29 czerwca 2017

Mówi się, że popyt napędza podaż, a potrzeba jest matką wynalazków. Idealnym potwierdzeniem tych słów jest usługa mobilnego serwisu, która od kilku lat robi prawdziwą furorę na polskim rynku. Dzięki niej właściciele maszyn w obliczu awarii nie muszą „na gwałt” organizować kosztownego i kłopotliwego transportu do serwisu stacjonarnego. To serwis przyjedzie na plac budowy i zdiagnozuje usterkę.

 

Na czym to właściwie polega?

 

Mobilny serwis w Polsce oferuje wiele firm. Jedną z nich jest WIBAKO Maszyny Budowlane, która świadczy tę usługę od 4 lat. Początkowo większość zleceń ograniczała się do montażu pomp hydraulicznych i silników spalinowych bezpośrednio u klienta. Z czasem pomysł chwycił i zaczęło się pojawiać coraz więcej zapytań dotyczących bardziej zaawansowanych czynności serwisowych.

 

Aktualnie WIBAKO posiada trzy kompletnie wyposażone samochody serwisowe z osprzętem. O tym, który z nich wyjedzie w teren, decyduje przewidywany rodzaj usterki lub zakres prac do przeprowadzenia.

 

Firma zapewnia przy tym kompleksowy serwis maszyn, a więc nie tylko proste czynności eksploatacyjne i montażowe, ale także podstawową diagnostykę. To znacznie skraca czas oczekiwania na naprawę i pozwala przedsiębiorcy zaoszczędzić dużo pieniędzy na transporcie maszyny do serwisu stacjonarnego.

 

Jakie czynności obejmuje usługa mobilnego serwisu?

 

Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmuje czynności od najbardziej podstawowych (wymiana płynów i filtrów), aż po te zaawansowane (montaż/demontaż pomp i silników hydraulicznych oraz spalinowych). Mobilny serwis WIBAKO świadczy również wyjazdową usługę serwisu gwarancyjnego zamontowanych wcześniej podzespołów, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców.

 

W przypadku wystąpienia niezdiagnozowanej awarii, mobilny serwis może na miejscu dokonać weryfikacji uszkodzeń i przeprowadzić serwis kontrolny (sprawdzenie stanu maszyny). Dzięki temu przedsiębiorca od razu wie, z jakimi kosztami naprawy musi się liczyć.

 

Największe zalety usługi

 

Najbardziej oczywistą korzyścią dla przedsiębiorcy jest ogromna oszczędność czasu. Transport maszyny do serwisu stacjonarnego bywa kłopotliwy, szczególnie jeśli konieczne jest użycie platformy i samochodu. W takiej sytuacji firma naraża się na dodatkowe, niemałe koszty. Mobilny serwis eliminuje te problemy, bo może przeprowadzić czynności naprawcze w praktycznie dowolnym miejscu, także na placu budowy.

 

Poza tym korzystając z usługi mobilnego serwisu, przedsiębiorca ma pewność, że montaż i demontaż podzespołów jest przeprowadzany przez profesjonalny zespół mechaników, a nie przypadkowe osoby. To oznacza brak ryzyka popełnienia błędów i zachowanie gwarancji na podzespoły. Maszyna zostaje uruchomiona bez opóźnień i praktycznie od razu może wracać do pracy.

 

Normą w przypadku serwisu mobilnego WIBAKO jest każdorazowe sprawdzanie stanu płynu chłodniczego, oleju silnikowego i hydraulicznego oraz filtrów, przed uruchomieniem maszyny. Zapobiega to ewentualnym uszkodzeniom zamontowanych podzespołów i chroni przedsiębiorcę przed niepotrzebnymi wydatkami.

 

W mobilnym serwisie WIBAKO pracują wyłącznie doświadczeni mechanicy, którzy mają na swoim koncie wiele lat pracy na stanowiskach diagnostycznych. Firma stale inwestuje w rozwój ich kompetencji.

 

Biorąc pod uwagę korzyści wynikające z tej usługi, można się spodziewać, że tak właśnie będzie wyglądać przyszłość podstawowego serwisu maszyn. W branży budowlanej nie ma przecież nic cenniejszego niż czas.

 

e-maszbud.pl

 

 

Nie masz czasu jechać do serwisu? Mobilny serwis przyjedzie do Ciebie! 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU