29 czerwca 2017

Firma CASE poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży kompletnego oprzyrządowania ochronnego, które zostało stworzone z myślą o dużych ładowarkach kołowych producenta 1021G (o mocy 320 KM) i 1121G ( o mocy 347 KM). Pakiet ochronny ma zapewnić maszynom znacznie większą niezawodność i umożliwić ich pracę w każdym, nawet bardzo zanieczyszczonym środowisku. Dodatkowo producent wprowadził zmiany w układzie napędowym.

 

Ochrona maszyny w najtrudniejszych warunkach

 

Ładowarki kołowe CASE 1021G i 1121G są często wykorzystywane na wysypiskach śmieci i przy szeroko pojętym recyklingu, a więc pracują w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych. To w oczywisty sposób wpływa na ich przyspieszone zużycie – szczególnie dotyczy to podwozia, poszycia i osprzętu roboczego. CASE zaproponowało swoim klientom atrakcyjne z ekonomicznego punktu widzenia rozwiązanie, jakim jest zakup dedykowanego pakietu ochronnego.

 

W jego skład wchodzą osłony newralgicznych punktów, które potencjalnie są najbardziej narażone na uszkodzenie w trakcie pracy. Mowa o: osłonach przegubów, osłonach podwozia, osłonie przedniego pasa, bocznych osłonach ramy, błotnikach przednich i tylnych, osłonach szyb i kabiny oraz osłonach świateł. Ciekawostką jest fakt, że osłony podwozia są podnoszone i opuszczane elektrycznie, co znacznie ułatwia ich obsługę i kontrolowanie położenia.

 

Zmiany w napędzie

 

Trudne warunki pracy mają wpływ nie tylko na podwozie i elementy poszycia, ale także na układ napędowy. Dlatego CASE zdecydowało się wprowadzić zmiany w napędzie ładowarek kołowych 1021G i 1121G. Silniki korzystają z technologii SCR, która wpływa na ograniczenie emisji spalin bez efektu podnoszenia ich temperatury. Dodatkowo został zastosowany znacznie wydajniejszy układ chłodzenia, który wyraźnie obniża temperaturę pracy silnika, szczególnie w górnym zakresie jego wydajności.

 

Wprowadzenie pakietu ochronnego do ładowarek kołowych CASE 1021G i 1121G jest odpowiedzią na potrzeby obecnych użytkowników tych maszyn i znacznie zwiększa ich bezawaryjność. Po zastosowaniu osłon i wydajniejszego układu chłodzenia/oczyszczania spalin, maszyny są przygotowane do pracy w nawet najtrudniejszych warunkach środowiskowych i na największych wysypiskach śmieci na świecie.

 

Nowy pakiet ochronny powstał we współpracy z kanadyjską firmą Craig Manufacturing i – póki co – jest oferowany jedynie u dilerów CASE w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz bezpośrednio w Craig Manufacturing.

 

e-maszbud.pl

 

Nowy pakiet ochronny dla ładowarek kołowych CASE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU