01 października 2017

Model Cat 988K XE to pierwsza ładowarka kołowa z elektrycznym układem napędowym o wysokiej wydajności w ofercie firmy Caterpillar. Ta nowa, duża ładowarka kołowa staje się częścią gamy produktów obejmujących wiodącą w branży ładowarkę kołową 988K i niedawno wprowadzoną do oferty ładowarkę kołową 986K w celu zapewnienia klientom najbardziej opłacalnej ładowarki do każdego zastosowania. Ładowarka 988K XE umożliwia osiągnięcie wysokiej wydajności we wszystkich pracach załadunkowych i jest zalecana do stosowania w miejscach pracy, w których panują trudne warunki, a zużycie paliwa jest znaczącym czynnikiem wpływającym na łączne koszty eksploatacji maszyny.


W nowej ładowarce wykorzystano technologię przełączanej reluktancji (SR) oraz ponad 15-letnie doświadczenie firmy Cat w dziedzinie napędów elektrycznych i ponad 4-letnie doświadczenie w przeprowadzaniu rygorystycznych testów w całym zakresie zastosowań w celu potwierdzenia sprawdzonej niezawodności podczas prac w terenie. Sprawdzony w terenie i przetestowany silnik C18 ACERT™, mechaniczna przekładnia układu hydraulicznego, układ napędowy i osie z modelu 988K to elementy, które pozostają takie same w maszynie z napędem elektrycznym w celu zapewnienia ciągłego, bezproblemowego działania.


Maksymalna wydajność & Produktywność


Nowa ładowarka 988K XE umożliwia osiągnięcie wyższej wydajności podczas załadunku samochodów ciężarowych oraz prac przeładunkowo-transportowych i zapewnia zwiększenie całkowitej wydajności o 25% i do 49% w zastosowaniach załadunku czołowego w porównaniu z ładowarką 988K. Pozwala to zmniejszyć koszty i pomaga w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych i dwutlenku węgla podczas pracy. Jednocześnie badania produkcyjne firmy Caterpillar wykazały, że nowa ładowarka zapewnia do 10% wyższą wydajność w pracach przeładunkowo-transportowych.


Nowa ładowarka Cat 988K XE umożliwia zastosowanie różnych pojemności łyżki — od 6,2 do 17 jardów3 (4,7–13 m3). Znamionowa standardowa ładowność i ładowność przy zwiększonej wysokości podnoszenia wynosi 12,5 tony amer. (11,3 tony metr.) podczas pracy z materiałem od czoła i 16 ton amer. (14,5 tony metr.) dla materiałów sypkich. Osprzęt do prac ziemnych (GET) z serii Advansys™ chroni łyżki i umożliwia zmniejszenie kosztów operacyjnych, dzięki czemu można wykorzystać sprawność maszyny w jak najlepszy sposób.


Standardowa ładowarka kołowa 988K XE pod względem wydajności odpowiada osiągom modelu Cat 770G podczas 3-cyklowego załadunku 42,6 tony amer. (38,6 tony metr.) i osiągom ładowarki Cat 772 podczas 4-cyklowego załadunku 51 ton amer. (46,3 tony metr.). Jej konfiguracja wysokiego podnoszenia pod względem wydajności odpowiada osiągom modelu Cat 773G podczas 5-cyklowej operacji załadunku 61 ton amer. (55,3 tony metr.) i osiągom modelu Cat775G podczas 6-cyklowej operacji załadunku 70,5 tony amer. (64 tony metr.).


Wydłużone serwisowanie, niższe koszty posiadania


Technologia napędu elektrycznego firmy Cat, zastosowana w nowej ładowarce 988K XE, umożliwia obniżenie całkowitych kosztów konserwacji przy jednoczesnym zwiększeniu żywotności silnika. Dzięki dłuższym okresom pomiędzy wymianami oleju, wynoszącym 2000 godzin, ładowarka kołowa z napędem elektrycznym wykorzystuje o 40% mniej oleju w układzie napędowym.

 
Wytrzymały silnik napędowy SR, generator i falownik są zbudowane w sposób pozwalający na korzystanie podczas drugiego cyklu użytkowania przy minimalnej konserwacji. Ponadto wydajny napęd elektryczny zwiększa żywotność silnika maksymalnie o 3500 godzin, wydłużając czas między regeneracjami układu napędowego.


W ramach pomocy przy regeneracji napędu elektrycznego firma Caterpillar oferuje klientom światowej klasy materiały szkoleniowe dotyczące serwisowania oraz wiodącą w branży pomoc techniczną dla klienta, świadczoną przez rozległą sieć dealerów firmy Cat. Regenerowane silniki napędowe, generatory i falowniki również będą dostępne w celu zmniejszenia kosztów regeneracji.


Podobne działanie, większa produktywność


Nieznaczne zmiany wewnątrz kabiny nowej ładowarki 988K XE zapewniają operatorom znane funkcje i podobne odczucia, jak podczas korzystania z ładowarki 988K. Jednocześnie operatorzy odczuwają lepszą płynność obsługi i łatwość działania. Nowa ładowarka zapewnia jeden zakres prędkości, więc maszyna pracuje efektywnie bez potrzeby zmiany biegów. Nowe wirtualne biegi pomagają kontrolować prędkość jazdy maszyny i zapewnić płynne zmiany kierunku.


Standardowe łącze Cat Product Link™ umożliwia zdalne monitorowanie danych za pomocą interfejsu VisionLink, więc kluczowy personel może mieć informacje o krytycznych danych związanych z działaniem maszyny. W celu poprawy zarządzania maszyną dostępne są dane dotyczące zużycia paliwa i przemieszczonych ładunków, przypomnienia o planowym serwisowaniu, alerty kodów usterek oraz różne raporty dotyczące produktywności. Ponadto wbudowany system zarządzania informacjami o zasadniczym znaczeniu (Vital Information Management System — VIMS) zapewnia operatorowi wgląd do różnych danych operacyjnych, takich jak zużycie paliwa w czasie rzeczywistym i efektywność zużycia paliwa, za pośrednictwem interaktywnego ekranu dotykowego.


Nowa ładowarka Cat 988K XE jest wyposażona w szereg rozwiązań technologicznych w celu zwiększenia efektywności pracy i skrócenia przestojów. System Cat Production Measurement (CPM) umożliwia wyświetlanie informacji o masie ładunku w kabinie maszyny, co pozwala operatorom zwiększyć produktywność i precyzyjniej załadować materiał. System CPM umożliwia korzystanie z zaawansowanych trybów ważenia, które wspomagają dokładność ładowania i zwiększają szybkość cyklu ładowania.


Opcjonalny system monitorowania ciśnienia w oponach (Tire Pressure Monitoring System — TPMS) jest w pełni zintegrowaną funkcją firmy Cat, która umożliwia operatorom sprawdzanie stanu napompowania opon. Dzięki wyświetlaczowi VIMS operator może szybko wyświetlić dane dotyczące ciśnienia w każdym kole i w razie potrzeby podjąć działania, aby zmniejszyć zużycie i przedłużyć żywotność.


Ponieważ klienci przyzwyczaili się do tego w modelu 988K, operatorzy mogą bezpiecznie wejść do kabiny korzystając ze schodków z prawej lub lewej strony, zbudowanych pod zmniejszonym kątem 45 stopni, pozwalających na utrzymanie trzech punktów podparcia w każdej chwili. Podłokietnik układu sterującego STIC łatwo się składa,dzięki czemu operator może szybko wejść do kabiny. Poduszki wibroizolacyjne kabiny oraz pneumatyczna amortyzacja fotela zmniejszają drgania przenoszone na operatora, co zwiększa komfort, podczas gdy zamknięta konstrukcja ciśnieniowa i tłumiąca dźwięk kabiny obniża poziom hałasu. Automatyczny system kontroli temperatury w kabinie zapewnia komfort operatora nawet w ekstremalnych temperaturach.


CAT

Nowy napęd elektryczny ładowarki kołowej CAT 988K XE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU