30 lipca 2017

Budujemy coraz więcej i wypełniamy nawet najmniejsze skrawki wolnej przestrzeni. To oznacza, że zaczyna nam się robić ciasno, szczególnie w centrach miast. Firmy budowlane regularnie stają przed problemem wykonywania prac w taki sposób, aby przy okazji nie zniszczyć istniejącej już infrastruktury. Idealnym sprzętem do tego typu zadań są oczywiście minikoparki, ale nawet one czasami nie dają rady. Firma Doosan znalazła na to rozwiązanie. Producent zaprezentował minikoparkę DX17Z z systemem ZHS, czyli Zero House Swing.

 

Na czym to polega?

 

Zero House Swing to znaczne rozwinięcie dobrze znanego rozwiązania Zero Tail Swing. System nie tylko gwarantuje brak zachodzenia maszyny poza obrys gąsienic podczas obrotu, ale także zapewnia pełną ochronę narożników minikoparki i możliwość pracy w zakresie aż 320° w bezpośredniej bliskości dowolnego obiektu.

 

W praktyce wygląda to tak, że operator może podjechać maszyną niemal do samej ściany budynku i np. swobodnie kopać rów pod instalacje bez obaw o to, że przypadkowo uszkodzi budynek czy minikoparkę.

 

Znakomita stabilność, wysoka wydajność

 

Doosan projektując swoją nową minikoparkę wyraźnie postawił na zapewnienie jak najlepszych właściwości terenowych. Efekt jest taki, że mamy do czynienia z najstabilniejszą maszyną w swojej klasie. Rozstaw gąsienic można oczywiście zmieniać w zależności od zapotrzebowania (odbywa się to z poziomu kabiny). Dla poprawienia stabilności istnieje możliwość zamówienia opcjonalnego, długiego lemiesza przedniego, który jednocześnie zwiększa zdolności robocze maszyny.

 

Wszystko to sprawia, że minikoparka Doosan DX17Z jest wręcz stworzona do prac załadunkowych. Maszyna o masie niecałych 1750 kg oferuje ponadto bardzo dobre parametry robocze – głębokość kopania wynosi aż 2249 mm. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu hydraulicznego (kombinacja zmiennych pomp tłokowych i pompy zębatej), udało się wyraźnie skrócić czas reakcji ramienia oraz poprawić płynność sterowania i zwiększyć siłę odspajania.

 

Nowością w tej klasie maszyn jest amortyzacja ramienia i wysięgnika. Wpływa to na większą produktywność i skrócenie liczby cykli roboczych – po prostu podczas załadunku traci się o wiele mniej materiału.

 

Kabina stworzona z myślą o wygodzie operatora

 

Minikoparka Doosan DX17Z może się pochwalić jedną z najbardziej przestronnych kabin w swojej klasie. Warto zwrócić uwagę na idealnie płaską podłogę, która ułatwia sprzątanie i zapewnia dużo miejsca na nogi. Wszystkie przyrządy sterownicze są umieszczone w taki sposób, aby każdy operator – bez względu na swoją masę – miał do nich bezproblemowy dostęp.

 

Operator ma pełną kontrolę nad parametrami pracy maszyny dzięki centralnemu panelowi. Przekazuje on informację na temat m.in. aktywnej funkcji automatycznego wyłączania silnika w czasie bezczynności. Panel wydaje także sygnał dźwiękowy w przypadku stwierdzenia jakiejkolwiek awarii.

 

Ciekawostką jest przełącznik, dzięki któremu operator może natychmiast odciąć zasilanie z akumulatora. Z jednej strony chroni to baterię przed rozładowaniem, a z drugiej stanowi skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe.

 

Solidna konstrukcja

 

DX17Z to maszyna stworzona z myślą o długiej i bezawaryjnej pracy w nawet najtrudniejszych warunkach terenowych. Całe poszycie zostało wykonane ze stali, a silnik jest chroniony ciężką pokrywą. Jednocześnie producentowi udało się uprościć czynności serwisowe, w tym związane z awaryjną wymianą podzespołów hydraulicznych.

 

Dostęp do punktów serwisowych, jak chociażby chłodnice, jest bezproblemowy, co powinno przełożyć się na niższe koszty obsługi maszyny. Z kolei jej ponadprzeciętna wytrzymałość oraz zastosowanie wysokiej jakości malowania, zapewni wyższą wartość minikoparki przy odsprzedaży.

 

Maszyna dzięki niskiej masie własnej może być transportowana na klasycznej przyczepie, bez konieczności wynajmowania samochodu ciężarowego. Punkty transportowe ułatwiają załadunek minikoparki, a automatyczny hamulec zabezpiecza ją przed przypadkowym przemieszczaniem się podczas jazdy.

 

Minikoparka Doosan DX17Z to ciekawa maszyna, która wyróżnia się przede wszystkim stabilnością i świetnym systemem ZHS. Jest idealną odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców szukających sprzętu do pracy na bardzo ograniczonej przestrzeni.

 

e-maszbud.pl

 

Nowa minikoparka Doosan DX17Z z innowacyjnym systemem ZHS

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU