13 maja 2019

LiuGong ma za sobą bardzo ważny rok. Gigant branży maszyn budowlanych świętował 60-lecie powstania i trzeba przyznać, że firma zrobiła to w imponującym stylu. Przez cały rok chiński producent prezentował nam szereg nowości, ale najlepsze zostawił na sam koniec. Właśnie poinformowano, że LiuGong wprowadza do oferty pierwszy na świecie inteligentny system ładowania. To nie wszystko, ponieważ gama produktowa powiększy się także o 6 nowych maszyn. 


Kolejne nowości od LiuGong

 

Chiński potentat poinformował, że wprowadzi do sprzedaży 6 maszyn z różnych kategorii. Są to:

 

  • Ładowarka kołowa 886H

  • Koparka 990F

  • Buldożer B170DL

  • Równiarka 4180D

  • Żuraw na podwoziu samochodowym TC800C5 

  • Kombajn do trzciny cukrowej S935

 

Warto poświęcić kilka zdań każdej z tych maszyn, ze szczególnym akcentem na ładowarkę 886H, która zostanie wyposażona w tytułowy inteligentny system ładowania. Będzie to pierwsze takie rozwiązanie na świecie.

 

Ładowarka kołowa LiuGong 886H

 

Oczywiście najważniejszym elementem wyposażenia ładowarki będzie wspomniany system, który automatyzuje cały proces nabierania oraz zrzucania materiału. System poziomuje położenie łyżki, dzięki czemu operator musi tylko opuścić ramię ładowarki – resztą zajmie się już automatyka. Jest to sposób na rozwiązanie problemu przeładowania lub niedoładowania, a także tracenia materiału, co powinno się przełożyć na znaczne zmniejszenie liczby cykli roboczych, tym samym redukując koszty pracy. 

 

Ładowarkę napędzi silnik Cumminsa. Operator będzie mieć do swojej dyspozycji automatyczne tryby pracy, w tym oszczędzający paliwo. Bardzo zaawansowany i wydajny układ hydrauliczny pozwoli na wykonywanie zadań w najtrudniejszych warunkach terenowych – LiuGong deklaruje, że maszyna sprawdzi się m.in. przy pracach niebezpiecznych, np. podczas usuwania skutków kataklizmów. Warto również wspomnieć o zupełnie nowej, panoramicznej kabinie, której układ można dostosować do preferencji operatora. Start sprzedaży nowej ładowarki na chińskim rynku zaplanowano na styczeń 2019 roku. 

 

Koparka LiuGong 990F

 

Potężny silnik Cumminsa o mocy pond 600 KM zdradza, że mamy do czynienia z maszyną o sporych możliwościach. Koparka została wyposażona w łyżkę o pojemności aż 5,6 m3, która jest wykonana ze stali Hardox. Bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest również możliwość sterowania jazdą przy pomocy tylko jednego pedału.

 

Dodatkowo w maszynie zastosowano elektroniczny system kontroli pracy hydrauliki, który przekłada się nie tylko na wysoką wydajność, ale także pozwala oszczędzać paliwo. 

 

Buldożer LiuGong B170DL

 

W tej maszynie również zastosowano silnik Cumminsa. Operator może korzystać z automatycznych trybów pracy: Power, Standard oraz Economy. Pierwszy z nich zwiększa wydajność aż o 31%, natomiast w trybie standardowym można liczyć na ograniczenie zużycia paliwa o około 26%. 

Maszyna została dostosowana do potrzeb i przyzwyczajeń europejskiego klienta, o czym świadczy chociażby obecność modularnego systemu transmisji, kompatybilnego z technologiami wykorzystywanymi na Starym Kontynencie. Za projekt buldożera odpowiada brytyjskie centrum LiuGong. 


Równiarka LiuGong 4180D

 

Cechą szczególną tej maszyny jest panoramiczna kabina, która zapewnia operatorowi widoczność w zakresie aż 324°, co oczywiście ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo pracy. Deska rozdzielcza może być przesuwana w taki sposób, aby operator idealnie dopasował jej układ do swoich potrzeb czy postury. Miłym dodatkiem jest również klimatyzacja. 

 

W równiarce zastosowano bardzo ciekawe rozwiązanie, jakim jest kontrolowanie kąta ułożenia lemiesza przez pojedynczy cylinder. Dzięki temu udało się uzyskać szersze kąty cięcia, a tym samym ograniczyć liczbę koniecznych przejazdów. Dodajmy również, że promień skrętu przedniej osi wynosi tylko 50°, co jest najniższym wynikiem w całej klasie maszyn tej wielkości. 

 

Żuraw na podwoziu samochodowym LiuGong TC800C5

 

Ponad 50 metrów całkowitego zasięgu oraz przeciwwaga, która umożliwia przeniesie materiału o masie aż 15,5 tony – to największe zalety tej nowości w ofercie LiuGong. Producent informuje, że główny wysięgnik był testowany w warunkach roboczych przez 10 tysięcy godzin, co potwierdza jego znakomitą wytrzymałość. 

 

Żuraw napędza silnik Cumminsa o dużej mocy, który został sprzężony z 9-biegową przekładnią. Pojazd może się poruszać z maksymalną prędkością 85 km/h oraz pokonywać wzniesienia o nachyleniu 46°. 

 

Kombajn do trzciny cukrowej LiuGong S935 

 

Elektrycznie sterowana jednostka napędowa o mocy aż 350 KM w połączeniu z w 100% hydraulicznym napędem to gwarancja znakomitej wydajności. W S935 znajdziemy także regulowany cylinder, który dopasowuje się do różnych wysokości kalenicy oraz specjalnie zaprojektowany rozdzielacz do zbiorów. 

Kombajn oferuje wydajność produkcji na poziomie 50 ton na godzinę. Wentylator z 8 prędkościami pozwala na zmniejszenie ilości zanieczyszczeń poniżej 5%. S935 umożliwia zarówno ścinanie i strzępienie liści, jak i ich rozdrabnianie oraz zbieranie trzciny cukrowej – wszystkie te czynności odbywają się niezależnie.
 
LiuGong kończy więc 2018 rok z przytupem, po raz kolejny udowadniając, że zapowiedzi o rzuceniu wyzwania największym producentom na świecie nie są tylko przechwałkami, ale konsekwentną realizacją ambitnego planu. 

 

e-maszbud.pl

Pierwszy na świecie inteligentny system ładowania i 6 nowych maszyn od LiuGong

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU