13 maja 2019

To bardzo ważne wydarzenie w historii jednego z największych producentów w branży maszyn budowlanych. W niemieckim Kirchdorf oficjalnie otwarto nowe centrum rozwoju i demonstracji Liebherr. To w nim będą powstawać koncepcje i projekty nowych maszyn. Będą tu również testowane podzespoły i gotowe sprzęty. 

 

Imponująca inwestycja

 

Nowe centrum rozwoju i demonstracji Liebherr robi wrażenie rozmachem inwestycyjnym. W całej Europie nie ma drugiego takiego obiektu. Centrum zajmuje powierzchnię blisko 13 hektarów. Aby je zbudować trzeba było m.in. usunąć 135.000 m3 ziemi, co odpowiada masie 243.000 ton. Sam tor testowy, na którym będą sprawdzane maszyny, ma długość 1,2 kilometra. 

Ta inwestycja jest bardzo ważna nie tylko dla Liebherra, ale także samego miasta Kirchdorf i okolicznych miejscowości, których mieszkańcy znajdą zatrudnienie w centrum i przy jego obsłudze. 

 

Otwarcie centrum rozwoju i demonstracji miało oczywiście specjalną rangę. Wziął w nim udział m.in. członek rodziny założycieli marki oraz członek zarządu Liebherr-International AG Jan Liebherr. Jego rola nie ograniczyła się tylko do wygłoszenia krótkiej przemowy, ale także do oficjalnego przecięcia wstęgi. Odbyło się to w nietypowych okolicznościach, ponieważ Liebherr zrobił to siedząc na… nośniku LH 30 M. 

 

Otwarciu towarzyszyły także prezentacje możliwości maszyn z oferty Liebherra. Zwiedzający mieli również możliwość osobistego wzięcia udziału w testach na nowym torze. Ponadto kierownictwo centrum zaprezentowało jego podwoje, w tym dział produkcyjny oraz kontroli jakości produktów, które będą badane w obiekcie. 

 

e-maszbud.pl

Nowe centrum rozwoju
i demonstracji Liebherr

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU