy. Maszyny zwykle pracują w bardzo trudnych warunkach terenowych, dlatego umycie sprzętu po całym dniu roboczym jest nie lada wyzwaniem. Nie da się tego zrobić porządnie przy pomocy zwykłego szlaucha. Niezbędna będzie wysokociśnieniowa myjka do profesjonalnych zastosowań. W tym numerze E-maszbud.pl przyglądamy się części oferty firmy Nilfisk.

 

Kilka słów o marce

 

Myjki wysokociśnieniowe firmy Nilfisk są sprzętem z wysokiej półki, wybieranym przez profesjonalistów na całym świecie. Marka jest również rozpoznawalna na polskim rynku. Producent ma w swojej ofercie kilkadziesiąt modeli myjek do różnych zastosowań, w tym urządzenia kompaktowe, mobilne, stacjonarne, zimnowodne i gorącowodne.

 

Myjki Nilfisk przede wszystkim wyróżniają się bardzo dobrą wydajnością oraz wysoką jakością wykonania. Bez wątpienia nie jest to sprzęt, który można kupić w hipermarkecie. Myjki są przeznaczone do ciągłej pracy, także w trudnych warunkach. Takie urządzenie powinna mieć na stanie każda firma budowlana, która chce zadbać o swoje maszyny, ale też pojazdy, np. samochody dostawcze.

 

Myjki gorąco wodne Nilfisk linii MH

 

Myjki gorącowodne są wyjątkowo skuteczne w usuwaniu zabrudzeń, także nawarstwionych i zaschniętych. Jest to zatem naturalny wybór dla przedsiębiorców działających w branży budowlanej. Firma Nilfisk przygotowała linię produktów MH, wśród których znajdziemy myjki odpowiadające na różne potrzeby przedsiębiorców.

 

Linia MH jest pierwszą serią urządzeń, które wykorzystują system kotła EcoPower. Jest to nagradzana jednostka o zwiększonej wydajności, która wyróżnia się niską emisją spalin oraz ekonomiczną pracą.

 

Myjki kompaktowe

 

W tej kategorii Nilfisk proponuje modele MH 1C, MH 2C oraz MH 2M. Pomimo niewielkich rozmiarów myjki te cechują się bardzo dobrą wydajnością. Z punktu widzenia przedsiębiorców korzystny jest fakt, że urządzenia mogą być bez problemu przenoszone i przewożone z miejsca na miejsce, co ułatwia lekka, pionowa konstrukcja. Z tego powodu urządzenia szczególnie dobrze sprawdzą się chociażby w warsztatach mechanicznych. Dostępne są zarówno myjki z silnikiem jednofazowym, jak i trójfazowym.

 

Myjki klasy średniej

 

Przedsiębiorcy, którzy potrzebują bardzo wydajnej, ale wciąż dość kompaktowej myjki wysokociśnieniowej, powinni się zainteresować modelem MH 4M. Jeśli liczy się wyłącznie bezkompromisowa wydajność, wówczas lepszym wyborem będzie myjka MH 5M. Oba urządzenia są mobilne, można je przewozić pomiędzy placami budowy czy oddziałami firmy.

 

Warto podkreślić, że MH 4M oraz MH 5M zostały wyposażone w nową pompę NA5H. Posiada ona silnik wolnoobrotowy oraz unikalny zawór rozprężający aktywowany przepływem (FA), co zapewnia wyższy komfort pracy, większą skuteczność mycia oraz bezpieczeństwo maszyny.

 

Myjki do ciężkich zastosowań

 

Najbardziej wymagającym firma Nilfisk poleca swoje myjki MH 7P oraz MH 8P. Są one wyposażone w czterotłokową pompę o dużym wydatku oraz oszczędny kocioł EcoPower. Koszt podgrzania wody jest znacznie niższy, niż ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.

 

Myjki także korzystają z systemu sterowania aktywowanego przepływem (FA). Są to sprzęty przeznaczone do najcięższych zastosowań, w tym przemysłowych. Umyją nawet największe maszyny budowlane, hale czy konstrukcje.

 

Myjka dla przemysłu spożywczego

 

Model MH E to specjalna myjka, która została stworzona z myślą o wykorzystaniu w przemyśle spożywczym oraz na obszarach niebezpiecznych. Konstrukcyjnie jest zbliżona do modelu MH 5M. Również posiada system dozowania środków chemicznych, stalowe podwozie oraz ramę, co gwarantuje dużą wytrzymałość.

 

Myjki z napędem spalinowym

 

Nilfisk oferuje także myjki gorącowodne, które korzystają z własnego napędu. Do wyboru są modele z silnikiem benzynowym (seria PE) lub wysokoprężnym (seria DE). Wybór takiej myjki zdecydowanie można polecić przedsiębiorstwom budowlanym, które chcą dbać o swoje maszyny bez względu na dostęp do źródła zasilania, czyli np. na placach budowy, przy powstających drogach lub na terenach leśnych. Jest to także bardzo praktyczne rozwiązanie dla firm oferujących wynajem maszyn.

 

Myjki wysokociśnieniowe Nilfisk są dostępne w ofercie firmy iSprzęt.pl.

 

e-maszbud.pl

Myjki wysokociśnieniowe Nilfisk – duże wsparcie w codziennym dbaniu o maszyny budowlane i pojazdy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU