18 lipca 2018

Wiemy, że większość z naszych Czytelników jest już w majówkowym nastroju, ale nie możemy zapominać o tych, którzy w pocie czoła przygotowują się do najważniejszej imprezy targowej tej wiosny w naszym kraju. Od 8 do 10 maja na terenie Targów Kielce odbędzie się XXIV edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska, którym tradycyjnie będą towarzyszyć Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD oraz Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego – Pojazdy Użytkowe ROTRA. Redakcja E-maszbud.pl przygląda się najciekawszym zaplanowanym wydarzeniom.

 

Wzrost znaczenia imprezy

 

Autostrada-Polska to jedna z największych imprez targowych dla branży drogowej i budowlanej w naszej części Europy. Targi z roku na rok się rozrastają i przyciągają coraz więcej znaczących wystawców, nie tylko z Polski. Poprzednia edycja zgromadziła aż 418 firm z 20 krajów, a teren Targów Kielce odwiedziło wówczas ponad 14 tysięcy zwiedzających. To robi wrażenie.

 

Potężna dawka wiedzy w jednym miejscu

 

Autostrada-Polska nie jest tylko imprezą wystawienniczą. Siłą tych targów jest fakt, że spotykają się podczas nich ludzie mający największy wpływ na rozwój całej branży drogowej i budowlanej, w tym politycy, właściciele czołowych firm oraz producenci maszyn. Jest to dla nich okazja do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat zwiększania konkurencyjności rodzimych przedsiębiorstw w skali Europy.

 

W tym roku organizatorzy targów ponownie zadbali o bardzo solidne zaplecze merytoryczne imprezy. 8 maja odbędzie się konferencja pod nazwą „Firmy drogowe – ich kondycja, inwestycje, ryzyko i perspektywy. Wnioski z XV edycji Raportu o firmach drogowych.” Organizuje ją Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa i Arcata Partners.

 

Dzień później czeka nas bardzo ważne wydarzenie, jakim będzie konferencja „Infrastruktura drogowo-kolejowa – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” organizowana przez Oddział SITK RP w Kielcach. Ciekawie zapowiada się również seminarium „Bezpieczeństwo techniczne maszyn budowlanych i pojazdów” organizowane przez Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych.

Nikogo nie powinno zabraknąć na seminarium „Drogi betonowe. Niezmienne dobre”, które oczywiście będzie poświęcone najbardziej sprawdzonej technologii budowy dróg.

 

Salon Kruszyw

 

To nieodłączna część Autostrady-Polska. Centralnym wydarzeniem tegorocznego Salonu Kruszyw będzie debata „Zagospodarowanie trudno zbywalnych drobnych frakcji kruszyw”, która odbędzie się 9 maja. Wezmą w niej udział naukowcy z IMBiGS, przedstawiciele firm działających w przemyśle kruszyw oraz przedsiębiorcy z branży budowlanej.

 

20-lecie KH-KIPPER

 

Firma KH-KIPPER to czołowy producent zabudów samochodów ciężarowych. Polskie przedsiębiorstwo szybko się rozwija i podbija kierunki europejskie, szczególnie na wschód od Wisły. Firma świętuje 20-lecie działalności i postanowiła uczcić to podczas targów ROTRA. Oczywiście główną atrakcją będzie stoisko KH-KIPPER, na którym tradycyjnie zobaczymy najefektowniejsze zabudowy producenta.

 

Efektowne pokazy

 

Targi Autostrada-Polska to nie tylko impreza stricte branżowa. Organizatorom bardzo zależy na przyciągnięciu jak największej liczby „zwykłych” zwiedzających. W tym celu przygotowywane są różne pokazy, które mogą robić wrażenie nie tylko na fanach wielkich maszyn budowlanych.

 

Jednym z takich wydarzeń będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na symulatorach koparki gąsienicowej i ładowarki. Atrakcję organizuje Ośrodek Szkolenia Operatorów Maszyn.

 

Laureaci

 

Znamy już wszystkich laureatów, którzy otrzymają medale i wyróżnienia targowe. W tym roku komisja konkursowa postanowiła nagrodzić:

 

  • Firmę WestrandDepollution Marek Szatkowski – za preparat neutralizujący gazy Airhitone CM5 P

  • Firmę Wirtgen Polska – za podajnik materiału VÖGELE MT 3000

  • Firmę Saferoad RRS Polska – za barierę mostową MEGARAIL BK

  • Firmę Brigade Electronics Polska – za system wizyjny zapewniający całkowitą eliminację martwych stref Brigade Select 3600

 

Przypomnijmy: tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska odbędą od 8 do 10 maja. Widzimy się w Kielcach!

Po majówce ruszamy do Kielc! Przed nami XXIV edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska i Maszbud

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU