29 czerwca 2017

Caterpillar ogłosił wprowadzenie ładowarki kołowej Cat® 950 GC do sprzedaży w Ameryce Północnej i Europie. Model 950 GC łączy wydajność i łatwość obsługi z niezawodnością i trwałością, z której słyną maszyny Cat. Wyjątkowa jakość tej ładowarki sprawia, że klienci mają więcej możliwości wyboru, poszukując najlepszej maszyny do swoich zastosowań.

 

CAT 950 GC – do uniwersalnych zastosowań

 

Model 950 GC został sprawdzony w krajach, w których stosowane są mniej wymagające przepisy dotyczące norm emisji spalin, jednak przed wprowadzeniem maszyny na rynki Europy i Ameryki Północnej musiała ona zostać przygotowana pod kątem spełniania wymogów emisji Tier 4 Final/EU Stage IV.

 

Ładowarka doskonale sprawdza się przy usypywaniu, pracach załadunkowych i transportowych oraz przy załadunku koszy zasypowych i ciężarówek. Na placach budowy model 950 GC będzie pomocny przy pracach przygotowawczych, zasypywaniu wykopów, ogólnych pracach porządkowych, transportowaniu rur o przeciętnym ciężarze oraz przenoszeniu materiałów z użyciem wideł paletowych lub ramienia do transportu i przeładunku materiałów.

 

Model 950 GC jest również odpowiednim wyborem w przypadku zamówień rządowych, ponieważ ta dobrze zaprojektowana i trwała maszyna cechuje się ekonomicznością, a jej eksploatacja nie stanowi nadmiernego obciążenia dla budżetu.

 

Wszechstronność i niskie zużycie paliwa

 

W modelu 950 GC zostało zastosowane sprawdzone zawieszenie osprzętu typu „Z” firmy Caterpillar. Zapewnia ono doskonałe możliwości kopania i dużą siłę odspajania poprzez użycie łyżek z serii Cat Performance i układu hydraulicznego wykrywającego obciążenie, który oferuje przepływ hydrauliczny i ciśnienie na żądanie o wielkości niezbędnej do wykonania danego zadania.

 

Model 950 GC wyróżnia się również najlepszą w swojej klasie wysokością sworznia przegubu łyżki wynoszącą 13’9” (4188 mm) oraz prześwitem ramion koparki 12’0” (3649 mm), co zapewnia łatwość załadunku przyczep wysokoburtowych i dużych lejów.

 

Szeroki wybór osprzętu

 

Asortyment dostępnego osprzętu roboczego obejmuje łyżki z serii Performance, które cechuje długie dno, szeroki otwór i zakrzywione płyty boczne. Konstrukcja umożliwia operatorom o różnych poziomach doświadczenia na rutynowe uzyskiwanie wyższych o 10% wskaźników napełnienia łyżki w porównaniu ze starszymi konstrukcjami, co ostatecznie skraca czas trwania cykli roboczych i zmniejsza zużycie paliwa.

 

Dostępne szybkozłącze Cat Fusion™ oraz elementy sterujące umożliwiają wykorzystanie w modelu 950 GC wielu narzędzi roboczych Cat używanych w licznych modelach ładowarek, co przekłada się na zwiększenie wszechstronności. Konfiguracja szybkozłączy obejmuje podwójny układ powrotu, który umożliwia powrót łyżki do pozycji kopania i obsługę wideł z kabiny.

 

Niezawodny napęd

 

Silnik Cat C7.1 ACERT™ wytwarza maksymalną moc 241 KM (180 kW) i spełnia normy emisji spalin EPA Tier 4 Final (USA)/Stage IV (UE) z użyciem w pełni automatycznego i pasywnego układu regeneracji. Układ ten obniża koszty eksploatacji bez konieczności stosowania się do okresów międzyobsługowych usuwania popiołu i ma ogólne zużycie płynu DEF na poziomie 2–3% zużytego paliwa. Układ nie ma żadnych wymagań w zakresie interwencji operatora, ani nie wpływa na produktywność w miejscu pracy.

 

Układ zarządzania biegiem jałowym silnika, regulator czasowy pracy na biegu jałowym i chłodzenie na żądanie, w dalszym stopniu optymalizują zużycie paliwa i obniżają poziomy hałasu podczas pracy. Elektronicznie sterowany wałek pośredni 4F/3R i przekładnia typu Power Shift, zaprojektowane i skonstruowane przez Caterpillar, cechują koła zębate o dużej powierzchni przyporu, które zapewniają trwałość i wyższą wartość przy odsprzedaży.

 

Łatwość obsługi, konfiguracji i serwisowania

 

Proste w obsłudze elementy sterujące modelu 950 GC zostały zaprojektowane z myślą o operatorze. Panel kontrolny zawiera sześć wskaźników o wyglądzie analogowym, kolorowe kontrolki i ekran LCD, a wszystko to w zasięgu wzroku, co zapewnia bezpieczną i ergonomiczną eksploatację.

 

Łatwe w obsłudze elementy ze sterowaniem pilotowym wraz z opcjonalnym joystickiem wyposażono w zintegrowany przełącznik zmiany biegu na niższy i zdalny przełącznik zmiany kierunku jazdy w celu zapewnienia wygody użytkowania. Intuicyjny system sterowania umożliwia łatwe monitorowanie układów maszyny i pozwala na szybką naukę obsługi ładowarki, nawet w przypadku operatora, który spędził zaledwie kilka godzin w fotelu.

 

Drabinki i zintegrowane poręcze znajdują się po obu stronach maszyny i zapewniają dostęp do przestronnej kabiny oraz do serwisowania filtra powietrza silnika z platformy. Duże okno przednie od podłogi po dach z płaską szybą wolną od zniekształceń, standardowa kamera tylna i lusterka zewnętrzne ze zintegrowanymi lusterkami martwego pola, gwarantują doskonałą widoczność. Dostępna w standardzie klimatyzacja z 10 regulowanymi kratkami wentylacyjnymi pomaga zwiększyć komfort pracy operatora.

 

Ułatwione czynności serwisowe

 

Punkty serwisowania układów hydraulicznych i elektrycznych są dostępne z poziomu podłoża i zapewniają obsługę zgrupowanych elementów obsługowych w celu skrócenia czasu konserwacji. Duże, otwierane w górę panele boczne i odchylana do góry tylna krata, zapewniają nieograniczony dostęp do chłodnic, filtrów i punktów pobierania próbek. Smarowniczki trudno dostępnych podzespołów zostały wygodnie zgrupowane.

 

Z myślą o dalszym zwiększeniu wydajności maszyny i pomocy w konserwacji zapobiegawczej oraz serwisie ładowarki, model 950 GC może zostać wyposażony w układ telematyczny Product Link™ firmy Cat. Układ Product Link, głęboko zintegrowany z systemami maszyny, pozwala na zdalne monitorowanie maszyny za pomocą rozwiązania VisonLink®.

 

Nowa maszyna w ofercie Caterpillara jest bardzo dopracowana i powinna bez trudu spełnić potrzeby amerykańskich i europejskich przedsiębiorców. Polscy klienci mogą zapoznać się z jej możliwościami u przedstawicieli wyłącznego dystrybutora marki na terenie naszego kraju, firmy Bergerat Monnoyeur.

 

e-maszbud.pl

 

Nowa ładowarka kołowa CAT 950 GC – z ekologicznym i oszczędnym napędem 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU