29 czerwca 2017

Ofertę firmy CASE uzupełniły właśnie dwa zupełnie nowe walce wibracyjne (z oponami pneumatycznymi z tyłu i bębnem z przodu) DV209CD i DV210CD. Maszyny charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami roboczymi i – jak obiecuje producent – gwarantują idealne wykończenie układanej nawierzchni. Walce posiadają sporo ciekawych rozwiązań, są również wyraźnie oszczędniejsze niż poprzednia generacja.

 

Silnik Tier 4

 

Jednym z głównych atutów nowych walców jest ekologiczny napęd, umożliwiający wykorzystanie maszyn w przestrzeni miejskiej i wszędzie tam, gdzie wymagana jest niska emisja spalin. Producent zastosował silnik marki Deutz o mocy 100 KM, który spełnia amerykańską normę emisji spalin Tier 4. Jednostka jest wyposażona w cały zestaw przyrządów ograniczających jej negatywny wpływ na środowisko: zawór EGR oraz systemy DOC i SCR, bez filtra cząstek stałych.

 

Silnik jest nie tylko ekologiczny, ale także ekonomiczny. Producent obiecuje o 15% niższe zużycie paliwa w porównaniu do poprzednich modeli, co jest zasługą zastosowania m.in. automatycznego systemu kontroli obrotów oraz zaawansowanego układu chłodzącego.

 

CASE DV209CD i DV210CD – idealne wykończenie nawierzchni w standardzie

 

Nowe walce zostały seryjnie wyposażone w automatyczny system kontroli poziomu wibracji, co bardzo korzystnie wpływa na jakość utwardzania asfaltu. Ważnym elementem jest wysokociśnieniowy układ potrójnej filtracji wody w bębnie, dzięki któremu nie ma ryzyka zatykania się dysz i niepotrzebnego przerywania pracy.

 

Maszyny mogą pracować w bardzo wysokim zakresie częstotliwości, aż do 4,020 vpm (67 Hz), dobieranym w zależności od wymagań konkretnego rodzaju podłoża. Przegubowy wałek przemieszcza się w zakresie +/- 6 stopni, co zapewnia utrzymanie styku bębna z podłożem i tym samym dokładne utwardzenie nawierzchni.

 

Walce różnią się masą. Mniejszy osiąga wagę 20,753 funtów, większy 22,440 funtów. Maszyny są bardzo uniwersalne i mogą być wykorzystywane przy pracach parkingowych, autostradowych, przy budowie pasów startowych i kołowania na lotniskach. Zapewniają odpowiedni poziom precyzji, jak i wydajności.

 

Opcjonalnie obie maszyny można wyposażyć w miernik zagęszczenia i termometr na podczerwień. Dzięki tym przyrządom operator może za pośrednictwem monitora kontrolować proces układania nawierzchni i mieć pewność, że przebiega on zgodnie z normami. Wpływa to na zwiększenie jakości nawierzchni, a tym samym ograniczenie ryzyka napraw gwarancyjnych. Informacje z czujników można od razu wydrukować i dołączyć do dokumentacji wykonawczej.

 

Komfortowe miejsce pracy operatora

 

Walce wibracyjne CASE DV209CD i DV210CD oferują bardzo wygodne kabiny z dużą ilością miejsca dla operatora. Fotel można przesuwać i obracać, co wpływa na poprawę widoczności i zwiększenie precyzji pracy. Kolumna kierownicza także jest regulowana, a dodatkowo w kabinie zostały umieszczone podłokietniki ze zintegrowanymi przełącznikami. To wszystko zapewnia operatorowi bardzo wysoki komfort.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie monitora tuż za kierownicą. Trzeba się do tego przyzwyczaić, jednak gdy już to nastąpi, operator doceni wygodę zapoznawania się z poszczególnymi informacjami na temat parametrów roboczych maszyny.

 

Warto również wspomnieć o udogodnieniach serwisowych, jakie znalazły się w obu walcach. CASE pozostaje wierne filozofii umożliwiania kontroli kluczowych podzespołów maszyny z poziomu gruntu i bez użycia specjalistycznych narzędzi. Operator czy serwisant może bez problemu sprawdzać poziom płynów i stan chłodnic.

 

Nowe walce wibracyjne CASE DV209CD i DV210CD stanowią wyraźny krok naprzód w porównaniu do poprzedniej generacji maszyn. Trzeba pochwalić ekologiczny napęd umożliwiający wykorzystanie sprzętu w miastach i przemyślane rozwiązania w kabinie. Maszyny wkrótce będą dostępne u dystrybutorów marki CASE.

 

e-maszbud.pl

Nowe walce wibracyjne CASE DV209CD i DV210CD z ekologicznymi silnikami 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU