28 stycznia 2018

Nowa kompaktowa ładowarka teleskopowa TL30.70, o maksymalnym udźwigu 3 ton i maksymalnej wysokości podnoszenia prawie 7 m, jest przeznaczona do szerokiego zakresu zastosowań w budownictwie i wynajmie.

 

Model TL30.70 stanowi doskonałą kompaktową i ekonomiczną alternatywę dla większych modeli 7-metrowych, zwłaszcza tam, gdzie przestrzeń robocza jest ciasna i wymagana jest większa zwrotność. Ponadto, osiągi nie ulegają pogorszeniu, ponieważ TL30.70 oferuje maksymalny zasięg na poziomie 4 m przy obciążeniu przekraczającym 1 tonę.

 

 Przy maksymalnej wysokości podnoszenia użytkownicy mogą podnosić do 2 ton wagi, co wystarcza do umieszczenia palety ciężkich cegieł w większości warunków. Kompaktowość i stabilność modelu TL30.70 sprawi, że maszyna ta będzie doskonałym narzędziem do łatwego podnoszenia i przenoszenia lub do podnoszenia materiałów na wysokość w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym.

 

Podobnie jak dotychczasowe ładowarki teleskopowe TL26.60 i TL30.60 w gamie Bobcat, TL30.70 jest dostępny z dwoma różnymi wysokościami maszyny z kabiną, którą można zamontować na dwa różne sposoby - w niskiej pozycji, która powoduje bardzo niski poziom 2.1 m wysokości lub wyższej pozycji, aby zoptymalizować widoczność. Standardowo kabina jest również zawieszona w celu zwiększenia komfortu jazdy.

 

Hydrostatyczna skrzynia biegów

 

Podobnie jak wszystkie ładowarki teleskopowe Bobcat, TL30.70 ma wytrzymałą przekładnię hydrostatyczną, która umożliwia płynną i precyzyjną jazdę z niską prędkością, z możliwością natychmiastowego przyspieszania lub cięższej pracy w razie potrzeby.

 

Przekładnia Bobcat automatycznie dostosowuje moment obrotowy i prędkość obrotową silnika do żądanego poziomu. Użytkownicy nie muszą zdejmować rąk z joysticka, aby zmienić bieg.

 

Na koniec, ta przekładnia klasy premium wyposażona jest w funkcję inchingu, która umożliwia operatorowi uzyskanie jeszcze większej precyzji w zastosowaniach przy niskich prędkościach, bez konieczności stosowania hamulców, co zmniejsza zmęczenie i zwiększa bezpieczeństwo.

 

Bobcat zaprojektował wszystkie swoje ładowarki teleskopowe z tą samą solidną ramą spawaną, aby zapewnić lepszą sztywność. Ekranowana płyta dolna chroni ważne elementy, a kombinacja określonych cech zwiększa niezawodność i zmniejsza całkowity koszt użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach.

 

Jak zawsze przyjazny dla użytkownika 

 

TL30.70 oferuje kilka funkcji zapewniających wyjątkową łatwość użycia. Uniwersalny ergonomiczny joystick, który zapewnia, że wszystkie funkcje wysięgnika i kierunku jazdy są stale w rękach operatora, automatyczny hamulec postojowy, unikalna funkcja na rynku, dla większego bezpieczeństwa i wygody operatora. Innym udogodnieniem jest odwracacz ciągu wentylatora, w którym można ustawić czas cyklu do czyszczenia grzejników i kratki wlotu powietrza; prosty sposób na utrzymanie wydajnego chłodzenia.

 

Silnik wysokoprężny Bobcat D34

 

Aby zapewnić dopasowanie TL30.70 do potrzeb klienta, dostępne są dwie różne wersje silnika D34.

 

Pierwszy z nich to 55 kW (75 KM) silnik Stage IIIB, oferujący ekonomiczną pracę. Oprócz tego, że nie są potrzebne SCR i AdBlue, to zapewnia on między innymi lepszą dostępność do elementów w komorze silnika pozwala na redukcję zużycia paliwa do 15%  w typowych cyklach roboczych w budownictwie i innych branżach.

 

Druga jednostka to silnik Stage IV D34 o mocy 75 kW (100 KM), który zapewnia doskonałą moc podczas cięższej pracy przy zastosowaniu technologii wtrysku DEF.

 

Nowy TL30.70 jest  standardowo objęty  gwarancją 3 lata / 3000 godzin.

 

Bobcat / tłum. e-maszbud.pl
 

Nowa ładowarka teleskopowa - Bobcat TL30.70

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU